Plan na weekend 23/2017

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 23/2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Pierwszy „rzut” Pucharów Świata za nami, część zawodników jeszcze dołożyła sobie startem w Jeleniej Górze czy czeskim Zadovie. Teraz zdecydowanie czas na odrobinę wytchnienia. Co prawda nie dotyczy to wszystkich, bo w weekend chociażby Proffix Swiss Bike Cup (UCI HC) w szwajcarskim Granichen czy British Cross Country Series (UCI C2) w Dalby Forest. No i przede wszystkim Puchar Polski XC w Białej (UCI C3), gdzie na zawodników czeka jedenastotonowy rockgarden ;)

Kamienie kamieniami, ale ważne jest przede wszystkim to, że dobrze dobrana data w kalendarzu zaowocowała tym, że tym razem to Czesi przyjeżdżają do nas, a nie na odwrót. Listę startową można przejrzeć tu.

Na długim dystansie trzeba koniecznie wyróżnić Malevil Cup zaliczany do UCI Marathon Series rozgrywany w Czechach, a od lat będący w kalendarzu wielu zawodników z Polski. Nie inaczej będzie i w tym roku. Na najdłuższym dystansie do pokonania prawie 100 km i ponad 2000 m przewyższeń.

Zerkając na szosę – w weekend mamy rozstrzygnięcie na Criterium du Dauphine (do obejrzenia w Eurosport), który jest jak co roku sprawdzianem formy przed Tour de France. W Wielkiej Brytanii z kolei trwa OVO Enerty Women’s Tour, gdzie po dwóch świetnie rozegranych etapach w klasyfikacji generalnej prowadzi Katarzyna Niewiadoma. A w kraju w czwartek rozpoczął się Małopolski Wyścig Górski.

Wracając do kolarstwa górskiego, tego głównie amatorskiego to na weekend bardzo dużo propozycji. Na szczególną uwagę zasługują sobotnie Kellys Cyklokarpaty w Samborcu oraz niedzielny Puchar Strefy MTB Sudety w Walimiu a także Mistrzostwa województwa łódzkiego w maratonie MTB w Brzezinach.

A tak prezentuje się kompletny kalendarz na weekend:

Sobota – 10 czerwca 2017

Niedziela – 11 czerwca 2017


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


#cycling #cyclingshots #stravaphoto #mountainbiking #mtbxc #mtbxcpl #ontariomtb #GetOutside #OutsideisFree #gopro #goprophoto

Post udostępniony przez ??Simon Kocemba?? (@simon.kocemba)


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0