Wyniki – 12-15 sierpnia 2017

Wyniki – 12-15 sierpnia 2017

REKLAMA
UCI Bike Maraton Szklarska Poręba znów szczęśliwe dla JBG
Zawodnicy JBG-2 w kadrze na MŚ w maratonie MTB
Wyniki – 3-4 czerwca 2017
Wyniki 23-24 kwietnia 2016
Lakata i Langvad mistrzami świata w maratonie MTB [2017]

Mistrzem Europy w maratonie MTB został Portugalczyk Tiago Ferreira. W pierwszej 10. mamy trzech Polaków – Mariusz Michałka, Karola Rożka, Adriana Brzózkę. Trasa nie wybaczała – zwycięzca na pokonanie 135 km / 4500 m potrzebował 5 godzin i 40 minut. Strata wymienionych wyżej Polaków nie przekroczyła 8 minut.

Równolegle z wyścigami elity odbyły się także ME XCM w kategorii Masters. W kategorii Masters 55-59 Jacek Brzózka zakończył rywalizację na 3. miejscu zdobywając brązowy medal.

Wracając do cross country to warto odnotować trzecie miejsce Pauli Goryckiej w Szwajcarii. Z kolei do Trójmiasta po dłuższej przerwie zawitały pierwsze oficjalne zawody w cross country – Cyklo Gdynia XCO. W formule olimpijskiej ścigano się także w niedzielę w Szczecinie.

A poniżej wyniki z najważniejszych wyścigów weekendu.

fot. Przemysław Gierczak


ŚWIAT

Mistrzostwa Europy w maratonie MTB - Svit, Słowacja

  1. Tiago Ferreira – Portugalia
  2. Alban Lakata – Austria / Topeak Ergon Racing Team
  3. Karl Platt – Niemcy / Team Bulls
  • Karol Rożek – miejsce 8
  • Adrian Brzózka – miejsce 9
  • Wojciech Halejak – miejsce 13
  • Mariusz Kozak – miejsce 18
  • Bartosz Janowski – miejsce 23
  • Łukasz Klimaszewski – miejsce 26
  • Paweł Kowalkowski – miejsce 28
  • Szymon Biel – miejsce 34
  • Paweł Stanisz – miejsce 31
  • Dariusz Batek – DNF

  1. Christina Kollmann – Temam Texpa Simplon
  2. Claudia Galicia Cotrina – Cerdanya Skimo Team
  3. Angelika Tazreiter – Polizej SV Graz Bigtime Maishoffen
  • Michalina Ziółkowska – miejsce 8
  • Karolina Sowa – miejsce 13
  • Anna Sadowska – miejsce 21
  • Małgorzata Mazurek – DNF
  • Magdalena Sadłecka – DNF

Masters 30-34:

  • Jarosław Hałas – miejsce 5
  • Łukasz Gukiewicz – miejsce 7

Masters 40-44:

  • Michał Wacławek – miejsce 7

Masters 45-49:

  • Olgierd Reczyński – miejsce 7
  • Maciej Kubicz – DNF

Masters 50-54:

  • Jerzy Stękiel – miesce 9

Masters 55-59:

  • Jacek Brzózka – miejsce 3

Bike Race Langendorf - Langendorf, Szwajcaria (UCI C2)

  1. Lars Forster – BMC MTB Racing Team
  2. Lukas Flueckiger – BMC MTB Racing Team
  3. Matthias Stirnemann – Scott SRAM MTB Racing

  1. Irina Kalentyeva – Moebel Maerki MTB Pro Team
  2. Elisabeth Osl – Ghost Factory Racing
  3. Paula Gorycka – Struby BiXS Team


POLSKA

Cisowianka Mazovia MTB Marathon - Ełk

Giga


  1. Piotr Car – Mistral
  2. Bartek Borowicz – APS Polska Cozmobike
  3. Patryk Muśko – Muśko Team

  1. Joanna Sobczuk – Klinika Rowerów
  2. Magdalena Kosko – Beat Bike Pro Relo Team

Mega


  1. Mateusz Mróz – Convert Mróz Rowery Team
  2. Paweł Baranek – Kellys
  3. Dominik Jakubowski – Komobike Scott

  1. Izabela Macutkiewicz – APS Polska Cozmobike
  2. Anna Ostrowska – T4B Bike Team
  3. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl

Cyklo Gdynia XC - Gdynia

Elita


  1. Łukasz Derheld – EDF Trek Gdynia
  2. Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini
  3. Wiktor Stankiewicz – Team Verge Polska

  1. Agnieszka Patoka – EDF Trek Gdynia
  2. Weronika Lorkowska – Team Verge Polska
  3. Joanna Gumieniak – Mayersport BoksersAutoserwis

Masters I


  1. Cezary Mrozowicz – Nexus Team
  2. Sławomir Pituch – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Rimas Czernialis – Norda Active Team

  1. Elżbieta Wydrowska – Diverse Extreme Team

Masters II


  1. Mateusz Krzywiel – Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team
  2. Jacek Kulesza – Gdynia
  3. Artur Wesołowski- Gdańsk

  1. Kinga Tomaszewska – FTI Racing Team
  2. Beata Lorkowska – Belta Team Gdańsk

Masters III


  1. Marek Ciastoń – Bike Atelier Team
  2. Artur Łukasik – Gdynia
  3. Leszek Gąsiorowski – Gdańsk

Masters IV


  1. Grzegorz Pellowski – Pellowski
  2. Eugeniusz Bogdziewicz – Nexus Team
  3. Marek Majewski – Epidemia Cyklozy MTB Susz

