Michał Różański (Trigar MTB Team) – MTB Kociewie Szlakiem, Szpęgawsk

HomeKomentarzeRóżności

Michał Różański (Trigar MTB Team) – MTB Kociewie Szlakiem, Szpęgawsk

Maraton MTB Kociewie Szlakiem 2017 za Nami. Co to była za trasa! Po całonocnych opadach deszczu ścigaliśmy się w niezłym błocie. Dosłownie darmowe spa :) Trasa selektywna i interwałowa, licząca 54 km i około 700 m przewyższenia.

Po starcie wyścigu uformowała się pięcioosobowa grupa w składzie Michał Różański (Trigar MTB Team) , Łukasz Derheld (Trek Gdynia), Piotr Rzeszutek (Klub kolarski LEW Lębork – RzeszutTeam), Jacek Rogowski (KSR Kościerzyna) oraz Jan Suszko (MLKS Baszta Bytów). Współpraca w grupie była wzorowa, każdy pracował uczciwie. Na 10 kilometrze przed metą Michał zaliczył niegroźny upadek, ale rywale zachowali się fair play i poczekali, aż dojechał. Ostatnie 2 kilometry to walka o zwycięstwo. Rzeszut zaatakował jako pierwszy i oderwał się na około 50 metrów. Michał ruszył w pogoń, ale sam nie dał rady doskoczyć. Ostatecznie Piotr wygrał z przewagą 8 sekund. Michał dojeżdża na drugiej pozycji wygrywając finisz z grupy.

Łukasz w połowie trasy jadąc na 16 pozycji zalicza defekt sprzętu (odkręciło się lewe ramie korby) i niestety nie kończy zmagań, pomimo próby naprawy.Dziękujemy GK STG Grupa Kolarska Starogard Gdański za super ściganie :) Już za tydzień jeden z najważniejszych startów sezonu dla Łukasza – AMP w Kolarstwie Górskim w barwach Uniwersytet Gdańskiego. Michał zaprasza na objazd drugiego etapu MTB Pomerania Maraton, który ma przyjemność poprowadzić. Więcej informacji w wydarzeniu Mtb Pomerania Objazd Trasy KOLBUDY.

COMMENTS

DISQUS: 0