Rowerowy weekend w Rybniku. Za nami Bike Atelier MTB Maraton

HomeINFORMACJE PRASOWE

Rowerowy weekend w Rybniku. Za nami Bike Atelier MTB Maraton

Trasa była dzisiaj bardzo ciężka i szybka. Warunki pogodowe też zrobiły swoje, gdyż jazdę utrudniało błoto – powiedział po wyścigu Dariusz Batek z CST MTB TEAM. – Na początku chciałem sprawdzić trochę rywali, wyczekać i zobaczyć kto jest w jakiej dyspozycji. W drugiej części zaatakowałem i udało mi się odjechać. Przyspieszenie to wystarczyło, by sięgnąć po zwycięstwo. Batek wygrał zdecydowanie, pokonując drugiego Michała Kucewicza o ponad 2 minuty. Ostatnie miejsce na podium wywalczył triumfator klasyfikacji generalnej zeszłorocznego cyklu, Michał Ficek.
Wśród kobiet na dystansie PRO najlepsza była Zuzanna Krzystała. Za nią uplasowały się Anna Wajzer oraz Patrycja Woźnica. Z kolei na krótszej trasie HOBBY triumfowali Adrian Boruta przed zwycięzcą pierwszego wyścigu w cyklu, w Dąbrowie Górniczej, Grzegorzem Kubaczką. Na pudle stanął także Paweł Kurzyca. Najszybszą z kobiet była natomiast Magdalena Stużyńska, która nie dała szans Emilii Czajce i Mireli Łapin.

Maraton wystartował z ośrodka Ruda i prowadził leśnymi ścieżkami, których w tym regionie nie brakuje. – Bardzo cieszymy się, że tak wielkie imprezy jak ta odbywają się w naszym mieście, z tak imponującą liczbą uczestników. Myślę, że sam fakt takiej frekwencji świadczy o tym, że Rybnik jest miastem rowerowym – opowiadał Jan Fiałkowski, rybnicki oficer rowerowy.

Bike Atelier MTB Maraton to wydarzenie zarówno dla jeżdżących profesjonalnie, jak i dla amatorów oraz dzieci. Na starcie pojawiają się zatem całe rodziny i potwierdziło się to w Rybniku. Rekordową frekwencję odnotowano w wyścigach dla dzieci, w których wzięło udział niemal 120 zawodników. – Fajnie było, trzeba było mało hamować na zakrętach i dobrze wyprzedać – podsumował jeden z najmłodszych uczestników Miłosz Szczotok.
Maraton w Rybniku był drugim z ośmiu zaplanowanych na ten sezon. Kolejna impreza odbędzie się już 28 maja w Gliwicach. Zapisy trwają, a wszystkie szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć na stronie www.bikeateliermaraton.pl.
Wyniki

COMMENTS

DISQUS: 0