Dobre występy CST Riders na Słowacji

HomeINFORMACJE PRASOWE

Dobre występy CST Riders na Słowacji

Zanim doszło do niedzielnych mistrzowskich zawodów w Świcie, przez dwa dni odbywały się wyścigi towarzyszące oraz szereg innych wydarzeń. Wszystko razem nazywało się Horal weekendem i był to udany weekend dla CST Riders.

W piątek, na dobry początek imprezy, Mistrzyni Polski Marta Turoboś z Hurom Sławno Kellys Team nie dała szans swoim rywalkom, wygrywając pewnie Horal Eliminator w centrum Popradu.

W sobotę w otwartym Horal Maratonie wystartowali zawodnicy CST MTB TEAM: Karol Kucięba i Michał Kucewicz. Przez dłuższą część dystansu jechali razem na czele stawki, jednak Michałowi przydarzył się defekt, po którym nie miał już szans na dobrą lokatę. Karolowi udało się w świetnym stylu dojechać do mety i stanąć na trzecim stopniu podium!

W miarę jedzenia apetyty ekipy CST rosły i wszyscy oczekiwali najważniejszego wyścigu. Niestety, nie był to udany dzień lidera CST MTB TEAM, Dariusza Batka, który musiał wycofać się z wyścigu o tytuł Mistrza Europy. Co ważne, zawodnik nie poddaje się i zapowiada dalszą walkę. Przed nami jeszcze sporo wyścigów, w tym wrześniowe Mistrzostwa Polski XCM. Jest zatem jeszcze sporo do wygrania.

Ponadto w miniony weekend w czeskim mieście Aš odbył się Puchar Europy w FourCrossie. Przedstawiciel CST Riders, Gustaw Dądela, zajął w zawodach 4. miejsce. Była nawet szansa na zwycięstwo, ale drobny błąd w finale pozbawił zawodnika szans na wygraną. Jednak najważniejsze, że po kontuzji nie ma już śladu i Gustaw na dobre wrócił do gry!

COMMENTS

DISQUS: 0