CST MTB Team po Mistrzostwach Polski MTB XCO

CST MTB Team po Mistrzostwach Polski MTB XCO

Szczęśliwa siódemka CST MTB Team
Marta Turoboś przełajową Mistrzynią Polski
Wspaniała niedziela CST MTB Team
Pierwszy test ekipy CST 7R MTB Team zaliczony
Doskonałe występy zawodników CST MTB Team

Przez trzy dni Góra Trzech Szczytów w Warszawie gościła najlepszych kolarzy górskich Polski. Po Mistrzostwach Polski MTB XC nie mamy bardzo dobrych wieści… Wyścigi cross country nie są koronną konkurencją zawodników CST MTB TEAM. W obecnym sezonie nasza grupa skupia się na maratonach MTB, a mistrzostwa Polski w tej formule dopiero we wrześniu. Jednak nie mogło nas zabraknąć na zawodach tej rangi, więc Dariusz Batek oraz Karol Kucięba wystartowali w niedzielę w mistrzostwach XC w Warszawie. Trasa na ursynowskiej Górze Trzech Szczytów, popularnie nazywanej Górą Kazury, przygotowana była perfekcyjnie. Zawodnicy podkreślali, że była ciężka i urozmaicona, jak na dobre XC przystało.

Niestety, to nie był dobry dzień dla zawodników CST MTB TEAM. Darek i Karol nie byli wczoraj w najlepszej dyspozycji i w trakcie wyścigu zrezygnowali z dalszej jazdy. Darek zaliczył połowę wyścigu, czyli cztery rundy, natomiast Karol był zmuszony do rezygnacji już po dwóch. Lepiej spisała się ekipa Hurom Sławno Kellys Team, której zawodnicy w tym sezonie jeżdżą na oponach marki CST. Liderka drużyny ze Sławna, Marta Turoboś, zajęła 14. miejsce, ale biorąc pod uwagę jej przedsezonowe komplikacje zdrowotne i brak właściwego przygotowania, można uznać ten wynik za przyzwoity.

Na pocieszenie wspaniale spisała się inna zawodniczka Hurom Sławno Kellys Team, Agnieszka Szpocińska, zdobywając srebrny medal w kategorii juniorek. Bardzo dobry występ zanotował też Marcin Budziński, który był 11. open i 5. w U-23. Do tego dodajmy sztafetę Sławna, która ukończyła zawody na 4. pozycji. Cóż, za rok będzie okazja do rewanżu, a wcześniej szykujemy się do walki w Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB, gdzie – miejmy nadzieję – kolarze CST MTB TEAM pokażą na co ich stać.

COMMENTS

DISQUS: 0