Relacja z DARE2b MTB Maraton 2017 w Skrzyszowie

HomeINFORMACJE PRASOWE

Relacja z DARE2b MTB Maraton 2017 w Skrzyszowie

21 maja wystartował „DARE2b MTB Maraton 2017”. Zgodnie z zapowiedziami pierwsza edycja odbyła się w Skrzyszowie, miejscowości na obrzeżach Tarnowa. Organizatorzy, klasycznie już, zaserwowali trzy dystanse, każdy dedykowany innej grupie bikerów. Na trasach znaleźć można było każdy typ nawierzchni a silnie interwałowy charakter skutecznie wybijał z rytmu pedałowania. Nie zabrakło technicznych zjazdów i mozolnego wspinania się. A upiornie mokre, do niedawna, odcinki polne i leśne dodawały smaczku serwując naprawdę niewielkie dawki błota. W pamięci zawodników tak jak w roku ubiegłym szczególne miejsce zajęła pewna ścianka na zboczu łąki którą należało pokonać w górę a odcinki przebiegające przez główną grań Pasma Brzanki miejscami przywoływały beskidzkie klimaty. Po wjechaniu na metę każdy z zawodników skorzystał z rewelacyjnych pierogów jakie serwowano finiszerom. Wśród głosów dało się słyszeć pochwały za bardzo dobre oznakowanie trasy, dobrze zaopatrzone bufety i sprawną organizację.

Równocześnie z zawodami dla dorosłych dzieci brały udział w zawodach dedykowanych dla nich . Na specjalnie przygotowanej trasie walczyła całkiem spora grupa młodych adeptów kolarstwa górskiego która zjechała z nieraz, całkiem odległych, zakątków południowo wschodniej polski.

Na dystansie FULL liczącym około 90 km najszybszy był Michał Golonka z KSPO breakparts.pl z czasem 3h 51 przed Jackiem Szczurkiem MTB Mosir Dukla (czas 3,57 h) i Marcinem Gołuszką z Bikershop Racing Team (czas 4,01 h). Na dystansie Half wśród panów tryumfował Tomasz Niedźwiedzki z czasem 2,38 przed Sebastianem Pakulskim z Gomola Trans Airco (czas 2,41 h ) i Maciejem Woźnym z AXEL Sport Racing Team (czas 2,42 h) W śród pań na tym dystansie na pierwszym miejscu stanęła Anna Prokop z TTC Tarnów z czasem 3,20h przed Aleksandrą Szczurek z MTB Mosir Dukla (czas 3,30 h) i Janiną Nawój team Roweromania (czas 3,32 h).

Na najkrótszym dystansie wśród panów uhonorowani zostali za zajęcie pierwszego miejsca Jakub Cierniak z JC-TB Wiedeń z czasem 1,04 h przed swoim bratem Adrianem Cierniakiem z tej samej drużyny (czas 1,08 h) i Arkadiuszem Cebulą z MOVIMENTO UKS Wojnicz (czas 1,11 h).

W śród Pań na 29 km na najwyższym stopniu podium zameldowała się Oliwia Armatys z Tarnowa z czasem 1,38 h przed Barbarą Bartkiewicz z AXEL Sport Racing Team (czas 1,43 h) i Marzeną Głowacką z Nowego Sącza (1,43h).
Już 25 czerwca 2017 „DARE2b MTB Maraton 2017” zawita do Iwkowej i zaczną się góry!

COMMENTS

DISQUS: 0