Kolejna odsłona Cisowianka Mazovia MTB Marathon już w najbliższy weekend w Olsztynie

HomeINFORMACJE PRASOWE

Kolejna odsłona Cisowianka Mazovia MTB Marathon już w najbliższy weekend w Olsztynie

Cezary Zamana już tradycyjnie w sezonie wakacyjnym odwiedzi Olsztyn wraz ze swoim największym w Polsce cyklem rowerowych maratonów MTB. W tegorocznej edycji kolarskie miasteczko wyrośnie nad Jeziorem Ukiel. Tego dnia Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego zmieni się w tętniące życiem rowerowe centrum Polski! Organizator w tym roku zatroszczył się nie tylko o uczestników zawodów, lecz również przygotował dodatkowe atrakcje dla kibiców i osób towarzyszących kolarzom. Podczas maratonu obecna będzie kolorowa ekipa Eska Summer City, która zatroszczy się o osoby, które odwiedzą tego dnia plażę nad jeziorem Ukiel. Będzie zabawa przy dobrej muzyce i konkursy z nagrodami. Dla dzieci zorganizowany zostanie specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Na starcie pojawi się znana wszystkim dzieciom z ekranów telewizyjnych rybka MiniMini. Będą dodatkowe konkursy dla najmłodszych i oczywiście upominki od stacji MiniMini+, która jest patronem wyścigów dla najmłodszych.

Dorośli i starsze dzieci mogą ściągać się na czterech zróżnicowanych dystansach, Hobby, Fit, Mega i Giga. Zawody skierowane są do wszystkich ludzi dbających o swoje zdrowie i kondycję, a trasy przygotowane zostaną w taki sposób, aby każdy bez względu na poziom sportowy mógł się na nich dobrze bawić. Dzieci startujące na dystansie Hobby mogą wziąć udział w konkursach z nagrodami w namiocie firmy MAYERSPORT. Podczas zawodów od godziny 12:00 będą tam organizowane konkursy z nagrodami! Aby wziąć udział w zabawie niezbędny będzie numer startowy na cykl Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Organizator przygotował także specjalną klasyfikację dla mieszkańców Olsztyna! Zostanie wyłoniony najlepszy mieszkaniec w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć. Dla zwycięzców tej klasyfikacji nagrody ufundowała firma Cryospace – Olsztyn.

O odpowiednie nawodnienie zawodników podczas sportowej rywalizacji zadba sponsor tytularny zawodów – naturalna woda mineralna Cisowianka. Na najmłodszych sportowców czekać będzie MOJA PIERWSZA CISOWIANKA natomiast na dorosłych zawodników Cisowianka w sportowej butelce 0,7 litra. Zawody na dobre wpisały się w rytm miasta i są stałym elementem wakacyjnych atrakcji Olsztyna. Patronat nad maratonem przyjął Prezydent Miasta Olsztyna, a medialnie wesprą Cezarego Zamanę Wirtualna Polska, TVP3 Olsztyn, Radio Eska, Gazeta Olsztyńska, Olsztyniak.pl oraz magazyn Fit nie Fat. Współorganizatorami wydarzenia są: miasto Olsztyn oraz OSiR Olsztyn. Serdecznie zapraszamy na to rowerowe święto już 30 lipca na terenie Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego przy ul. Sielskiej 38. Szczegóły na www.mazovia.zamanagroup.pl

Program zawodów
sobota
16.00-18.00 – zapisy w biurze zawodów

niedziela
8.00 – 11.30 – zapisy w Biurze Zawodów
10.15 – ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
10.20 – start dystansu Hobby
11.00 – ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse Fit, Mega, Giga)
11.30 – start dystansów Fit, Mega, Giga
12.30 – dekoracja dystansu Hobby
12.40 – dekoracja mieszkańców na dystansie Hobby
14.00 – dekoracja dystansu Fit
14.10 – dekoracja mieszkańców na dystansie Fit
14.20 – dekoracja dystansu Mega
14.30 – dekoracja mieszkańców na dystansie Mega
15.30 – dekoracja dystansu Giga
15.40 – dekoracja mieszkańców na dystansie Giga
16.00 – zakończenie

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

COMMENTS

DISQUS: 0