Plan na weekend 26/2017

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 26/2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W weekend czas na rower masz tylko przed południem ;) Drugą część dnia, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę spędzisz przed ekranem, bo Puchar Świata w cross country i zjeździe, bo Tour de France. Oczywiście o ile oprócz jazdy na rowerze albo uprawiania kolarstwa interesuje Cię jego oglądanie.

W tym roku Tour de France ma Grand Depart z niemieckiego Dusseldorfu, gdzie odbywać się będzie czasówka na trasie liczącej 14 km. Wszystkie bieżące informacje związane z wyścigiem znajdziecie na rowery.org.

Telewizyjny rozkład jazdy:

Sobota, 1 lipca 2017:

 • 13:00 – Puchar Świata Vallnord, Andorra – finały zjazdu kobiet – redbull.tv
 • 15:00 – Puchar Świata Vallnord, Andorra – finały zjazdu mężczyzn – redbull.tv
 • 15:00 – Tour de France – Dusseldorf – jazda na czas – Eurosport 1

Niedziela, 2 lipca 2017:

 • 12:00 – Puchar Świata Vallnord, Andorra – cross country kobiet – redbull.tv
 • 12:00 – Tour de France – Dusseldorf – Liege – Eurosport 1
 • 14:30 – Puchar Świata Vallnord, Andorra – cross country mężczyzn – redbull.tv

Jeśli chodzi o Puchar Świata w Andorze, to wyścig jest specyficzny przede wszystkim przez fakt odbywania się na dużej wysokości. Po prawie miesiącu przerwy wracamy do ścigania na najwyższym poziomie, choć niestety wielkim nieobecnym będzie Julien Absalon, który zmaga się cały czas z kontuzją obojczyka. Zobaczymy czy nabierze odpowiednio dużo sił do czasu Mistrzostw Europy, które pod koniec lipca rozegrane zostaną we Włoszech.

W ten weekend w takich krajach jak Słowacja, Litwa, Finlandia czy Norwegia odbędą się krajowe mistrzostwa w maratonie MTB.

Ciekawostką jest wyścig GP Logos (UCI C3) odbywający się w Serbii – to jeden z niewielu wyścigów, którego organizator skontaktował się z nami i przesłał informacje na jego temat. Ciekawe czy polscy organizatorzy wyścigów UCI wysyłają informacje prasowe za granicę?

W kraju jeśli spojrzymy w kalendarz to na wyróżnienie zasługują trzy wyścigi – etapówka Bike Adventure w Szklarskiej Porębie, dwudniowe ściganie Gorce MTB na Turbaczu (Waksumnd / Łopuszna) oraz maratony – Mazury MTB w Mrągowie (zaliczany do Pucharu Polski w maratonie MTB), Kellys Cyklokarpaty w Pruchniku oraz Puchar Strefy MTB Sudety w Bielawie. Oczywiście największa spina będzie na starcie Vienna Life Lang Team Maratony MTB w Krokowej. Bo Lang, bo kamery, bo Puchar Polski, bo premia Shimano i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy.

Oto jak prezentuje się rozkład jazdy na najbliższy weekend:

Sobota, 1 lipca 2017:

Niedziela, 2 lipca 2017:

 • Bike Cross Maraton – Binduga
 • Gorce MTB – Łopuszna – informacja prasowa
 • Legia MTB Maraton – Kampions
 • LOTTO Poland Bike Marathon – Płock
 • Puchar Strefy MTB Sudety – Bielawa – informacja prasowa

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0