Wyniki – 22-23 kwietnia 2017

Wyniki – 22-23 kwietnia 2017

Wyniki – 19-20 sierpnia 2017
Michał Pomorski (Warszawski Klub Kolarski) – Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Austria
Mistrzostwa Europy MTB 2018 – Juniorzy, U23 i Masters [wyniki]
Wyniki – 25-26 marca 2017
Plan na weekend 12/2018

Ten weekend nie zaczął się dobrze. Od samego rana w sobotę nie tylko kolarskie media donosiły o śmierci Michele Scarponiego, który został podczas treningu potrącony przez samochód. Kolejna bezsensowna śmierć. Kilka słów o tym napisał we właściwym tonie m.in. Marek Tyniec. Ale jak to mówią ‘show must go on”…

Dlatego też żadne wyścigi nie zostały odwołane. Była minuta ciszy na początku “staruszki”, a na mecie zwycięzca Alejandro Valverde powiedział, że przekaże zdobytą nagrodę rodzinie Scarponiego. Jakby nie było piękny gest! We wspomnianym Liege Bastogne Liege po raz kolejny mamy Polaków na podium – w wyścigu kobiet Katarzyna Niewiadoma trzecia, a w wyścigu mężczyzn Michał Kwiatkowski także trzeci.

Kolarze górscy w Europie w zasadzie podzielili się między dwa wyścigi – austriacki Otztal i czeską Pragę. Maja Włoszczowska znowu na podium :) Dobrze jechał także Bartłomiej Wawak, ale ostry ból pleców wykluczył go z rywalizacji. W Austrii na starcie stanęła nasza Kadra MTB i tu warto podkreślić świetne piąte miejsce Kuby Zamroźniaka!

W Austrii na tron powrócił król Julian (Absalon), ale to pewnie tylko dlatego, że Nino wybrał się za ocean, gdzie triumfował w Sea Otter Classic.

A w kraju? Szosowy wyścig na rowerach górskich w Warszawie o którym pewnie będzie w komentarzach postartowych. Dużo ciekawiej było za to chociażby w Zdzieszowicach, Jaśle czy Daleszycach. Warto odnotować też takie pojedyncze wyścigi jak te w Iławie czy Koronowie, gdzie zainaugurowany został Puchar Polski XCM Masters.


ŚWIAT

PROFFIX Swiss Bike Cup - Otztal, Austria (UCI HC)

Elita


  1. Julien Absalon – BMC MTB Racing Team
  2. Florian Vogel – Focus XC Team
  3. Anton Sintsov – JBG-2 Professional MTB Team
  • Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 24 / +5:29
  • Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) – DNF

  1. Linda Indergand – Focus XC Team
  2. Yana Belomoina – CST Sandd American Eagle
  3. Maja Włoszczowska – Kross Racing Team
  • Katarzyna Solus Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 30 / +10:23
  • Gabriela Wojtyła (Reprezentacja Polski) – miejsce 38 / +20:11

U23


  1. Filippo Colombo – Velo Club Monte Tamaro
  2. Georg Egger – Lexware Mountainbike Team
  3. Maxime Loret – Scott Creuse Oxygene Gueret
  • Jakub Zamroźniak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 5 / +1:41
  • Marceli Bogusławski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 19 / +5:36
  • Michał Topór (Reprezentacja Polski) – miejsce 28 / +7:48

Junior


  1. Alexandre Balmer – Cimes Cycle
  2. Cameron Orr – Wielka Brytania
  3. Timo Kielich – Belgia
  • Mateusz Nieboras (Reprezentacja Polski) – miejsce 28 / +6:50
  • Stanisław Nowak (Reprezentacja Polski) – miejsce 31 / +7:35
  • Wojciech Ceniuch (Reprezentacja Polski) – miejsce 66 / +15:02

Juniorka


  1. Laura Stigger -URC Otztal
  2. Lisa Pasteiner – Ghost Factory Racing
  3. Nadia Grod – Szwajcaria
  • Patrycja Świerczyńska (Reprezentacja Polski) – miejsce 20 / +9:12
  • Klaudia Bajolek (Scott Eurocycles) – miejsce 31 / +17:04

Puchar Czech MTB - Praga, Czechy (UCI C1)