Gwiazda Północy - Ełk

  1. Piotr Car – Mistral
  2. Patryk Muśko – Muśko Team
  3. Mateusz Mróz – Convert MrózRowery Team

  1. Magdalena Kosko – Beat Bike Pro Relo Team
  2. Joanna Sobczuk – Klinika Rowerów
  3. Katarzyna Sieńko – AGR Podlasie

Maraton MTB Kargula i Pawlaka - Lubomierz

  1. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Michał Neuman – Romet Factory Team
  3. Michał Ficek – Volskwagen Samochody Użytkowe MTB Team

  1. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Mistrzostwa Polski MTB Amatorów w jeździe parami - Stężyca

odwołane

Kellys Cyklokarpaty - Dukla

Giga


  1. Michał Topór – Superior Zator
  2. Jakub Solarz – UKS Grupa Kolarska Four Bike
  3. Sebastian Opoka – Cyclo Trener Team

Mega


  1. Sławomir Dziwisz – Niezrzeszony
  2. Szymon Kulas – Dębicki Klub Kolarski Gryf
  3. Piotr Sajdak – Movimento UKS PG Wojnicz

  1. Magdalena Golonka – KSPO brakeparts.pl
  2. Kamila Sowa – R.A.S. Superior sowasport.pl
  3. Joanna Majewska – R.A.S. Superior sowasport.pl

Grand Prix Kaczmarek Electric MTB - Dziwiszów

Giga


  1. Przemysław Rozwalka – StrefaSportu.pl MW Invest
  2. Mikołaj Dziewa – SGR Specialized
  3. Rafał Alchimowicz – Optyk Okular Team Jelenia Góra

  1. Aneta Imielska – MTB Votum Team Wrocław
  2. Karolina Cierluk – Mitutoyo AZS Wratislavia
  3. Małgorzata Zellner – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Mega


  1. Marcin Wider – Sogest
  2. Łukasz Pihulak – Einstel.pl
  3. Rafał Chmiel – FSD Sport

  1. Magdalena Kaczmarek – Kibolski KS
  2. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Joanna Adamska – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Lotto Poland Bike Marathon - Stężyca

  1. Bartosz Grędziński – Kross Staff Team
  2. Kamil Kuszmider – TRW MTB Racing
  3. Adrian Jusiński – TRW MTB Racing

  1. Izabela Żeszczyńska – Dirty40
  2. Joanna Kur – Kobyłka
  3. Nikola Bujak – Absolute Bikes Redingo Team

Trzy wieże XC - Szczecin

Junior


  1. Wojciech Ceniuch – GK Piast Szczecin
  2. Paweł Wieczorek
  3. Jakub Czyż – UKS Sportowiec Piła

Juniorka


  1. Nikola Murawska – Bike Team roletki.home.pl

Cyklosport


  1. Błażej Pasik – Rowery Małgośka
  2. Paweł Piotrowicz – Cubica Racing Team
  3. Piotr Jarmużewski – 2×3 Racing Team

  1. Carmen Głowacka – Lewa Wolna
  2. Agnieszka Pierzchlewicz

Masters I


  1. Przemysław Janik – Cubica Racing Team
  2. Paweł Kalita – Pussy Enduro Riders
  3. Tomasz Maltański – Ridersclub Kijewo Szczecin

  1. Joanna Ziemak-Lis – Ridersclub Kijewo Szczecin
  2. Katarzyna Piecyk
  3. Katarzyna Bujas – Coolbike.pl

Masters II


  1. Filip Hasse – Merx Team Wągrowiec
  2. Piotr Żebrowski – PTR Optima Team
  3. Grzegorz Kalenko – Bike Team roletki.home.pl

  1. Małgorzata Lewandowska – Cubice Racing Team
  2. Wioletta Murawska – Bike Team roletki.home.pl

Masters III


  1. Ryszard Wesołowski – MTR Szczecin Team
  2. Jacek Głowacki – Lewa Wolna
  3. Maciej Waligórski

Masters IV


  1. Janusz Pietruszewski – LKK Nowgard
  2. Jan Baran – LKK Nowogard

Dobrzyń XCO - Dobrzyń nad Wisłą

Elita


  1. Bartosz Banach – Torus Apteka Gemini Gdańsk
  2. Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini
  3. Łukasz Derheld – EDF Trek Gdynia

  1. Weronika Lorkowska – Team Verge Polska
  2. Agnieszka Patoka – EDF Trek Gdynia
  3. Bożena Lorkowska – Belta Team Gdańk

Masters I


  1. Rafał Szturo – SISU OWB Team
  2. Norbert Łysiak – KS N-Bike Academy
  3. Jarosław Ziółkowski – iFon Kolarz Klub

Masters II


  1. Szymon Kobyliński – 7Anna / Rondo / NS Bikes
  2. Jarosław Prościński – Sport Serwis Team Bydgoszcz
  3. Piotr Dziedzic – Raz na Wozie Brzeziny MTB Team

Junior


  1. Jakub Betlejewski – nbike Academy
  2. Szymon Bregier – Akademia Ruchu Płock
  3. Mateusz Walkowiak – nbike Academy

COMMENTS

DISQUS: 0