Włoszczowska i Wawak najszybsi w Wałbrzychu

Włoszczowska i Wawak najszybsi w Wałbrzychu

REKLAMA
Rollercoaster emocji dla zawodników Kross Racing Team w Andorze
Gabriela Wojtyła (Superior Zator) – Puchar Świata XCO, Niemcy
Wyniki – 19-20 sierpnia 2018
Maciej Jeziorski (Uniwersytet Warszawski / Romet Factory Team) – Akademickie Mistrzostwa Polski XCO, Chorzów
Ekipa Volkswagena z dobrymi wynikami na Pucharze Szlaku Solnego

Maja Włoszczowska od pierwszej rundy prowadziła w wyścigu, utrzymując przewagę około 40 sekund nad Aleksandrą Podgórską aż do samej mety. Zawodniczka Kross Racing Team popełniła mały błąd na ostatniej rundzie, zaliczając upadek, który jednak nie przeszkodził jej w osiągnięciu mety na pierwszej pozycji. Trzecia na finiszu zameldowała się Marlena Drozdziok. W wyścigu mężczyzn Bartłomiej Wawak stoczył walkę o zwycięstwo z Markiem Konwą. Wawak atakował kilkukrotnie bardziej doświadczonego rywala, ale udało mu się odjechać dopiero na przedostatniej rundzie. Do mety dotarł z 11 sekundową przewagą. Trzecie miejsce zajął Czech Jan Nesvabda.

Dzień wcześniej dwoje pozostałych zawodników Kross Racing Team – Jolanda Neff i Fabian Giger – rywalizowali w swojej ojczyźnie w Pucharze Szwajcarii. Aktualna Mistrzyni Europy po finiszu pokonała Sinę Frei i sięgnęła po pierwsze zwycięstwo w sezonie. Natomiast Giger nie ukończył wyścigu, który rozgrywał się w bardzo trudnych, deszczowych warunkach.

Za dwa tygodnie kolarze Kross Racing Team wystąpią w pierwszym w tym sezonie Pucharze Świata w Novym Meście na Morave w Czechach. Czeka nas wtedy ogrom sportowych emocji.

Wyniki wyścigów Górale na Start:

UCI C2 Mężczyźni Open:

1. Bartłomiej Wawak 1h 31:37
2. Marek Konwa 1h 31:48
3. Jan Nesvabda 1h 32:52

UCI C2 Kobiety Open:

1. Maja Włoszczowska 1h 17:35
2. Aleksandra Podgórska 1h 18:07
3. Marlena Drozdziok 1h 19:13

COMMENTS

DISQUS: 0