Elita


  1. Jaroslav Kulhavy – Specialized Racing XC
  2. Tomas Paprstka – Expres Scott Team Kolin
  3. Jan Skarnitzl – SRAM Mitas Trek
  • Filip Helta (SGR Specialized) – miejsce 10 / +5:07
  • Krzysztof Łukasik (Mitutoyo AZS Wratislavia) – miejsce 15 / +8:28
  • Mariusz Michałek (JBG-2 Professional MTB Team) – miejsce 16 / +11:05
  • Marcin Budziński (Hurom Sławno Kellys) – miejsce 23 / – 2 okr
  • Rafał Hebisz (Kellys Oshee Racing) – miejsce 26 / – 2 okr
  • Karol Ostaszewski (Warszawski Klub Kolarski) – miejsce 29 / – 2 okr
  • Tomasz Budziński (Hurom Sławno Kellys) – miejsce 36 / – 3 okr
  • Mateusz Maszkiewicz (Warszawski Klub Kolarski) – miejsce 40 / – 4 okr
  • Błażej Sawicki (Warszawski Klub Kolarski) – miejsce 46 / – 5 okr

  1. Karla Stepanova – N1 Team
  2. Janka Stevkova – Outsiterz
  3. Jitka Skarnitzlova – Czechy
  • Aleksandra Podgórska (SGR Specialized) – miejsce 4 / +2:11
  • Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) – miejsce 6 / +2:57
  • Paula Gorycka (Struby -BiXS Team) – miejsce 8 / +4:15
  • Magdalena Zielińska (KKS Sokół Kęty) – miejsce 11 / +5:27
  • Adrianna Stępniewska (Skan Bike Team Opoczno) – miejsce 17 / +10:16
  • Karolina Cierluk (Mitutoyo AZS Wratislavia) – miejsce 20 / +11:15
  • Iwona Kurczab (SGR Specialized) – DNF
  • Barbara Borowiecka (KS Niewidomych Omega) – DNF
  • Rita Malinkiewicz (Superior Zator) – DNF

Junior


  1. Jakub Schierl – Expres Scott Team Kolin
  2. Janik Kossack – SSV Mounty Altenberg
  3. Frantisek Honsa – CS Specialized Junior MTB Team
  • Kamil Tarnawski (KKW Superior Wałbrzych) – miejsce 15 / +3:30
  • Jakub Kowalczyk (Mitutoyo AZS Wratislavia) – miejsce 22 / +4:50
  • Paweł Garczyk (OS Racing Team) – miejsce 35 / +8:39
  • Igor Żołek (Warszawski Klub Kolarski) – miejsce 49 / – 1 okr
  • Dariusz Michalik (KKW Superior Wałbrzych) – miejsce 51 / – 1 okr
  • Szymon Hrylik (KKW Superior Wałbrzych) – miejsce 57 / – 1 okr

Juniorki


  1. Lucie Krupova – Expres Scott Team Kolin
  2. Tereza Vanickova – IVAR CS Author Team
  3. Monika Kucerova – VRV Team
  • Agnieszka Szpocińska (Hurom Sławno Kellys) – miejsce 4 / + 1:38
  • Maja Drelak (UKS Sport Bralin) – miejsce 11 / +4:21
  • Natalia Jeruzalska (KKW Superior Wałbrzych) – miejsce 15 / +5:17

Sea Otter Classic - Stany Zjednoczone

  1. Nino Schurter – Scott SRAM Racing
  2. Anton Cooper – Trek Factory Racing
  3. Howard Grotts – Specialized

  1. Kate Courtney – Specialized Racing
  2. Erin Huck – Cannondale 3ROX Racing
  3. Jenny Rissveds – Scott SRAM Racin

Southern XC - Wasing Park, Aldermaston, Wielka Brytania (UCI C2)

  1. Arthur Tropardy
  2. Philip Pearce
  3. Jason Bouttell

  1. Marlena Droździok
  2. Kerry Macphee
  3. Pfion James


POLSKA

Bike Maraton - Zdzieszowice

Giga


  1. Piotr Brzózka – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Bartosz Janowski – Romet Factory Racing
  3. Mariusz Kozak – JBG-2 Professional MTB Team

  1. Michalina Ziółkowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Karolina Sowa – 72D Windsport Powered by Oshee
  3. Aneta Imielska – MTB Votum Team Wrocław

