Podsumowanie Cyklo Sierakowice MTB

HomeINFORMACJE PRASOWE

Podsumowanie Cyklo Sierakowice MTB

W Sierakowicach czekała na nas jak zawsze kolarska pogoda, bardzo urozmaicona trasa i nowy teren. Dzięki gościnności Wójta Gminy Sierakowice Pana Tadeusza Kobiela oraz Dyrektora Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach – Pana Krzysztofa Andryskowskiego mieliśmy bardzo duży komfort prowadzenia imprezy, a uczestnicy dostęp do infrastruktury szkoły, m.in. – co ważne prysznica!

Przed startem zaczęło padać i już nie popuściło do końca dnia, co paradoksalnie poprawiło trochę warunki jazdy w lesie. Wiemy, że nie poprawiły stanu napędu i pralek uczestników, ale jak mawiał klasyk – „sorry, taki mamy klimat” :). Największe „atrakcje” tego dnia były na trasie w jej środkowej części i to tam rozegrały się losy wyścigów zarówno na małym, jak i na dużym dystansie. Bardzo duże trudności uczestnicy spotkali na niełatwym zjeździe, który spowodował niestety wiele upadków. Na słowa uznania zasługuje m.in. Sławek Pituch, który dowiózł pierwsze miejsce do mety OPEN na dystansie MINI jadąc z poważną kontuzją. Ogromne gratulacje należą się także dla wszystkich uczestników niedzielnej imprezy, którzy pomimo średnio rokujących prognoz pogody stawili się licznie na starcie.

Mamy nadzieję, że Sierakowice na stałe zagoszczą w naszym kalendarzu, tym bardziej, że trasa, a zwłaszcza jej środkowa część w okolicach Kamiennej Góry i jezior ma bardzo duży potencjał na przeprowadzanie tego typu imprez, a samo miejsce jest niezwykle urokliwe!

Dziękujemy bardzo serdecznie za Wasze przybycie i widzimy się już niedługo… tym razem na szosie!

Gwoli porządku informacja o zwycięzcach:

Dystans Mini:

  • Sławomir Pituch Eurobike Kaczmarek Electric Team 1:10:03
  • Zofia Rzeszutek Klub Kolarski Lew Lębork 1:28:35

Dystans Mega:

  • Daniel Majkowski Fti Racing Team 2:20:39
  • Anna Świrkowicz ASE Team 2:43:25

COMMENTS

DISQUS: 0