Gdzie się ścigać w wakacje?

HomeKALENDARZ

Gdzie się ścigać w wakacje?

Wakacje (te szkolne) dla maturzystów zaczęły się co prawda już na początku czerwca, podobnie jak dla studentów. Pozostali cieszą się wakacjami też już od jakiegoś czasu. Wakacje to czas wyjazdów, więc postanowiliśmy Wam podsunąć kilkanaście pomysłów na uatrakcyjnienie ich kolarskim ściganiem albo kibicowaniem. Skupiamy się oczywiście na weekendach, bo to wtedy rozgrywanych jest najwięcej zawodów.


Weekend 8-9 lipca 2017


W sobotę Bike Maraton – Szklarska Poręba, a w niedzielę jedna z lepszych w cyklu Poland Bike Marathon lokalizacji czyli Wąchock. Warto też zwrócić uwagę na Maratony Kresowe w Gołdapi oraz Podkarpacką Ligę Rowerową w Wietrznie.


Weekend 15-16 lipca 2017


Trzeci weekend lipca to przede wszystkim Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim rozgrywane na warszawskiej Górce Kazury. Impreza rozpoczyna się już w piątek wyścigami Cyklosport i Masters. Dzień wcześniej bo 13 lipca rusza Gwiazda Południa. Czarnym koniem weekendu może okazać się Śnieżnik Challenge w Międzygórzu. Niestety w tym samym czasie i prawie tym samym miejscu jest także Puchar Strefy MTB Sudety w Mieroszowie. W niedzielę Kellys Cyklokarpaty w Wojniczu.


Weekend 22-23 lipca 2017


W sobotę same perełki – Bike Maraton w Bielawie, DARE2b MTB Maraton w Zakliczynie oraz Zdrowerowe w Rochnej koło Brzezin. Niedziela to przede wszystkim rozpoczęcie Sudety MTB Challenge, które potrwa aż do kolejnego weekendu.


Weekend 29-30 lipca 2017


Startuje nasz „narodowy” wyścig czyli Tour de Pologne. Imprezy towarzyszące to Mini Tour de Pologne dla dzieci wspierany przez markę Nutella oraz Tour de Pologne dla Amatorów na nowej trasie.

Lipiec kończymy świetnymi maratonami – w sobotę Kellys Cyklokarpaty w Koninkach, Maratony Kresowe w Chełmie oraz Memoriał Bercika w podwarszawskich Markach. W niedzielę z kolei Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Olsztynie, Memoriał Fisha w Zieleńcu, METROBIKES.pl MTB Cross Maraton w Zagnańsku. Ostatni weekend lipca to także Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim, które rozegrane zostaną we Włoszech.


Weekend 5-6 sierpnia 2017


Sierpień rozpoczynamy Mistrzostwami Polski XCE w Lublinie. W sobotę także Mała Liga XC w okolicy Warszawy. W niedzielę „bogactwo” – Cyklo Krokowa MTB, Bike Cross Maraton w Suchym Lesie, Bike Maraton w Obiszowie i Maratony Kresowe w Sejnach.


Weekend 12-13 sierpnia 2017


Długi weekend w sierpniu otwieramy klasykiem czyli Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Ełku, która inauguruję Gwiazdę Północy. W sobotę także druga edycja dobrze komentowanego Maratonu Kargula i Pawlaka w Lubomierzu. Wyjątkowo Kellys Cyklokarpaty w niedzielę, ale za to w jakiej lokalizacji – Dukli!

Niektórzy zawodnicy na pewno też wybiorą się na Słowację, gdzie w sobotę Horal MTB Marathon, a dzień później na tej samej trasie Mistrzostwa Europy w maratonie MTB.

15 sierpnia kolejna edycja Dobrzyń XCO w … Dobrzyniu :)


Weekend 19-20 sierpnia 2017


Na mapie Polski debiutuje etapówka Ochotnica MTB 4 Towers. W sobotę Mazury MTB w Węgorzewie, a w niedzielę aż 10(!!!) wyścigów, z których wybieramy Puchar Smoka w Łysej Górze, METROBIKES.pl MTB Cross Maraton w Bodzentynie, Bike Atelier Maraton w Psarach oraz Puchar Strefy MTB Sudety w Pieszycach.


Weekend 26-27 sierpnia 2017


Sierpień kończymy w Kamionce na Kellys Cyklokarpaty w sobotę, a w niedzielę dwie perełki obok których nie można przejść obojętnie – DARE2b MTB Maraton w Piwnicznej oraz Puchar Strefy MTB Sudety w Srebrnej Górze.


Weekend 2-3 września 2017


Siłą rozpędu wchodzimy we wrzesień gdzie w sobotę XCM Miłosna w Kwidzynie, a w niedzielę dwa wyścigi XCO – Puchar Smoka w Kątach oraz Puchar Szlaku Solnego w Rabce Zdrój. Opróćz tego Mazury MTB w Gołkowie oraz finał brzezińskiej serii „Zdrowerowe i Run”, tym razem w Buczku.

To oczywiście tylko wybrane, naszym zdaniem najciekawsze wyścigi zbliżających się tygodni. Pełny kalendarz znajdziecie pod tym linkiem, a jeśli czegoś brakuje to dajcie znać – będziemy uzupełniać :)

COMMENTS

DISQUS: 0