Maciej Jeziorski (Romet Factory Team) – Puchar Mazowsza MTB XC, Wesoła

HomeKomentarze

Maciej Jeziorski (Romet Factory Team) – Puchar Mazowsza MTB XC, Wesoła

Start na Pucharze Mazowsza był dość istotny z treningowego punktu widzenia – jeden z ostatnich mocniejszych akcentów przed Mistrzostwami Polski. Zawody zostały rozegrane 500 m od mojego miejsca zamieszkania, więc w pewnym sensie byłem gospodarzem tej imprezy :) Runda bardzo szybka – parę niewielkich podjazdów, trochę płaskiego, single i piach. Fajnie, że pojawiło się kilku mocniejszych zawodników, dzięki czemu ściganie było ciekawe i bardzo intensywne.

Od początku próbowałem samotnego odjazdu, jednak pod koniec drugiej rundy dogoniła mnie grupka trzech zawodników. Po chwili oddechu i jazdy na kole kolegów znów wyszedłem na prowadzenie. Podkręciłem tempo, które zdołał utrzymać Marceli Bogusławski. W drugiej połowie wyścigu Marceli miał więcej sił, a ja na metę dojechałem jako drugi, ze stratą 40sek. Przyznam, że ujechałem się strasznie…Zmęczenie ostatnimi treningami dało o sobie znać, jednak tak właśnie miało być.

Teraz pora trochę wyluzować, odpocząć i czekać na MP XCO, które są dla mnie najważniejszą imprezą sezonu. Oczywiście chciałbym powtórzyć sukces z zeszłego roku, czyli zgarnąć medal ;) Wiem jednak, że okoliczność tym razem są mniej sprzyjające – połączono kategorie U23 z Elitą i nikogo z czołówki nie zabraknie (w zeszłym roku Marek Konwa miał kontuzję). Tak naprawdę bardzo mnie to cieszy, bo o medale Mistrzostw Polski powinno się rywalizować ze wszystkimi najlepszymi kolarzami XC w Polsce.

Forma jest ok i na pewno dam z siebie wszystko :)

fot. Adam Starzyński

COMMENTS

DISQUS: 0