Półmetek sezonu Kellys Cyklokarpaty 2017 w Pruchniku

HomeINFORMACJE PRASOWE

Półmetek sezonu Kellys Cyklokarpaty 2017 w Pruchniku

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W ubiegłą sobotę miał miejsce półmetek sezonu Kellys Cyklokarpaty 2017 w Pruchniku, gdzie trasa wśród zawodników została okrzyknięta jako legendarna, po której jedzie się jak po sznurku. Tym razem jednak zawodnicy nie mieli łatwo, ponieważ pomimo corocznych upałów w tej miejscowości, pogoda nie była tak łaskawa i deszcz lał przez cały wyścig, co utrudniło przejazd nawet na najkrótszym dystansie Hobby, który końcowo liczył 17 km. Wspomniane wyżej ciężkie warunki pogodowe nie odstraszyły najwytrwalszych zawodników, którym należą się wielkie brawa za hart ducha i wolę walki. Na starcie pojawiło się 369 osób, w tym 29 kobiet, którzy wzorowo poradzili sobie z błotem na trasie.

Maraton odbył się na trzech dystansach, które z powodu ciężkich warunków zostały skrócone o 4 km: Hobby (17 km), Mega (45 km) i Giga (81 km). Najlepszym zawodnikiem na dystansie Hobby okazał się Tomasz Dziwisz (Ustrzyki Dolne) z czasem 1h 10min. Jako drugi metę przekroczył Michał Cichoń (MTB MOSiR Dukla) z czasem 1h 11min.Chwilę po nim metę przekroczył Michał Sołtys (THULE – JMP). Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Bal (LUBOŃ Skomielna Biała Head Team), wyprzedzając rywalki aż o 11min i kończąc wyścig z czasem 1h 26min. Zaraz po niej na podium stanęły Klaudia Krzesińska (Żbik Komańcza) z czasem 1h 37min oraz Olga Sołtys (THULE – JMP) z czasem 1h 40min.

Na dystansie Mega najlepszy okazał się Jakub Solarz (UKS Grupa Kolarska FOUR BIKE) z czasem 2h 22min. Trzy minuty po nim metę przekroczył Marcin Rydel (ZRYW Buszkowiczki – PTC Przemyśl), natomiast trzeci pojawił się Sławomir Dziwisz, z czasem 2h 29min. Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Gosztyła (MTB MOSiR Dukla) z czasem 2h 58min, która wyprzedziła rywalki o 4 min i ukończyła wyścig z czasem 3h 37min. Po niej na metę wjechały Anna Prokop (TTC MPEC Tarnów) z czasem 3h 41min oraz Agnieszka Feć (XC 80) z czasem 4h 7min.

Na dystansie Giga zwyciężył Mateusz Rejch (SST Lubcza), wyprzedzając rywali o 6 min i kończąc wyścig z czasem 4h 24 min. Drugi metę przekroczył Tomasz Bal (LUBOŃ Skomielna Biała Head Team) z czasem 4h 30min. Trzeci pojawił się Tomasz Leśniak (Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów), z czasem 4h 32min. Tym razem kobiety postawiły na mniejsze dystanse, na których pomimo ciężkich warunków pogodowych osiągnęły bardzo dobry czas.

Tym razem na wyścigu w Pruchniku była również kategoria Klasyfikacja Policji, w której zwyciężył Marek Kowalik (KAMARO SPORT LINE SKARŻYSKO-KAMIENNA) oraz Pracownicy Lasów Państwowych, w której jako jedyny wziął udział Stefan Krzesiński (Żbik Komańcza). Organizatorzy postarali się, aby deszcz i błoto nie popsuły całej imprezy oraz zadbali o bezpieczeństwo uczestników na trasie, skracając każdy z dystansów o 4 km. I faktycznie, miasteczko zawodów tętniło życiem, a nieustraszeni zawodnicy byli uśmiechnięci nawet przekraczając metę w błocie po czubek głowy. Na uwagę zasługuje również posiłek regeneracyjny, który tym razem był w postaci grilla, a bufety obfitowały w domowe rogaliki i arbuzy.

Zawodnicy ponownie mogli wypożyczyć na maraton lub przetestować przez 30 minut rower marki Kellys, z najnowszej kolekcji 2017. Do wyboru były między innymi takie modele jak Hacker 90, Stage 90 czy damski Desire, które wcześniej można zarezerwować w Systemie Timedo i odebrać w centrum testowym Kellys w miasteczku zawodów. Startujący mogli również wyczyścić swój sprzęt używając udostępnionych urządzeń myjących.

Wiele emocji dostarczyły dziecięce wyścigi JUNIOR XC RACE, które odbyły się w miasteczku zawodów. Dzieci, w zależności od wieku, miały do pokonania trasy o różnych poziomach trudności, które zostały precyzyjnie ułożone przez organizatorów. Pociechy jak zawsze świetnie sprostały wyzwaniu oraz tym razem pokazały wyjątkowy hart ducha i wolę walki, nie bojąc się złych warunków pogodowych i deszczu lejącego się z nieba. Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal i dyplom.

Już 16 lipca Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty zapraszają na kolejny wyścig, którym tym razem odbędzie się w Wojniczu. Zgłoszenia już trwają w Systemie Timedo > https://system.timedo.pl/panelCK/pl/, natomiast więcej informacji na temat samego wyścigu znajduje się na stronie > http://cyklokarpaty.pl/wojnicz/.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0