Filip Helta (SGR Specialized) – Puchar Czech, Praga

Filip Helta (SGR Specialized) – Puchar Czech, Praga

REKLAMA
950 zawodników na starcie Pucharu Czech w Novym Meste na Morave
Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric): kiedyś myślałam, że lepiej zejść niż jechać dalej
Plan na weekend 43/2017
Aleksandra Podgórska (SGR Specialized) – Puchar Czech, Kutna Hora
Wyniki – 21-22 kwietnia 2018

Przyjechaliśmy do Pragi dzień przed wyścigiem, warunki na trasie przełajowe: zimno, mokro, błoto. Całe szczęście przez noc wyschło i w dzień wyścigu runda była już sucha, a dodatkowym utrudnieniem był silny wiatr na odsłoniętych odcinkach trasy. Na linii startu byłem ustawiony w drugim rzędzie tuż za kołem Jaroslava Kulhavego, czyli s-works’y trzymały się razem :)

Od startu nie odstawałem nawet na krok od czołówki, jechałem na 6 pozycji koło w koło z czubem stawki. Kontynuowałem taką jazdę przez pierwsze okrążenie, starałem się trzymać ekipie koło oraz pokonywać płynnie i szybko techniczne fragmenty rundy. Lecz pod koniec pierwszej stawka już się uformowała a ja wiedziałem, że wyścig dopiero się zaczął i mam jechać swoje. Tak zrobiłem, każdą rundę jechałem równo i poprawnie technicznie goniąc najlepszych młodzieżowców.

Wyścig kończę na 5 miejscu w kategorii u23 oraz 10 w elicie. Najważniejsze, że zgarniam punkty UCI. Dziękuję całej ekipie SGR Specialized za dobry weekend! Kolejne ściganie już w tę niedzielę na Pucharze Polski w Lublinie, a w kolejny weekend zapraszam wszystkich kolarzy, amatorów, kibiców na święto kolarskie do Park Sobieskiego w Wałbrzychu, gdzie odbędzie się wyścig kategorii UCI C2 Górale na start z Mają Włoszczowska w stawce. Będzie dobre widowisko na jednej z najlepszych tras w Polsce.

COMMENTS

DISQUS: 0