Michelin wprowadza na rynek nowatorskie opony rowerowe

HomeINFORMACJE PRASOWE

Michelin wprowadza na rynek nowatorskie opony rowerowe

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Michelin przedstawia cztery nowe gamy opon do rowerów MTB przeznaczone do jazdy all mountain oraz cross-country. Nowe produkty zaspokajają potrzeby około 80 proc. użytkowników rowerów górskich.

Wraz z rozwojem kolarstwa górskiego i coraz większą liczbą typów rowerów, specjalizacja następuje również w przypadku ogumienia. Producenci opon muszą dziś wychodzić naprzeciw różnorodnym oczekiwaniom użytkowników. Mając to na uwadze, Michelin opracował cztery różne gamy opon rowerowych do dwóch obszarów użytkowania:

 • MICHELIN JET XCR
 • MICHELIN FORCE XC
 • MICHELIN FORCE AM
 • MICHELIN WILD AM

Na potrzeby prac nad nowymi gamami ogumienia MTB, firma Michelin nawiązała bliską współpracę z partnerami produkującymi profesjonalne rowery wyścigowe. Eksperci z Centrum Technologicznego oraz Działu Opon Rowerowych Michelin po raz pierwszy postawili też na współpracę projektową z drużynami i zawodnikami startującymi w różnych dyscyplinach kolarstwa górskiego. Takie podejście zaowocowało oponami o wyższych osiągach. Opracowanie nowej gamy opon zajmuje zwykle trzy lata. Tym razem w ciągu trzech lat udało się opracować cztery odrębne gamy, które zaspokajają około 80 proc. wymagań klientów na rynku opon do rowerów górskich.

Co ważne firma przygotowała tylko 16 rozmiarów, co ma ułatwić orientację w gamach. Zastosowane rozwiązania technologiczne sprawiają, że każda z gam jest przeznaczona na różne podłoża i warunki użytkowania, jednakże poszczególne modele zostały tak opracowane, że opony różnych gam można łączyć w wyposażeniu jednego roweru. Unikalne połączenie mieszanek gumy nowej generacji, nowych rzeźb bieżnika i konstrukcji karkasów oznacza, że użytkownik w pełni wykorzysta potencjał osiągów opon, nie tracąc przy tym na ich wytrzymałości.

W oponach Michelin zastosowano nową generację mieszanek gumowych GUM-X o wysokich osiągach w obszarach przyczepności, niskich oporów toczenia oraz trwałości. Mieszanki występują w dwóch wersjach:

 • GUM X2D – dla osiągów i trakcji – połączenie dwóch mieszanek gumy. Za maksymalne osiągi odpowiada warstwa gumy pod bieżnikiem Race Compound, która bezpośrednio przenosi siłę pedałowania na podłoże. Zewnętrzna mieszanka gumy optymalizuje trakcję i efektywność hamownia bez kompromisu dla przyczepności.
 • GUM X3D – dla osiągów, trakcji i przyczepności – połączenie trzech mieszanek gumy. W porównaniu z GUM X2D wersja GUM X3D zapewnia wysoki poziom przyczepności w obszarach bocznych klocków dla jeszcze większej pewności na zakrętach.

Technologie MICHELIN SHIELD umożliwiły opracowanie nowej generacji opon, w których zastosowano diagonalny wzmocniony karkas o specyficznej strukturze i dużej lub bardzo dużej gęstości oplotu (3×150, 3×110 lub 3×60 TPI).

 • RACE SHIELD – ultralekka opona w wersji 3×150 TPI o wysokich osiągach, elastyczności oraz wytrzymałości dzięki warstwie wzmacniającej o dużej gęstości oplotu.
 • CROSS SHIELD – wersja 3×110 TPI do cross-country: lekka, ale też wytrzymała, dzięki zastosowaniu warstwy wzmacniającej o dużej gęstości oplotu.
 • TRAIL SHIELD – opona z warstwą wzmacniającą o dużej gęstości dla zapewnienia wyjątkowej trwałości w wersji 3×60 TPI z przeznaczeniem do all mountain i trail.

Te trzy warianty zostały opracowane we współpracy z czołowymi zawodnikami enduro z teamu BH-SR Suntour-KMC, którzy poddali opony Michelin testom podczas Mistrzostw Świata UCI w kolarstwie górskim w 2016 roku.

Wszystkie opony w nowych gamach Michelin All Mountain są kompatybilne z rowerami elektrycznymi i noszą emblemat e-Bike Ready.

NOWE GAMY OPON MTB W LICZBACH:

 • Pierwsze gamy opon w całości opracowane we współpracy z zawodowcami
 • Nowa technologia konstrukcji karkasu (Shield Technologies) dostępna w trzech różnych wersjach
 • Nowe mieszanki gumy (GUM-X) dostępne w dwóch różnych wersjach
 • Trzech zawodników startujących podczas igrzysk olimpijskich na oponach gam FORCE XC i JET XCR
 • Osiem miejsc na podium w Pucharze Świata oraz zwycięstwa zawodników obu płci w mistrzostwach krajowych
 • Dwanaście sesji testowych
 • Szesnaście różnych rozmiarów
 • Oferta, która pokrywa 80 proc. rynku opon MTB
 • Sto pięćdziesiąt wyścigów w ramach testów
 • Ponad dwieście pięćdziesiąt opon testowanych przez zawodowców i amatorów.

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0