Pacevicius wraca na tron w królewskim Drohiczynie

HomeINFORMACJE PRASOWE

Pacevicius wraca na tron w królewskim Drohiczynie

W ostatnią sobotę czerwca 400 zawodników z czterech państw rywalizowało na 3 dystansach Maratonów Kresowych. Jedna z ulubionych tras maratończyków ponownie została wysoko oceniona przez bohaterów sobotniego ścigania:

Drużyna „Grzmot Podlasia” z Michałowa napisała na swojej stronie: „Wyścig ten jest bardzo klimatyczny, ponieważ rozgrywa się na rundach przebiegających przez centrum miasta. Trasa była atrakcyjna zarówno dla kibiców jak i samych kolarzy, którzy częściej mogli się spotkać z dopingującymi ich bliskimi. Na rundach musieliśmy zmierzyć się z trzema, już chyba kultowymi podjazdami, dwoma wymagającymi, bardzo sztywnymi przy centrum miasta i jednym nieco dłuższym, szutrowym tuż za miastem. Po którym mieliśmy niemal górski zjazd, gdzie można było rozwijać zawrotne prędkości.”

Na głównym dystansie Kellys Maraton (60km) nie zawiódł faworyt Sarunas Pacevicius (Sprint SBR Bank Team). Po dwóch porażkach na finiszu, tym razem odjechał rywalom już na początku dystansu. W miarę pokonywanych kilometrów litewski zawodnik powiększał przewagę nad konkurentami i na mecie wyniosła ona ponad pięć minut!

Obok Paceviciusa na podium stanęli Wiktor Gindorowicz (Bliska Team) oraz Arturas Remeika (Jokers- Santa Monica Networks). Pierwsza dziesiątkę najszybszych maratończyków uzupełnili jeszcze dwaj reprezentanci Litwy, Białorusin i czterech Polaków. Wśród kobiet ponownie bezkonkurencyjna była Silvija Latozaite (Sprint SBR Bank Team). Międzynarodowe podium kobiet obok Litwinki uzupełniły Białorusinka Yuliya Tsalahuz i Polka Izabela Kłosowska (Grupa Szalonych Rowerzystów).

W Półmaratonie drugie z rzędu zwycięstwo odniósł Piotr Krysiewicz (UKS Wygoda Białystok). Będący w szczytowej formie Michał Bojarczak był drugi, zaś dwukrotny zwycięzca poprzednich edycji nadbużańskich pętli Piotr Chrzanowski tym razem zajął miejsce trzecie. Niesiony gorącym dopingiem fantastycznych kibiców Chrzanowski podkreślał jak ważną rolę w zawodach odgrywają sympatycy kolarstwa.

Piotr Chrzanowski: „Dziękuję kibicom stojącym na podjeździe pod Górę Zamkową. Po przecięciu opony (czwarty raz w tym roku) przez myśl przeszło mi, że kolejny raz nie skończę zawodów. To wasza obecność i doping zmusiły mnie do naprawy pozwalającej przejechać ostatnie 4km, z uciekającym powietrzem ale dotarłem do mety. Wasze brawa po ponownym wskoczeniu na rower i rozpoczęciu jazdy były bardzo miłe. Dzięki dopingowi przez chwilę nawet pomyślałem „dogonię ich” mimo, że szans na to nie było, a jeszcze dwie minuty wcześniej prawie skręcałem do samochodu… Dzięki KIBICE. Dlatego wasz doping jest taki ważny.”

Kobiecą kategorię Open otworzyła Marzena Moniuszko (Pie3cki Team), przed dotychczasową pogromczynią półmaratonowych tras Jolantą Myć (MTB Huragan Międzyrzec Podlaski). Trzecie miejsce zajęła Agnieszka Pomian (Bliska Team). Wszyscy nagrodzenie otrzymali pucha i bony od sponsora dystansu, firmy Helman.

Na dystansie Author Mini Maraton zacięty bój o pierwsze miejsce stoczył Ignas Kertenis (Sprint SBR Bank Team). Wśród Pań zwyciężyła Patrycja Taudul (UKS Feniks Krynki).

Wyścig odbył się przy wsparciu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Głównymi sponsorami są Kellys, Dobre Sklepy Rowerowe, Author, sklepy Peleton, Sanas, Garmin oraz marka Primacol.

Kolejna odsłona Maratonów Kresowych odbędzie się 9 lipca w Gołdapi. Więcej informacji: www.maratonykresowe.pl

Wyniki:

Kellys Maraton (mężczyźni):

 1. Sarunas Pacevicius (Sprint SBR Bank) – 01:56:13
 2. Wiktor Gindorowicz (Bliska Team) – 02:01:23
 3. Arturas Remeika (Jokers-Santa Monica Networks) – 02:01:30

Kellys Maraton (kobiety):

 1. Silvija Latozaite (Sprint SBR Bank) – 02:06:05
 2. Yuliya Tsalahuz – 02:14:25
 3. Izabela Kłosowska (Grupa Szalonych Rowerzystów) – 02:22:29

Półmaraton (mężczyźni):

 1. Piotr Krysiewicz (UKS Wygoda Białystok) – 00:58:25
 2. Michał Bojarczyk (Bliska Team) – 00:58:51
 3. Piotr Chrzanowski (Bliska Team) – 00:59:20

Półmaraton (kobiety):

 1. Marzena Moniuszko (PIE3CKI Team) – 01:07:28
 2. Jolanta Myć (MTB Team Międzyrzec Podlaski) – 01:09:39
 3. Agnieszka Pomian (Bliska Team) – 01:11:29

Author Mini Maraton (mężczyźni):

 1. Ignas Kertenis (Sprint SBR Bank) – 00:25:24
 2. Kiryl Marchyk (Velogrodno) – 00:25:24
 3. Olaf Koncewicz(Szkółka Kolarska w Ogrodniczkach Gmina Supraśl) – 00:26:20

Author Mini Maraton (kobiety):

 1. Patrycja Taudul (UKS „Feniks” Krynki) – 00:27:49
 2. Wiktoria Józefowicz (UKS „Feniks” Krynki) – 00:28:32
 3. Malwina Krzyczkowska (Akademia Michała Podlaskiego UKS Victoria Radzymin) – 00:28:46

COMMENTS

DISQUS: 0