Mega


  1. Mikołaj Jurkowlaniec – IMmotion Specialized Skoda Gall ICM Team
  2. Mateusz Mucha – 72D Windsport Powered by Oshee
  3. Piotr Krawczyk – Real 64sto

  1. Anita Kaputa – KKW Superior Wałbrzych
  2. Magdalena Fabjanowicz – 7R Logistic Politechnika Gdańska
  3. Agnieszka Uroda Hempelska – Rafako Orbea MTB Team

Syngenta Koronowo Challenge - Koronowo

Puchar Polski XCM Masters


  1. Adrian Jusiński – TRW MTB Racing
  2. Bartosz Borowicz – APS Polska Cozmobike
  3. Łukasz Matusiak – Gatta Bike RS

Giga


  1. Krzysztof Krzywy – Nexus Team
  2. Paweł Kowalkowski – Centrum Rowerowe Olsztyn
  3. Michał Wyżlic – Komobike Scott

  1. Daria Kasztarynda – Cellfast MTB Team
  2. Małgorzata Silarska – Klub Kolarski Wida Świecie
  3. Aneta Ciechacka – Arbet Sport Team

Mega


  1. Michał Różański – Trigar MTB Team
  2. Tomasz Juchniewicz – 7$ Logistic Politechnika Gdańska
  3. Adam Łowigus – rowertour.com

  1. Edyta Jakubowska-Olech – MTB Eldar Świecie
  2. Dominika Michalak – Trigar MTB Team
  3. Alina Jarząbek – Gardenflora MTB Team

Cyklokarpaty - Jasło

Giga


  1. Mateusz Rejch – SST Lubcza
  2. Tomasz Leśniak – Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
  3. Krzysztof Gajda – Jedlicze Team

  1. Anna Martyna – Klub Kolarski Agnieszka Skalniak

Mega


  1. Lary Zębatka – laryzębatka.com
  2. Jakub Solarz – UKS Grupa Kolarska Four Bike
  3. Marcin Rydel – ZRYW Buszkowiczki – PTC Przemyśl

  1. Katarzyna Galewicz
  2. Anna Prokop – TC MPEC Tarnów
  3. Dagmara Ochot

METROBIKES.pl MTB Cross Maraton - Daleszyce

MASTER


  1. Mariusz Marszałek – Trybik Northwave Team
  2. Grzegorz Maleszka – Renault Team
  3. Piotr Truszczyński – Komobike Scott

  1. Krystyna Żyżyńska-Galeńska – Mybike.pl
  2. Zofia Czyż – iBOX Mała Liga Cycling Team

FAN


  1. Jakub Okła – Metrobikes.pl
  2. Jarosław Wolcendorf – Jakoobcycles.com
  3. Mateusz Kowalczyk – Cyclo Trener Team

  1. Klaudia Cichacka – Baran Cycling Team
  2. Katarzyna Pakulska – Adalight Arealamp
  3. Magdalena Szymańska – Trybik Northwave Team

Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe - Warszawa

Grand Fondo


  1. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Wojciech Halejak – JBG-2 Professional MTB Team
  3. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

  1. Zuzanna Madaj – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Marta Balcerzak – Mistrzowskie Rowery Lech Piasecki
  3. Marta Kamińska – Nexus Team

Medio


  1. Arek Petka – KK Lew Lębork
  2. Michał Górniak – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team
  3. Wojciech Mizuro – Real 64sto

  1. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl
  2. Aleksandra Zabrocka – Baszta Bytów
  3. Katarzyna Hendrzyk Majewska – Real 64sto

Solid MTB - Mchy

Giga


  1. Paweł Wasiński – Strefasportu.pl MW Invest
  2. Przemysław Rozwalka – Strefasportu.pl MW Invest
  3. Michał Stachowski

Mega


  1. Piotr Marciniak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Wojciech Polcyn – Colex Racing Team
  3. Bartosz Wujczak – Real 64sto

  1. Marta Rozwalka – Strefasportu.pl MW Invest
  2. Sandra Samolewska – Kross Euro-rower.pl
  3. Małgorzata Witek – Strefasportu.pl MW Invest

Cyklo Gdynia MTB - Gdynia

  1. Krzysztof Krzywy – Nexus Team
  2. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Łukasz Derheld – EDF Trek Gdynia

