Maraton MTB „Śnieżnik Challenge” w Międzygórzu

HomeINFORMACJE PRASOWE

Maraton MTB „Śnieżnik Challenge” w Międzygórzu

Międzygórze to wyjątkowa stacja klimatyczna w Masywie Śnieżnika o turystycznych tradycjach sięgających połowy XIX wieku. Historyczna zabudowa pensjonatowa w stylu norweskim i tyrolskim doskonale komponuje się z otaczającymi szczytami Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego tworząc wyjątkowy klimat. Sport i rekreacja są tutaj obecne zarówno zimą,  w pobliskich ośrodkach narciarskich i na trasach narciarstwa biegowego, ale także latem na szlakach pieszych i rowerowych.

W tych wyjątkowych okolicznościach, w dniu 15.07.2017 odbędzie się pierwsza edycja Śnieżnik Challenge o charakterystyce maratonu MTB XCM. Organizatorzy zadbali o stworzenie ciekawych tras w dwóch wariantach MINI (około 25 km) oraz MEGA (około 49 km), dzięki czemu każdy powinien odnaleźć wyzwanie, czyli „challenge” na miarę swoich możliwości.

Debiutanci i początkujący wybiorą z pewnością wersję MINI, z przewyższeniem około 800 m, co jest wartością wysoką i wymagającą dobrej kondycji ogólnej. Zawodnicy, którzy są zaprawieni w ekstremalnych trasach będą mieli okazję zmierzyć się z wymagającą pętlą MEGA i różnicą wzniesień ponad 1500 m. Trasa przebiega po najciekawszych zakątkach Masywu Śnieżnika zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie, dzięki czemu udało się zachować urozmaiconą konfigurację ciężkich podjazdów, wąskich i krętych zjazdów, trudnych technicznie odcinków przez szczyty górskie. Kamienie, korzenie, strumienie, las, prawdziwy challenge…

Zawodnicy będą mieli możliwość wyboru dystansu bezpośrednio na trasie, dostosowując go do swojej aktualnej formy oraz panujących warunków atmosferycznych. Ideą wyścigu jest odkrycie przed zawodnikami, amatorami, a także kibicami piękna oraz nieskończonych możliwości jakie daje region dla miłośników rowerów górskich. Start zaplanowano w centrum Międzygórza, bezpośrednio przy Biurze Zawodów i specjalnie stworzonym miasteczku rowerowym.

Do współpracy przy Śnieżnik Challenge udało się pozyskać wielu zaangażowanych Sponsorów, m.in. TREK Bicycles, Garmin, Staropolanka, Czarna Góra Resort, Dolni Morava Resort dzięki czemu organizatorzy zapewniają profesjonalny pomiar czasu, bufety na trasie, solidny posiłek regeneracyjny na mecie, prawdziwą wodą mineralną oraz atrakcyjne  nagrody o wartości ponad 10.000 złotych.

Impreza odbędzie się przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka, Nadleśnictwem Międzylesie, Lasami Czeskiej Republiki, MGOK Bystrzyca Kłodzka oraz Sołectwem Międzygórze. Wiele zaangażowanych osób i wspólny cel to gwarancja udanej imprezy, na którą w imieniu organizatorów zapraszamy.

Szczegóły na www.snieznikchallenge.pl

COMMENTS

DISQUS: 0