Wyniki 27-28 maja 2017

Wyniki 27-28 maja 2017

Wyniki – 21-22 maja 2016
Powtórka z wyścigów Pucharu Świata XCO w Albstadt
Objazd trasy Pucharu Świata w Albstadt z Bartkiem Wawakiem

Bez dwóch zdań weekend ogromnych kolarskich emocji. I co ważne na kilku płaszczyznach w kolarstwie górskim. Największym sukcesem jest niewątpliwie drugie miejsce Sławka Łukasika w Mistrzostwach Europy w downhillu, które rozegrane zostały we włoskiej miejscowości Sestola. Oprócz sukcesu Sławka warto też odnotować czwarte miejsce Sebastiana Macury oraz pierwsze miejsce Michała Śliwy (Top Riders Myślenice) w Mastersach!

Wracając do naszej ulubionej dyscypliny czyli cross country to Maja Włoszczowska w niedzielę zafundowała nam horror na miarę ubiegłorocznych Mistrzostw Świata. Ostatecznie musiała uznać wyższość Yany Bolomoinej, ale i tak drugie miejsce to fantastyczny rezultat. Tym bardziej, że na trzecim miejscu zameldowała się Jolanda Neff co dało Kross Racing Team najlepszy wynik drużynowy w Albstadt.

Ale zanim przyszedł czas na wyścig elity to swoją rywalizację mieli orlicy i orliczki. O ile w wyścigu mężczyzn Polacy nie zabłysnęli, o tyle w wyścigu kobiet Marlena Droździok pokazała, że po zeszłorocznym słabszym roku teraz wraca do ścisłej czołówki. Czwarte miejsce!!!

W wyścigu elity mężczyzn fenomenalną jazdę zaprezentował znany z przełajów Mathieu van der Poel, który do czasu popełnienia błędu i upadku na czwartym okrążeniu trzymał koło Nino. Ostatecznie przekroczył metę na drugim miejscu ze startą niespełna pół minuty.

W kraju Puchar Polski w maratonie MTB w ramach VLLTMR padł łupem Darka Batka przed dwójką zawodników JBG-2 – Wojtkiem Halejakiem i Adrianem Brzózką.  Z kolei trasa w Kluszkowcach po raz kolejny pokazała niesamowity pazur. Na najdłuższym dystansie zawodnicy musieli spędzić w siodle co najmniej cztery i pół godziny!

Powtórki wyścigów Pucharu Świata, relację z weekendu i krótkie podsumowanie znajdziecie w tym linku.


ŚWIAT


Puchar Świata XCO - Albstadt, Niemcy

Elita


  1. Nino Schurter – Scott SRAM MTB Team
  2. Mathieu van der Poel – Holandia
  3. Anton Cooper – Trek Factory Racing XC
  • Bartłomiej Wawak – Kross Racing Team – miejsce 27 / +5:18
  • Marek Konwa – Volskwagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 34 / +6:15

  1. Yana Belomoina – CST Sands American Eagle MTB Racing Team
  2. Maja Włoszczowska – Kross Racing Team
  3. Jolanda Neff – Kross Racing Team
  • Katarzyna Solus Miśkowicz – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 22 / +6:14
  • Aleksandra Podgórska – SGR Specialized – miejsce 38 / +10:01
  • Paula Gorycka – Struby BiXS – miejsce 42 / +12:14

U23


  1. Nadir Colledani – Torpado Gabogas
  2. Georg Egger – Niemcy
  3. Peter Disera – Noco Factory Team XC
  • Marceli Bogusławski – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 65 / +10:07
  • Filip Helta – Reprezentacja Polski / SGR Specialized – miejsce 93 / -1 okr
  • Michał Topór – Reprezentacja Polski / Superior Zator – miejsce 124 / -2 okr
  • Jakub Zamroźniak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – DNF

