Pierwsza edycja Kellys Cyklokarpaty za nami

HomeINFORMACJE PRASOWE

Pierwsza edycja Kellys Cyklokarpaty za nami

w Jaśle, odbył się pierwszy w sezonie Maraton Rowerowy Kellys Cyklokarpaty. Trasa maratonu nie należała do najtrudniejszych w sezonie, jeżeli jednak wziąć pod uwagę niesprzyjające warunki pogodowe, można stwierdzić, że poziom zaawansowania zdecydowanie podskoczył. Jak się okazuje jednak, zawodnikom biorących udział w Kellys Cyklokarpatach nic nie jest straszne! Na starcie pojawiło się aż 537 uczestników, w tym 54 kobiety, z których wielkie brawa należą się Annie Martynie, która jako jedyna kobieta zdecydowała się na start na najdłuższym dystansie. Maraton odbył się na trzech dystansach: Hobby (19 km), Mega (50,5 km) oraz Giga (58,5 km). Najlepszymi zawodnikami na dystansie Hobby wśród mężczyzn okazali się Jakub Cierniak, Wiktor Hudyka oraz Adrian Cierniak, natomiast wśród kobiet były to Gabriela Hudyka, Dominika Gosztyła oraz Janina Nawój. Na dystansie Mega, na podium stanęli kolejno Tomasz Kubiak, Jakub Solarz oraz Marcin Rydel, wśród kobiet były to Katarzyna Galewicz, Anna Prokop i Dagmara Ochot. Natomiast podium na dystansie Giga należał do Mateusza Rejcha, Tomasza Leśniaka i Krzysztofa Gajdy, wśród kobiet była to wspomniana wyżej, Anna Martyna, która zgarnęła całe podium tylko dla siebie.

Całe wydarzenie przebiegło bardzo sprawnie, a organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby ten dzień był niezapomniany oraz żeby zawodnicy wrócili do domu zmęczeni, ale w dobrych humorach. Po wyścigu, na mecie, na każdego uczestnika czekał posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy dyplom, które wydawały uśmiechnięte panie w namiocie Timedo. Dzięki udostępnionym myjkom i produktom marki Fenwicks można było również wyszorować swój sprzęt do czysta, co było punktem numer 1 po przejechaniu błotnistej trasy. W miasteczku zawodów znajdowało się również stoisko testowe rowerów marki Kellys, gdzie każdy zawodników mógł wypożyczyć i przetestować rowery z kolekcji 2017. Organizatorzy Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty dbają również o najmłodszych, dlatego po starcie maratonu odbyły się dziecięce wyścigi, Junior XC Race, które zawsze wzbudzają wiele emocji. Pomimo dużego chłodu, dzieci nie odpuściły udziału w zawodach i również poczuły ducha rywalizacji, a rodzice mogli w tym czasie dopingować swoje pociechy. Zwieńczeniem całego wydarzenia była dekoracja zawodników, którym to należały się wielkie brawa za hart ducha i wolę walki w tak ciężkich warunkach pogodowych. Nie było to łatwe wyzwanie.

Już w kolejny weekend, w sobotę, 29 kwietnia odbędzie się II edycja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty. Tym razem kierujemy się do Przemyśla, gdzie w tym samym czasie trwać będzie festiwal rowerowy Bike Town Przemyśl.

Od redakcji…

Skoro będziecie w Przemyślu to mamy dla Was garść pomysłów jak najlepiej w tym mieście i okolicach wykorzystać czas przed i po maratonie.

COMMENTS

DISQUS: 0