Jolanda Neff czwarta w Pucharze Świata. Kross znów najlepszą damską drużyną

Jolanda Neff czwarta w Pucharze Świata. Kross znów najlepszą damską drużyną

REKLAMA
Plan na weekend 34/2019
Wyniki – 10-11 sierpnia 2019
Urszula Luboińska (Trezado) – Mała Liga XC, Otwock / Mazovia MTB, Legionowo
Jak znajomym wyjaśnić co to jest cross country (XCO)?
Plan na weekend 28/2017

Zawody w szwajcarskim Lenzerheide 9 lipca wygrała Annie Last, przed Gunn-Ritą Dahle Flesjaa i Yaną Belomoiną. Druga z reprezentantek Krossa Maja Włoszczowska finiszowała tuż za szerokim podium, kończąc wyścig na 6. pozycji.

Trasa w Lenzerheide jest jedną z najtrudniejszych w cyklu Pucharu Świata kolarzy górskich, a dodatkowo to właśnie tu odbędą się za rok Mistrzostwa Świata. Od początku w czołówce wyścigu plasowały się zawodniczki Kross Racing Team – Maja Włoszczowska i Jolanda Neff. Ton rywalizacja nadawała grupa (Belomoina, Dahle-Flesjaa i Linda Indergand) z zawodniczkami KRT w składzie. Na trzeciej rundzie z czołówki wypadła Indergand na rzecz Annie Last, przez ten czas na prowadzeniu zmieniały się Gunn-Rita i Yana. Od czwartej rundy kontakt z czołówką zaczęła tracić Włoszczowska i Neff, natomiast do walki o zwycięstwo włączyła się Last. To ona zachowała najwięcej sił i mogła cieszyć się pierwszą wygraną w Pucharze Świata. Neff finiszowała na 4. pozycji, natomiast zmęczoną Włoszczowską zdołała jeszcze minąć Helen Grobert.

W wyścigu mężczyzn startowali Bartłomiej Wawak i Fabian Giger, którzy finiszowali w czwartej i piątej dziesiątce.

Kross Racing Team już po raz trzeci w tym sezonie okazuje się najlepszą drużyną w klasyfikacji kobiet, wcześniej dokonując tego podczas wyścigów Pucharu Świata w Albstadt i Andorze.

Więcej informacji na temat drużyny przeczytamy na stronie www.krossracingteam.pl i na oficjalnym profilu na Facebooku.

COMMENTS

DISQUS: 0