Dariusz Batek w Reprezentacji Polski na ME w Maratonie MTB

HomeINFORMACJE PRASOWE

Dariusz Batek w Reprezentacji Polski na ME w Maratonie MTB

Po raz pierwszy w historii gospodarzem tegorocznych ME będzie Słowacja. Wyścig odbędzie się u podnóża Tatr, gdzie organizatorzy przygotowali iście morderczą trasę, z którą w żaden sposób nie mogą się równać te z ostatnich lat. Dla męskiej elity przygotowano 134 km z całkowitym przewyższeniem 4.100 m, a dla elity kobiet i wszystkich kategorii Masters 74 km i przewyższenie 2.500 m. Najwyższym punktem trasy będzie Kralova Hola, szczyt w Tatrach Niżnych o wysokości 1946 m n.p.m.

W wyścigu mistrzowskim w narodowych barwach wystartuje lider CST MTB TEAM, Dariusz Batek. – Czeka nas nie lada wyzwanie. Trzeba być naprawdę solidnie przygotowanym, żeby w dobrym tempie przejechać taką trasę. Długość i przewyższenie robią wrażenie – mówi Darek. – To będzie prawdziwy sprawdzian dla wszystkich zawodników, nawet tych najlepszych. Myślę, że zejście poniżej pięciu godzin będzie raczej niemożliwe – dodaje.
Jak zawodnik CST MTB TEAM ocenia szanse Polaków? – Ekipę mamy mocną, więc jestem dobrej myśli. Wiadomo, że koszulka z orłem na piersi wyzwala dodatkową moc, nikt nie odpuszcza, każdy daje z siebie wszystko. Jednak, jak będzie, okaże się dopiero w czasie wyścigu, kiedy rzeczywistość startowa nas zweryfikuje – kończy reprezentant Polski.

Pozostali zawodnicy CST MTB TEAM również wybierają się na Słowację, gdzie przez cały weekend startują wyścigi towarzyszące mistrzostwom. Michał Kucewicz i Karol Kucięba wezmą udział w maratonie Skoda Horal Open, który odbędzie się w sobotę 12. sierpnia.
Na Słowacji zamelduje się również Mistrzyni Polski w Eliminatorze, czyli Marta Turoboś z Hurom Sławno Kellys Team i CST Riders. Zawodniczka ze Sławna wystartuje w piątek 11. sierpnia w wyścigu Horal Eliminator w centrum Popradu.

COMMENTS

DISQUS: 0