Włoszczowska i Wawak najlepsi w Jeleniej Górze

HomeINFORMACJE PRASOWE

Włoszczowska i Wawak najlepsi w Jeleniej Górze

Maja Włoszczowska i Jolanda Neff – te dwie zawodniczki od początku nadawały ton sobotnich zawodów. Przez dwa okrążenia próbowała je doścignąć Anne Tauber, lecz młoda Holenderka nie była w stanie utrzymać mocnego tempa zawodniczek Kross Racing Team. Włoszczowska i Neff wjechały razem na ostatnią rundę i wiadome było, że o wygraną powalczą między sobą. Bardziej doświadczona Polka zaatakowała na ostatnim kilometrze i o kilka sekund pokonała młodą Szwajcarkę.

Wyścig panów rozpoczął się od mocnego pociągnięcia Dana McConella z Australii, za którym utrzymali się: Wawak, Giger, Sintsov, Becking i Konwa. Kolarz z antypodów nadawał tempo w pierwszej części wyścigu i gubił kolejnych rywali. Na trzeciej rundzie przyspieszył Bartłomiej Wawak z Kross Racing Team i zyskał parę metrów przewagi. Jednocześnie McConell zaczął borykać się z problemami technicznymi. Za Wawakiem ruszył Becking, jednak nie wytrzymał on kolejnego mocnego pociągnięcia. Bartłomiej Wawak na dwóch ostatnich rundach kontrolował sytuację i odniósł pewne zwycięstwo. Obok niego na podium stanęli Hans Becking i Anton Sintsov. Drugi z kolarzy Krossa Fabian Giger, zwycięzca ubiegłorocznej edycji zawodów, finiszował na 8. lokacie.

Warto wspomnieć, że Włoszczowska i Wawak triumfowali też w trakcie ostatniego wyścigu Pucharu Polski Górale na Start w Wałbrzychu. Więcej informacji na temat Kross Racing Team przeczytamy na stronie www.krossracingteam.pl i na profilu drużyny na Facebooku.

COMMENTS

DISQUS: 0