Plan na weekend 16/2017

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 16/2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jeśli masz w ten weekend zaplanowane starty gdzieś w południowych rejonach kraju i zdecydujesz się podjąć wyzwanie to już stojąc na starcie możesz czuć się zwycięzcą, a to co się wydarzy na trasie będziesz przy kominku opowiadać swoim wnukom. Tak. Pogoda w tym roku spłatała nie lada figla, choć nie jest to jakaś wielka nowość, bo w 2013 zima też się jakoś mocniej przedłużyła. No ale jak to mówią, nie ma złej pogody na rower… ewentualnie pogoda na rower dzieli się na dobrą i bardzo dobrą. Tak, wiem, suchary :D

Abstrahując od aury to zapowiada się niesamowicie wyścigowy weekend poczynając od profesjonalistów, którzy w niedzielę wyścigiem Liege Bastogne Liege będą domykać ardeński tryptyk. Na starcie w wyścigu kobiet Kasia Niewiadoma, która w już ma na koncie dwa trzecie miejsca, a także Anna Plichta, Małgorzata Jasińska oraz Eugenia Bujak i Agnieszka Skalniak. W wyścigu mężczyzn Michał Kwiatkowski. Może tym razem się uda? :)

Naszych czołowych kolarzy górskich też czeka duże wyzwanie. Razem z Kadrą MTB wystartują w austriackim Haiming (Otztaler MTB Festival), gdzie dla elity odbędzie się wyścig kategorii HC, a dla juniorów kolejna eliminacja UCI Junior Series. Wyścig trochę rządzi się swoimi prawami, bo rozgrywany jest na wysokości, gdzie nie każdy organizm bez adaptacji dobrze sobie radzi z rozrzedzonym powietrzem.

Sporo polskich nazwisk można znaleźć także na liście startowej Pucharu Czech, który tym razem odbędzie się w Pradze.

A wracając do amatorskiej rywalizacji w kraju to w sumie w kalendarzu mamy aż TRZYNAŚCIE wyścigów. Swoją inagurację w Koronowie ma Puchar Polski Masters w maratonie MTB, a honoru cross country broni Puchar Tarnowa.

No to lecimy z wyliczanką…

Sobota, 22 kwietnia 2017

Niedziela, 23 kwietnia 2017


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0