Mitutoyo AZS Wratislavia podsumowuje pierwszą część sezonu

HomeKomentarze

Mitutoyo AZS Wratislavia podsumowuje pierwszą część sezonu

Półmetek sezonu już za zawodnikami wrocławskiej ekipy. Minione miesiące były dla wszystkich bardzo intensywne, ale udane. Sukcesy na Akademickich Mistrzostwach Polski, cyklu Bike Maraton czy Bike Adventure napawają dużą dawką optymizmu przed nadchodzącą, drugą częścią sezonu.

Sezon startowy 2017 rozpoczęliśmy od zgrupowania w Jeleniej Górze. Pod koniec marca pierwszym sprawdzianem formy było austriackie Langenlois, gdzie na Kamptal Klassik startowali nasi zawodnicy.  W Polsce tradycyjnie rozpoczęliśmy sezon od startów w Bike Maratonie. Specjaliści od Cross Country przygotowywali się intensywnie do Akademickich Mistrzostw Polski, startując m.in w Pucharze Polski XCO.

Aspiracje jak i nadzieje pokładaliśmy najbardziej w Karolinie Cierluk i Krzysztofie Łukasiku. Wszystko poszło zgodnie z planem i już pierwszego dnia zawodów cieszyliśmy się z medalu. W jeździe indywidualnej na czas Karolina Cierluk zajęła pierwsze miejsce. Krzysztof Łukasik w rywalizacji mężczyzn zajął dobre 7 miejsce.

W wyścigu ze startu wspólnego obsada była bardzo mocna, jednak nie przeszkodziło Krzyśkowi i Karolinie w zajęciu wysokich miejsc. W elicie kobiet, Karolina uplasowała się na najniższym stopniu podium, natomiast Krzysiek został Akademickim wicemistrzem Polski. Do Wrocławia wróciliśmy z medalami!

Łukasz Klimaszewski

Początek sezonu układał się w kratkę. Dość udaną inaugurację zaliczyłem podczas wyścigu XC w Austrii. Potem było taplanie się w błocie i parę nieudanych startów. Zawsze jest ten dylemat pomiędzy ambicją zawodnika, aby cisnąć od marca do września na 100%, a bardziej przemyślanym planem budowy formy na sezon.

Karolina Cierluk

Mimo ciągnącego się roku akademickiego udało się odpowiednio przygotować do Akademickich Mistrzostw Polski, gdzie zajęłam po dwóch dniach rywalizacji II miejsce. Natomiast wygrana jazda na czas Akademickich Mistrzostw Polski była ogromną niespodzianką. Myślę, że to był najlepszy weekend w tej części sezonu.

Byliśmy także na Mistrzostwach Świata w maratonie!

Po krajowych imprezach przyszedł czas na Mistrzostwa Świata w maratonie. Do niemieckiego Singen pojechaliśmy przede wszystkim po cenne doświadczenie. Zakwalifikowanie się Krzyśka i Karoliny do kadry narodowej było z pewnością nie lada wyróżnieniem dla samych zawodników jak i całej ekipy. W elicie kobiet Karolina została sklasyfikowana jako 53 zawodniczka, natomiast Krzysiek jako 88 zawodnik.

Krzysiek Łukasik

Cieszę się, że klub Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław umożliwił mi starty na kilku fajnych zagranicznych imprezach (Austria, Czechy, Niemcy) i przede wszystkim zabrał na Mistrzostwa Świata w maratonie MTB. Sam wynik  z Singen bezwątpienia nie jest spektakularny, ale myślę, że zebrane doświadczenie zaprocentuje kiedyś w przyszłości. Ponadto,  takie starty są bardzo potrzebne, jeśli myśli się o dalszym rozwoju.

Słodko-gorzkie Mistrzostwa Polski

Krajowy czempionat był dla wszystkich specjalistów od cross country najważniejszym sprawdzianem formy po pierwszej części sezonu. Rezultaty można ocenić jako słodko-gorzkie. Świetnie podczas tej imprezy pokazali się nasi najmłodsi kolarze. Hania Fijałkowska wygrała w młodziczkach, natomiast Jakub Kowalczyk zajął bardzo dobre 5 miejsce w bardzo mocnej obsadzie juniorów. Podczas wyścigu sztafet Karolina Cierluk, Krzysztof Łukasik, Adam Wąsowicz oraz Jakub Kowalczyk wywalczyli 5 miejsce. Rezultat jak najbardziej godny pochwały.

Kluczowe dla ekipy Mitutoyo były wyścigi Elity. Karolina Cierluk mierzyła się z najlepszymi zawodniczkami w kraju, z Mają Włoszczowską na czele. Trudna i wymagająca kondycyjnie trasa pozwoliła na zajęcie 8 miejsca w kategorii do lat 23 oraz 13 miejsca open w elicie kobiet. Studentka biotechnologii mimo wyczerpującej sesji na uczelni pokazała, że jest w stanie walczyć na najwyższym poziomie.

Jeszcze trudniej zapowiadał się wyścig elity mężczyzn. Nadzieje na wysokie miejsce Krzyśka Łukasika zostały pogrzebane niestety tuż po starcie. Kraksa w której brał udział sprawiła, że już od początku rywalizacji musiał on odrabiać spore straty. Mimo bardzo mocnego tempa, udało się uzyskać 12 lokatę.

Krzysztof Łukasik

W dopełnieniu dobrej, pierwszej części sezonu zabrakło jednak pewnej “kropki nad i”. Liczyłem na to, że  podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych “u siebie” w Warszawie uda mi się osiągnąć rezultat będący fajnym zamknięciem pierwszej części.  Niestety, jak wszyscy wiemy sytuacja  potoczyła się trochę inaczej. Nie można się jednak tym zanadto przejmować.

Karolina Cierluk

Niestety docelowej imprezy pierwszej połowy sezonu – Mistrzostwa Polski XCO, nie mogę zaliczyć do udanych. Do przygotowania i startu włożyłam 100%. Jednak problem z tarczycą z jakim się borykam od kilku lat szybko zweryfikował moją dyspozycję w tym okresie. Mam nadzieję, że po konsultacjach w najbliższym czasie ze specjalistami szybko wrócę do formy z wiosny.

Kluczowe miesiące dla całej ekipy

Obecnie ekipa trenuje przed kolejnymi wyścigami, które rozpoczną się już w sierpniu. W drugiej części sezonu pojawimy się na Bike Maratonie, Pucharze Strefy MTB Sudety oraz lokalnych wyścigach cross country i finale Pucharu Polski XCO i Gold Hill MTB Maraton w Głuchołazach. To jednak nie koniec, kluczową imprezą, która odbędzie się już 13 sierpnia są Mistrzostwa Europy w maratonie. Na tych zawodach reprezentować będzie nas Łukasz Klimaszewski.

Łukasz Klimaszewski

Już w niedzielę 13.08 najważniejsza dla mnie impreza na Słowacji. Startowałem tam dwukrotnie. Dwukrotnie stawałem na najniższym stopniu podium. Nie da się tego jednak odnieść do rangi ME. Najważniejsze, że znam trasę i wiem jak będzie ciężko.

Nie zapominając o krajowym podwórku, we wrześniu będziemy licznie startować na Mistrzostwach Polski w maratonie w Wałbrzychu, z których mamy nadzieję przywieźć medale. Druga część sezonu zapowiada się dla nas aktywnie. Wszystkich fanów zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.mitutoyo-team.pl a także śledzenia na Facebook i Instagram @mtbwro. Tam będziemy was informować na bieżąco!

COMMENTS

DISQUS: 0