Wyniki – 5-6 sierpnia 2017

Wyniki – 5-6 sierpnia 2017

Piotr Kurczab (SGR Srebrna Góra) – Bike Maraton / PP XCM – Bielawa
[PR] Bike Maraton 2015 – nowa trasa w Zdzieszowicach
Zaproszenie na Bike Maraton do Ludwikowic Kłodzkich

Nie udało się. Rafał Majka nie wygrał Tour de Pologne po raz drugi. Wyścig padł łupem Dylana Teunsa. Nie udało się. Mimo wyprawy za ocean Maja Włoszczowska nie zdecydowała się na start w Pucharze Świata licząc na to, że za miesiąc będzie w pełni formy na Mistrzostwa Świata w Australii. Udało się z kolei z Łukaszowi Szymczakowi obronić koszulki Mistrza Polski w eliminatorze. Udało się także Marcie Turoboś wygrać w sprintach. Udało się Szymonowi Godźkowi zrobić backflipa nad peletonem Tour de Pologne. Nie dość, że backflip to na szosie i oczywiście w lycrze :)

We wspomnianym Pucharze Świata, na jedną edycję do końca, swoje triumfy w klasyfikacji generalnej przypieczętowali Nino Schurter oraz Yana Belomoina. Relację z wyścigów można przeczytać tu. We wpisie znajdziecie także linki do powtórki wideo.

A pozostałe wyniki z weekendu prezentują się następująco:


ŚWIAT

Puchar Świata - Mont Sainte Anne, Kanada

  1. Nino Schurter – SCOTT SRAM MTB Racing Team
  2. Stephane Tempier – Bianchi Countervail
  3. Gerhard Kerschbaumer – Tropado Gabogas
  • Bartłomiej Wawak – Kross Racing Team – miejsce 43 / +8:21

  1. Yana Belomoina- CST Sandd American Eagle MTB Racing Team
  2. Pauline Ferrand Prevot – Canyon Factory Racing XC
  3. Catherine Pendrel – Clif Pro Team


POLSKA

Mistrzostwa Polski XCE - Lublin

  1. Łukasz Szymczuk – KKW Superior Wałbrzych
  2. Oskar Pluciński – Erkado Racing Team Kraśnik
  3. Marceli Bogusławski – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

  1. Marta Turoboś – Hutom Sławno Kellys
  2. Gabriela Wojtyła – Superior Zator
  3. Iwona Kurczab – SGR Specialized

Mała Liga XC - Zagórze k. Warszawy

Elita


  1. Błażej Jakóbowski – WGR Team
  2. Jacek Olbryś – Go Sport AK Sped Team
  3. Krzysztof Majkowski – Majkowski-Instalacje.pl

Masters kobiety


  1. Zofia Czyż – iBox Mała Liga Cycling Team
  2. Justyna Małek – KK Cyklon Warszawa
  3. Kasia Skura – Absolute Bikes Redingo Team

Masters I


  1. Adrian Jusiński – TRW MTB Team
  2. Maciej Krysztoforski – Warszawa
  3. Michał Morawski – Imperium Team

Masters II


  1. Piotr Małek – KK Cyklon Warszawa
  2. Piotr Gajewski – Łódź
  3. Robert Cyranowicz – Warszawa

Masters III


  1. Jarosław Mitas – Klinika Rowerów
  2. Tomasz Dyba – Łódź
  3. Tomasz Kuchniewski – MyBike.pl

Masters IV


  1. Sławomir Wysocki – PATNET Team
  2. Mirosław Zalewski – TS Meran

Uphill MTB Beskidy - Ustroń

tbc

Bike Maraton - Obiszów

Giga


  1. Karol Rożek – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Bartosz Janowski – Romet Factory Team
  3. Mariusz Kozak – JBG-2 Professional MTB Team
  4. Mikołaj Dziewa – SGR Specialized
  5. Krzysztof Krzywy – Nexus Team

  1. Karolina Sowa – 72 Windsport Powered by Oshee
  2. Magdalena Wojtyła – IMmotion Specialized Skoda Gall ICM Team
  3. Natalia Kołodziej – Gomola Trans Airco

Mega


  1. Tomasz Dygacz – Taurus30 Cycling Team
  2. Marcin Kawalec – IMmotion Specialized Skoda Gall ICM Team
  3. Rafał Adamczyk – IMmotion Specialized Skoda Gall ICM Team

  1. Agnieszka Patoka – EDF Trek Gdynia
  2. Monika Strychar – Mitsubishi Materials MTB Team
  3. Joanna Ignasiak – Mitsubishi Materials MTB Team

Legia MTB Maraton - Biała Rawska

  1. Paweł Rudziński – Absolute Bikes Redingo Team
  2. Marcin Bąkowski – Rozpędzeni / Crazy Racing Team
  3. Rafał Więckiewicz – Wero Rowery Sochaczew

  1. Aleksandra Zasada – Clear Bike Team

Leszczyńska Liga Rowerowa - Smyczyna

  1. Adam Adamkiewicz – Real 64sto
  2. Michał Stachowski – Real 64sto
  3. Krzysztof Paterka – LKK TEAM

Maratony Kresowe - Sejny

  1. Elijus Civilis – Top Team Litwa
  2. Denas Danyla – DUKE Racing Wheels
  3. Patryk Muśko – Muśko Team

  1. Silivija Latozaite – Spring SBR Bank

Puchar Szlaku Solnego - Orawka

Elita


  1. Jakub Zamroźniak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team (U23)
  2. Wiktor Hudyka – Grupa Kolarska Four Bike (U23)
  3. Michał Topór – Superior Zator (U23)

  1. Adrianna Stępniewska – Skan Bike Team Opoczno
  2. Stefania Staszel – Head Team Luboń Skomielna Biała
  3. Estera Siarka – UKS Raba Wyżna Podsarnie

Junior


  1. Jarosław Żur – Head Team Luboń Skomielna Biała
  2. Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Albert Hudyka – Grupa Kolarska Four Bike

Juniorka


  1. Klaudia Białek – Scott Eurocycles
  2. Julita Fira – Head Team Luboń Skomielna Biała
  3. Klaudia Powroźnik – UKS Sokół Kęty

Masters I


  1. Albert Głowa – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Krystian Piróg – Thule JMP
  3. Tomasz Skalak – Niestowarzyszony

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Sławomir Bednarczyk – UKS Sokół Kęty
  3. Piotr Zając – KCP Elzat Bieniasz Bike Team

Masters III


  1. Krzysztof Zwoliński – TS Wilga Golkowice Grupa Instalbud
  2. Jacek Syska – Niestowarzyszony
  3. Józef Rabski – Head Team Luboń Skomielna Biała

Masters IV


  1. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna w Miłosławiu
  2. Stanisław Jopek – TC Orzeł Spytkowice
  3. Remigiusz Zachara – TV Orzeł Spytkowice

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0