  1. Agnieszka Patoka – EDF Trek Gdynia
  2. Ania Świrkowicz – Team.ase.com.pl
  3. Joanna Bejm

Bike Atelier Maraton - Dąbrowa Górnicza

  1. Wojciech Halejak – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Karol Rożek – JBG-2 Professional MTB Team
  3. Michał Ficek – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

  1. Natalia Kołodziej – Gomola Trans Airco
  2. Zuzanna Krzystała – Mikesz Team
  3. Agnieszka Uroda Hempelska – Rafako Orbea MTB Team

Maratony Kresowe - Mielnik

  1. Sarunas Pacevicius – Sprint SBR Bank
  2. Patryk Muśko – Muśko Team
  3. Paulius Natelevicius

  1. Silivia Latozaite – Sprint SBR Bank
  2. Izabela Kłosowska – Grupa Szalonych Rowerzystów
  3. Ksenia Kasabutskaya – Bike’n’roll

Gryf Maraton - Szczecin

  1. Paweł Piotrowicz – PPbike Salon Rowerowy
  2. Filip Hasse – Merx Team Wągrowiec
  3. Błażej Pasik – Rowery Małgośka

  1. Małgorzata Lewandowska – Rowery Turowski Team
  2. Nikola Murawska – Bike Team Roletki.home.pl
  3. Milena Bogucka – Bike Team Roletki.home.pl

LOTTO Poland Bike Marathon - Nowy Dwór Mazowiecki

  1. Ernest Kurowski – Wawa Bike Team
  2. Adrian Jusiński – TRW MTB Racing
  3. Kamil Kuszmider – TRW MTB Racing

  1. Barbara Kleczaj – GO Sport AK SPED Team
  2. Izabela Żeszczyńska – Dirty40
  3. Katarzyna Skura – Absolute Bikes Redingo Team

Wyścig Pięciu Jezior - Iława

  1. Paweł Kowalkowski – Centrum Rowerowe Olsztyn
  2. Piotr Rzeszutek – KK Lew Lębork
  3. Arek Petka – KK Lew Lębork

  1. Iwona Zaniewska – Centrum Medyczne Zaniewska
  2. Jolanta Sosnowska Dłoniak – WSKG Rowery Jamróz
  3. Marlena Goratkowska – Akademia Kolarstwa Olsztyn

Puchar Tarnowa - Las Lipie, Tarnów

Elita


  1. Sławomir Dziwisz – Fil Bike Ustrzyki Dolne
  2. Piotr Sajdak – UKS PG Wojnicz
  3. Wojciech Maciążka – UKS Zawojak Zawoja

  1. Stefania Staszel – Head Team Luboń Skomielna Biała
  2. Kamila Bukowiec – Limonowa
  3. Anna Prokop – TTC PMEC Tarnów

U23


  1. Wiktor Hudyka – UKS Grupa Kolarska Tour Bike
  2. Jakub Solarz – UKS Grupa Kolarska Tour Bike
  3. Mateusz Maciążka – UKS Zawojak Zawoja

Junior


  1. Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Beiniasz Bike Team
  2. Albert Hudyka – UKS Grupa Kolarska Tour Bike Siedliska
  3. Grzegorz Armatys – Tarnów

Juniorka


  1. Julita Fira – Head Team Luboń Skomielna Biała
  2. Sylwia Połomska – UKS Podwilk

Masters I


  1. Maciej Głowacki – Bikeboard Wieliczka
  2. Tomasz Skalak – Tarnów
  3. Marek Tyniec – UKS Zawojak Zawoja

Masters II


  1. Sławomir Bartnik – Gomola Trans
  2. Piotr Zając – KCP Elzat Bieniasz Bike
  3. Grzegorz Stolarczyk – Wirzchosławice

Masters III


  1. Krzysztof Gierczak – PSK Olimpionik Przemyśl
  2. Zbigniew Zwoliński – TS Wilga Golkowice
  3. Antoni Brzuski – Sokół Tarnów

Masters IV


  1. Mieczysław Sewerzyński – UKS Podwilk
  2. Roman Wiktorowicz – Head Bike Tęcza Tęczynek
  3. Paweł Wójcicki – UKS Podwilk

COMMENTS

DISQUS: 0