IV eliminacja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty za nami

HomeINFORMACJE PRASOWE

IV eliminacja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty za nami

Była to prawdziwa walka z własnymi słabościami, silna próba charakteru i przekraczanie granic własnej wytrzymałości. Start w Kluszkowcach to wymagające MTB, nie ma tu miejsca na chwilę oddechu. Przewyższenia mówią same za siebie, a liczby nie kłamią. Na dystansie Giga zawodnicy musieli pokonać ponad 3 tysiące metrów wzniesień. Dzięki pięknej pogodzie i niebieskiemu niebu frekwencja również dopisała. Na stracie pojawiło się 530 osób, to aż o 50 więcej w stosunku do zeszłego roku. Tym razem na mecie można było pojawić się z typową kolarską opalenizną, a widoki na trasie zapierały dech w piersiach.

W tym roku trasy nie uległy większym zmianom i zawodnicy ponownie mieli do pokonania trzy dystanse: Hobby (29 km), Mega (53 km) i Giga (82 km). Najlepszym zawodnikiem na dystansie Hobby okazał się Jakub Cierniak (JC-TB Wiedeń) z czasem 1h 26min. Zaraz za nim na metę wjechali Adrian Cierniak (JC-TB Wiedeń) i Piotr Szurek (Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów). Wśród kobiet zwyciężyła Ola Szczurek (MTB MOSiR Dukla) z czasem 2h 6min. Po niej na podium stanęły Janina Nawój (ROWEROMANIA Sanok) i Olga Sołtys (THULE – JMP).

Na dystansie Mega wśród mężczyzn zwyciężył Piotr Sajdak (Movimento UKS PG Wojnicz) z czasem 3h 5min. Zaraz po nim na mecie znaleźli się Krystian Piróg (THULE – JMP) i Mateusz Kowalczyk (CYCLO TRENER TEAM). Wśród kobiet zwyciężyła Natalia Kołodziej (Gomola Trans Airco) z czasem 4h 12min. Chwilę później na metę przyjechały Ewa Karchniwy (SCS OSOZ Racing Team) i Anna Prokop (TTC MPEC Tarnów).

Zwycięzcą na dystansie Giga okazał się Tomasz Bal (LUBOŃ Skomielna Biała Head Team) z czasem 4h 24min. Po nim na mecie znaleźli się Piotr Truszczyński (Komobike Scott) i Jacek Szczurek (MTB MOSiR Dukla). Wielkie brawa należą się Annie Tkocz za zajęcie pierwszego miejsca i Stefanii Staszel (Luboń Skomielna Biała Head Team), która również zdecydowała się na dystans Giga. Zawodnicy ponownie mogli wypożyczyć na maraton lub przetestować przez 30 minut rower marki Kellys, z najnowszej kolekcji 2017. Do wyboru były między innymi takie modele jak Hacker 90, Stage 90 czy damski Desire, które wcześniej można zarezerwować w Systemie Timedo i odebrać w centrum testowym Kellys w miasteczku zawodów.

Startujący mogli również wyczyścić swój sprzęt używając produktów marki Fenwicks, które kolejny raz świetnie zdały egzamin. Na bufetach na zawodników czekały owoce i ciastka oraz woda i izotoniki firmy Oshee, która zadbała o nawodnienie i uzupełnienie elektrolitów. Po wyścigu organizatorzy zapewnili typowo kolarską regenerację i na każdego czekał makaron. W trakcie trwania maratonu odbyły się wyścigi dziecięce JUNIOR XC RACE, których trasa nie należała do najprostszych. Najmłodsi musieli najpierw pokonać niemały podjazd, aby później zmierzyć się z odcinkiem singla Green Line Joy Ride Bike Park Kluszkowce. Za pokonany trud, na każdego czekały nagrody, w tym między innymi błotniki ufundowane przez firmę Simpla.

Edycja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty w Kluszkowcach zawsze na długo pozostaje w pamięci. Jak co roku i tym razem maraton odbył się podczas największego, 3-dniowego festiwalu rowerowego w Polsce Joy Ride Ride Bike Festival, gdzie poza maratonem można było wziąć udział w takich konkurencjach jak między innymi Enduro czy Downhill, przetestować rowery różnych marek, a wybór był naprawdę duży, 151 maszyn czekało na chętnych do jazdy oraz przejść się po miasteczku, w którym znajdowało się 60 stoisk, wiodących prym, topowych marek rowerowych. Jest to wydarzenie, które przyciąga rzeszę ludzi, a samą atmosferę ciężko opisać słowami. To trzeba przeżyć.

Tym razem organizatorzy dają wolny weekend na złapanie oddechu, a już 10 czerwca zapraszają do Samborca, na kolejną edycję Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty. Zgłoszenia już trwają w Systemie Timedo > https://system.timedo.pl/panelCK/pl/.

COMMENTS

DISQUS: 0