Filip Helta (SGR Specialized) – UCI Bike Maraton, Szklarska Poręba

HomeKomentarze

Filip Helta (SGR Specialized) – UCI Bike Maraton, Szklarska Poręba

Bike Maraton w Szklarskiej Porębie był dla mnie ostatnim wyścigiem przed Mistrzostwami Polski w cross country. Oczywiście wybrałem średni dystans MEGA, ponieważ najdłuższy dystans GIGA nie był mi potrzebny przed krajowym czempionatem. Potrzebowałem wyścigu, który zmieści się w czasie do 2 godzin. To mi się udało, bo przejechałem go w 1:55.

Od startu gonitwa razem z Mikołajem Dziewą za pierwszym sektorem UCI dystansu GIGA, który startował minutę przed nami. W połowie mojego wyścigu dojechałem do mocnej grupy chłopaków z JBG 2, chwila oddechu na kole i dalej do pracy: na czoło grupy i naciągam starszych kolegów. Rozjazd na dystans MEGA i samotnie wpadam na metę z bezpieczną przewaga nad resztą stawki.

Trasa w Szklarskiej mocna technicznie, pełno głazów, korzeni. Przygotowania do Mistrzostw Polski można powiedzieć, że aktualnie zakończyłem i już nic się nie poprawi w tak krótkim czasie. Kto jak się przygotował przez ten okres okaże się podczas niedzielnego wyścigu o tytuł najlepszego zawodnika w Polsce.

Ja w tym roku dostałem świetne warunki od klubu SGR Specialized, byłem już na trzech zgrupowaniach w tym ostatnie najważniejsze to wysokogórskie w Livigno, gdzie wykonałem dobrą pracę razem z moim trenerem Rafałem Hebiszem. Czuje się naprawdę dobrze i zapowiadam walkę o tytuł najlepszego młodzieżowca w Polsce.

COMMENTS

DISQUS: 0