Piotr Konwa (TC Chrobry Scott Głogów) – Akademickie Mistrzostwa Polski XC, Chorzów

Piotr Konwa (TC Chrobry Scott Głogów) – Akademickie Mistrzostwa Polski XC, Chorzów

Gabriela Wojtyła (Akademia Techniczno Humanistyczna Bielsko Biała) – Akademickie Mistrzostwa Polski, Chorzów
Maciej Jeziorski (Uniwersytet Warszawski) – Akademickie Mistrzostwa Polski, Chorzów
Klaudia Czabok (AWF Warszawa) – Akademickie Mistrzostwa Polski, Chorzów
Akademickie Mistrzostwa Polski MTB 2017: Piotr Konwa i Paula Gorycka zwyciężają
Michał Topór (Superior Zator) – Akademickie Mistrzostwa Polski, Ogrodzieniec

Obecnie jestem na pierwszym roku informatyki na Uniwersytecie Zielonogórskim – trafił się wolny weekend, więc pomyślałem czemu by nie wystartować. I tak oto w piątek zjawiłem się w Parku Śląskim. Szybki objazd rundy i wiedziałem, że to bardziej cyclocross niż cross country.

Do sobotniej czasówki, jak do każdego startu podszedłem z dystansem, a wynik na mecie cieszył. W końcu to moja pierwsza koszulka na AMP’ach! Niedziela także na łatwą się nie zapowiadała, z racji wąskiej rundy i blisko 160 startujących. Spróbowałem mocno pojechać od startu, jednak runda okazała się za mało wymagająca by odjechać rywalom w tej części wyścigu. Po 2-3 okrążeniach zostałem na prowadzeniu razem z Karolem Michalskim. Niestety siedząc trzeci raz na rowerze MTB w tym roku – chyba zapomniałem jak się zjeżdża i na jednym z wyjazdów z singla uśliznęło mi się koło na asfalcie i zaliczyłem efektowny ślizg :D Chwilę dalej kolejny incydent z dublowanym zawodnikiem. Gdy po rundzie gonienia dojechałem do czuba, nie zastanawiałem się długo i postanowiłem zaatakować. Do mety dojechałem z niewielka przewagą sięgając po swoją drugą koszulkę Akademickich Mistrzostw Polski.

Z moim Scottem Scale jednak się jeszcze nie rozstaje. W ten weekend odbywają się zawody na mojej ulubionej trasie w Europie, wiec nie mogłem przegapić takiej okazji i od dzisiaj siedzę w Czechach!

fot. Magdalena Wójcik

COMMENTS

DISQUS: 0