Plan na weekend 19/2017

Plan na weekend 19/2017

Michał Topór (AGH / Superior Zator) – Akademickie Mistrzostwa Polski XCO, Chorzów
Akademickie Mistrzostwa Polski MTB 2017: Piotr Konwa i Paula Gorycka zwyciężają
Piotr Konwa (TC Chrobry Scott Głogów) – Akademickie Mistrzostwa Polski XC, Chorzów
Maciej Jeziorski (Uniwersytet Warszawski / Romet Factory Team) – Akademickie Mistrzostwa Polski XCO, Chorzów
Wyniki – 12-13 maja 2018

Czego by nie mówić, to niezależnie jak napuchnięty byłby kalendarz wyścigów na ten weekend, to i tak najważniejszym wyścigiem są Akademickie Mistrzostwa Polski, które w weekend będą rozgrywane w Parku Śląskim w Chorzowie. Runda liczy 4,8 km i ma niespełna 100 m przewyższenia. Obędzie się chyba bez sztucznych przeszkód, ale i tak będzie to nie lada sprawdzian kondycji oraz umiejętności technicznych startujących.

Faworyci? Maciej Jeziorski na pewno będzie chciał obronić tytuł z 2016 roku. Przeszkadzać będą mu m.in. Marcin Kawalec (Uniwersytet Warszawski), Karol Rożek (AGH), Michał Topór (AGH), Sebastian Opoka (Politechnika Świętokrzyska), Krzysztof Łukasik (Politechnika Warszawska), Piotr Konwa (Uniwersytet Zielonogórski) oraz Mikołaj Dziewa (Politechnika Wrocławska).

Wśród kobiet zabraknie zeszłorocznej mistrzyni czyli Aleksandry Podgórskiej. W związku z tym o tytuł walczyć będą m.in. Karolina Sowa (AGH), Stefania Staszel (AWF Kraków), Marta Turoboś (Wszechnica Świętokrzyska), Barbara Borowiecka (Uniwerystet Medyczny Łódź) oraz Paula Gorycka (Uniwersytet Pedagogiczny Kraków).

W sobotę jazda indywidualna na czas, a kluczowe wyścigi ze startu wspólnego w niedzielę.

Specjaliści od cross country wybiorą się także m.in. na Puchar Czech MTB do miejscowości Pec pod Śnieżką oraz Spring Ride Ultimate MTB Battle w austriackim Obertraun (UCI HC). Amatorzy xco mają dwie perełki – Małą Ligę XC w Wiązownej oraz przygotowywany od wielu miesięcy Lidzbark Warmiński Cross Country 2017.

Oprócz tego w kalendarzu UCI warto odnotować dwa trzydniowe wyścigi etapowe – Belgian Mountainbike Challenge oraz La Rioja Race. Oba rozgrywane w dniach 12-14 maja 2017.

Zawodowi maratończycy na pewno zameldują się w Krakowie u Czesława Langa, gdzie odbędzie się VLLTMR będący jednocześnie kwalifikacjami do MŚ w maratonie MTB.

A jeśli jesteś amatorem to oferta wyścigów na weekend jest jak zwykle obszerna:

Sobota – 13 maja 2017

Niedziela – 14 maja 2017


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0