Piotr Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team) – Mistrzostwa Polski XCO, Warszawa

HomeKomentarze

Piotr Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team) – Mistrzostwa Polski XCO, Warszawa

Generalnie jestem bardzo zadowolony z wyniku. Szczerze powiedziawszy to predyspozycja danego dnia nawet samego mnie zaskoczyła.

Sam wyścig potoczył się idealnie dla mnie. Na początku mocne, ale równe tempo podyktował mój klubowy kolega Wojtek Halejak. Pomogło mi to zachować siły do końca wyścigu, gdy inni zawodnicy rywalizując ze sobą tracili cenną energię niezbędną do pokonania tak stromych podjazdów. Moja taktyka którą przyjąłem przed wyścigiem sprawdziła się w 100%. W związku z tym, że nie staruję zbyt często w XC tylko w maratonach, jestem lepiej przygotowany do równego i długotrwałego wysiłku. Wiedziałem, że jeżeli narzucę sobie zbyt mocne tempo i będę chciał od początku rywalizować z Markiem, Bartkiem oraz Kubą to nie będę w stanie przetrzymać tempa. I tak też się stało. Odpuściłem na drugiej rundzie, a na 2 rundy do końca dałem z siebie wszystko. W walce pomogli mi kibice, którzy tak mocno kibicowali mi iż nie pamiętam drugiego takiego wyścigu w swojej karierze.

Jeżeli chodzi o same przygotowania to szczerze powiedziawszy nie przygotowywałem się do tych mistrzostw specjalnie. Szczególnie biorąc udział w długich ciężkich maratonach w ostatnim czasie, które nie do końca pomagają rozwinąć cechy potrzebne dla zawodnika XC. Jednakże ściganie po zeszłorocznej przerwie związanej z kontuzją i pracą sprawia mi szczególną przyjemność. W tym roku mam chyba najwięcej dni startowych w całej swojej karierze. Takim systemem startowym przygotowałem formę. Oczywiście dochodzi do tego aspekt związany z rozwijaniem CryoSpace. Urządzenie do krioterapii, które produkuję naprawdę pomaga podnosić wyniki sportowe. Bardzo dobrze to obserwuję po sobie oraz innych sportowcach, którzy korzystają z mojego urządzenia.

Co do przyszłości to na pewno planuję się ścigać na jak najlepszych imprezach w Polsce i za granicą. Nie przygotowuję się szczególnie do jakieś imprezy, gdyż nie jest to już moim priorytetem. Skupiam się raczej na rozszerzaniu wiedzy od krioterapii w którą teraz bardzo wierzę.

COMMENTS

DISQUS: 0