  1. Evie Richards – Wielka Brytania
  2. Kate Courtney – Specialized Racing
  3. Sina Frei – jb Brunex Felt Team
  4. Marlena Droździok – Reprezentacja Polski / Scott Eurocycles
  • Gabriela Wojtyła – Reprezentacja Polski / Superior Zator – miejsce 28 / +13:28
  • Magdalena Zielińska – Reprezentacja Polski / UKS Sokół – miejsce 30 / +14:08

Mistrzostwa Europy w kolarstwie zjazdowym - Sestola, Włochy

Elita


  1. Florent Payet – Francja
  2. Sławomir Łukasik – Polska
  3. Loris Revelli – Włochy

  1. Eleonora Farina – Włochy
  2. Alia Marcellini – Włochy
  3. Marine Cabirou – Francja
  • Agata Bulska – miejsce 17 / +32.007


POLSKA

Puchar Szlaku Solnego - Spytkowice

Elita+U23


  1. Michał Neumann – Romet Factory Team
  2. Mikołaj Dziewa – SGR Specialized (U23)
  3. Wiktor Hudyka – UKS Grupa Kolarska “Four Bike” (U23)

  1. Rita Malinkiewicz – Superior Zator (U23)
  2. Adrianna Stępniewska – Skan Bike Team Opoczno (U23)
  3. Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski (U23)

Junior


  1. Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike
  2. Jarosław Żur – Head Team Luboń Skomielna Biała
  3. Maciej Biedrończyk – Head Team Luboń Skomielna Biała

Juniorka


  1. Natalia Jeruzalska – KKW Superior Wałbrzych
  2. Julita Fira – Head Team Luboń Skomielna Biała

Junior Młodszy


  1. Łukasz Helizanowicz – KCP Elzat Bieniasz Bike
  2. Antoni Olszar – Grupa Kolarska Gliwice
  3. Piotr Śliwiński – Niestowarzyszony

Juniorka Młodsza


  1. Ewa Miłek – KCP Elzat Bieniasz Bike
  2. Gabriela Hudyka – UKS GK “Four Bike”
  3. Martyna Tomasik – KKW Superior Wałbrzych

Masters  I


  1. Albert Głowa – KCP Elzat Bieniasz Bike
  2. Tomasz Bluszcz – GK Victoria Rybnik
  3. Marek Tyniec – UKS Zawojak

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike
  2. Sławomir Bednarczyk – UKS Sokół Kęty
  3. Jarosław Miodoński – KCP Elzat Bieniasz Bike

Masters III


  1. Krzysztof Gierczak – PSK Olimpionik Przemyśl
  2. Zbigniew Zwoliński – TS Wilga Golkowice Grupa Instalbud
  3. Józef Rabski – Head Team Luboń Skomielna Biała

Masters IV


  1. Stanisław Jopek – Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice
  2. Remigiusz Zachara – Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice
  3. Mieczysław Sewerzyński – UKS Podwilk

Cisowianka Mazovia MTB Marathon – Kołacinek

Giga


  1. Damian Perkowski –  PT Mazury Team Ełk
  2. Bartek Borowicz – APS POLSKA COZMOBIKE
  3. Michał Wyżlic –  KOMOBIKE SCOTT

  1. Joanna Gumieniak – MayerSport BokserskAutoserwis
  2. Małgorzata Lutecka –  IFON KolarzKlub
  3. Klaudia Cichacka –  Baran Cycling Team

Mega


  1. Paweł Baranek –  Kellys
  2. Michał Kamiński –  GO SPORT AK-SPED TEAM
  3. Karol Rumsicki –  Warszawski Klub Kolarski

  1. Magdalena Kuszmider – IFON KolarzKlub
  2. Katarzyna Pakulska – Adalight-Arealamp
  3. Małgorzata Knapczyk –  Wieliszew Heron Team

Kellys Cyklokarpaty – Kluszkowce

Giga


  1. Tomasz Bal – LUBOŃ Skomielna Biała Head Team
  2. Piotr Truszczyński – KELLYS OSHEE RACING
  3. Jacek Szczurek – MTB MOSiR Dukla

