Wspaniała niedziela CST MTB Team

HomeINFORMACJE PRASOWE

Wspaniała niedziela CST MTB Team

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Zawodnicy CST MTB TEAM osiągnęli fantastyczne wyniki w niedzielnym maratonie Bike Atelier w Jastrzębiu Zdroju. Cieszą one tym bardziej, że dotyczą nie tylko naszego lidera, Dariusza Batka, ale całego zespołu. Darek wygrał klasyfikacje OPEN i ELITA na dystansie PRO, nie pozostawiając żadnych wątpliwości, kto tego dnia był najlepszy. Drugi na mecie zameldował się Michał Kucewicz, który jednocześnie wygrał swoją kategorię M30. Nasi zawodnicy już po 10 km odjechali reszcie stawki i niezagrożeni dojechali razem do mety. Kilka minut później, na piątym miejscu, finiszował Karol Kucięba, co dało mu trzeci wynik w ELICIE. Przed Karolem wyścig ukończyli jeszcze Tomasz Dygacz i Michał Ficek.

Advertisement

Bardzo fajna trasa, urozmaicona, dość ciężka. Pogoda zrobiła swoje, więc zmęczenie z czasem dawało znać o sobie. Jednak warunki były takie same dla wszystkich, a ja czułem się tego dnia bardzo dobrze. Fajnie, że reszta ekipy też spisała się na medal i wyjeżdżamy z Jastrzębia w bardzo dobrych nastrojach – skomentował wyścig zadowolony Darek Batek.

Świetny występ zanotował również nasz najmłodszy kolarz – 16-letni Michał Kwiatek – który na krótszym dystansie HOBBY stanął na drugim stopniu podium w swojej kategorii, osiągając swój najlepszy wynik w tym roku. W gorącym i słonecznym Jastrzębiu wszyscy zawodnicy CST zasłużyli na duże brawa licznie zgromadzonej publiczności. Zdecydowanie zasłużyła na nie również Agnieszka Szpocińska z Hurom Sławno Kellys Team. Zawodniczka ze Sławna świetnie spisała się w Mistrzostwach Europy MTB XC, które odbyły się w miniony weekend we włoskim Darfo Boario Terme. Agnieszka w wyścigu juniorek – jadąc na oponach CST – zajęła 19. miejsce i była najlepszą z reprezentantek Polski!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0