  1. Anna Tkocz – 25/7

Mega


  1. Piotr Sajdak – Movimento UKS PG Wojnicz
  2. Krystian Piróg – THULE – JMP
  3. Mateusz Kowalski – CYCLO TRENER TEAM

  1. Natalia Kołodziej – Gomola Trans Airco
  2. Ewa Karchniwy – SCS OSOZ Racing Team
  3. Anna Prokop – TTC MPEC Tarnów

Vienna Life Lang Team Maraton Rowerowy – Gdańsk


  1. Dariusz Batek – MTB CST TEAM
  2. Wojciech – Halejak – JBG-2 Professional MTB Team
  3. Adrian Brzózga – JBG-2 Professional MTB Team

  1. Anna Sadowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Anna Urban – Stowarzyszenie Łódzkiego Towarzystwa Cyklistów
  3. Zuzanna Madaj – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

VII Polkowicki Maraton Rowerowy MTB o Puchar Burmistrza Polkowic

  1. Michał Ficek – VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE MTB TEAM
  2. Marcin Kawalec – IMMOTION SPECIALIZED SKODA GALL-ICM TEAM
  3. Rafał Alchimowicz – INTERFERIE OPTYK OKULAR

  1. Maja Drelak – UKS SPORT BRALIN
  2. Joanna Balawajder – EURO BIKE KACZMAREK ELECTRIC TEAM
  3. Natalia Frączek – QUEST SPORT TEAM

Bike Atelier MTB Maraton – Gliwice


  1. Dariusz Batek – Cst Mtb Team
  2. Michał Ficek – Volkswagen Samochody Użytkowe Mtb Team
  3. Michał Kucewicz – Cst Mtb Team

  1. Agnieszka Uroda Hempelska – Rafako Orbea MTB Team
  2. Zuzanna Krzystała – Mikesz Team
  3. Ania Wajzer – Sengam Sport Racing Team

Bike Cross Maraton – Wyrzysk


  1. Hubert Semczuk – RYBCZYŃSKI BIKES Remmers TP-Link Team
  2. Mateusz Laszczyk – AGROCHEST TEAM
  3. Krzysztof Orlik – AGROCHEST TEAM

  1. Marta Gogolewska – M E R X Team Wągrowiec
  2. Kamila Wójcikiewicz – Rooweromania Team Poznań
  3. Iwona Rychlewska – ZDROJOWA HOTELS KOŁOBRZEG

GP Kaczmarek Electric MTB - Sulechów

Giga


  1. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Krzysztof Krzywy –  NEXUS TEAM
  3. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

  1. Magdalen Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Katarzyna Hendrzyk-Majewska – REAL 64-STO
  3. Magdalena Wojtyła –  IMmotion Specialized Skoda Gall-ICM Team

Mega


  1. Rafał Chmiel –  FSD Sport
  2. Remigiusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Andrzej Worona – SEVEN – Perceptus Team

  1. Małgorzata Kaczmarek – Kibolski KS
  2. Marta Rozwalka – STREFASPORTU.PL MW INVEST
  3. Marta Maciejewska –  Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

LOTTO Poland Bike Marathon – Góra Kalwaria


  1. Adrian Jusiński –  TRW MTB RACING
  2. Kamil Kuszmider –  TRW MTB RACING
  3. Adrian Kuczyński –  ABSOLUTE BIKES REDINGO TEAM

  1. Krystyna Żyżyńska-Galeńska – MYBIKE.PL
  2. Izabela Żeszczyńska –  DIRTY40
  3. Magdalena Kosko –  Beat Bike Pro Relo Team

Maratony Kresowe – Knyszyn


  1. Patryk Muśko
  2. Sarunas Pacevius – Sprint SBR Bank Team
  3. Paweł Arciszewski – RENAULT TEAM

  1. Zofia Czyż – iBox Mała Liga Cycling Team
  2. Magdalena Gołębiewska – Azart Peleton Chełm
  3. Katarzyna Sieńko – AGR Podlasie

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0