Wyniki – 15-17 kwietnia 2017

Wyniki – 15-17 kwietnia 2017

Komentarze postartowe PRO #1/2013
Aleksandra Podgóska po Cyprus Sunshine Cup
Aleksandra Podgórska (KKW Superior Wałbrzych) – AMPy 2015 – Jelenia Góra
Wyniki – 23-24 lutego 2019
[PR] Aleksandra Podgórska i Piotr Kurczab Akademickimi Mistrzami Polski w kolarstwie górskim 2015

Jeśli wziąć pod uwagę ostatnie kilka dni, to wpis z wynikami powinien być datowany na okres od 12 kwietnia, bo wtedy też rozpoczęły się w Hongkongu Mistrzostwa Świata na torze, skąd większość zawodników wróciła z cennym doświadczeniem, a Adrian Tekliński ze złotym medalem i tęczową koszulką w scratchu, a Wojciech Pszczolarski z brązowym medalem w wyścigu punktowym. Jak podsumowuje UCI – zawody zostały rozegrane w Azji po raz drugi, a na starcie stanęło 344 zawodników z 41 krajów walcząc o 20 kompletów medali i 20 koszulek z tęczą. Polska dzięki Adrianowi Teklińskiemu jest jednym z 11 krajów, które mogą się pochwalić złotym medalem.

Weekend przyniósł emocje na szosie. Mowa oczywiście o Amstel Gold Race, gdzie najpierw wyścigu kobiet Kasia Niewiadoma stanęła na trzecim stopniu podium, a raptem kilka godzin później Michał Kwiatkowski musiał ustąpić miejsca na podium Philippe Gilbert’owi, który w tym belgijskim klasyku triumfował po raz czwarty.

Kolarze górscy w większości odpoczywali w Święta, ale część z nich zdecydowała się na start w Pucharze Czech w Kutnej Horze. Dla nas to szczęśliwe zawody, bo zarówno w elicie mężczyzn, jak i kobiet mogliśmy oglądać na podium Polaków. W tym Olę Podgórską (SGR Specialized) na najwyższym stopniu podium.

Amatorzy ścigali się w sobotę w Bardzie na inauguracji Pucharu Strefy MTB Sudety, skąd możecie już przeczytać relację naszego donosiciela. W niedzielę wszyscy zasiedli do stołów, a w poniedziałek zwany lanym odbyło się ściganie w Buczku oraz w Gdyni.


ŚWIAT

Puchar Czech - Kutna Hora, Czechy (UCI C1)

XCE


  1. Jakub Kavalir – KC Kutan hora
  2. Ludek Seller – CS Specialized Junior Team
  3. Dominik Prudek – Moravec Team
  4. Łukasz Szymczuk – KKW Superior Wałbrzych

  1. Tereza Tvaruzkova – Rocky Mountain Factory Team
  2. Petra Kozelska – Bike 2000
  3. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  4. Barbora Prudkova – Superior MTB Team

XCO


Elita


  1. Jan Skarnitzl – SRAM Mitas TREK
  2. Matous Ulman – Ceska Sporitelna – Accolade
  3. Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  • Maciej Jeziorski (Romet Factory Team) – miejsce 21 / +9:47.0
  • Marcin Budziński (Hurom Sławno Kellys) – miejsce 29 / +11:40,5
  • Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 34 / – 2 okr
  • Mikołaj Dziewa (SGR Specialized) – miejsce 41 / – 2 okr
  • Mateusz Maczkiewicz (Warszawski Klub Kolarski) – miejsce 51 / – 4 okr
  • Jakub Michnowski (Warszawski Klub Kolarski) – miejsce 60 / – 5 okr
  • Karol Ostaszewski (Warszawski Klub Kolarski) – DNF
  • Filip Helta (SGR Specialized) – DNF

  1. Aleksandra Podgórska – SGR Specialized
  2. Janka Stekowa – Outsiterz
  3. Karla Stepanova – N1 Team
  • Katarzyna Solus-Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 5 / +3:23.9
  • Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) – miejsce 7 / +4:18.8
  • Magdalena Zielińska (UKS Sokól Kety) – miejsce 11 / +8:00.0
  • Iwona Kurczab (SGR Specialized) – miejsce 17 / +12:11.3
  • Marta Turoboś (Hurom Sławno Kellys) – miejsce 20 / +13:34.4
  • Patrycja Piotrowska (KKW Superior Wałbrzych) – miejsce 21 / +14:59.9
  • Adrianna Stępniewska (Skan Bike Team Opoczno) – miejsce 24 / – 1 okr

Junior


  1. Dawid Zadak – CS Specialized MTB Team Junior
  2. Janik Kossack – SSV Mounty Altenberg
  3. Jakub Schierl – Expres GB Scott zespołu Kolonia
  • Kamil Tarnawski (KKW Superior Wałbrzych) – miejsce 14 / 0: 05: 23.9
  • Arkadiusz Mirek (Zespół KCP .Elzat Bieniasz Bike) – miejsce 23 / 0: 08: 29.3
  • Szymon Hyrlik (KKW Superior Wałbrzych) – miejsce 33 / 0: 13: 06,8
  • Igor Rafalski (Warszawski Klub Kolarska) – miejsce 51 / – 1 okr

Juniorka


  1. Tereza Saskova – CS Specialized Junior MTB Team
  2. Tereza Vanickova – IVAR CS – Author Team
  3. Monika Kucerova – VRV Team

  • Agnieszka Szpocińska (Hurom Sławno Kellys) – miejsce 5 / +6:36.2
  • Maja Drelak (UKS Sport Bralin) – miejsce 6 / +7:40.4
  • Natalia Jeruzalska (KKW Superior Wałbrzych) – miejsce 10 / +11:40.8


POLSKA

Puchar Strefy MTB Sudety - Bardo

Mega


  1. Gracjan Krzemiński – Mitshubisi Materials MTB Team
  2. Rafał Alchimowicz – Interferie Optyk Okular Jelenia Góra
  3. Marcin Kawalec – IMmotion Specialized Skoda GALL-ICM Team

  1. Michalina Ziółkowska – Volswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Karolina Cierluk – Mitutoyo AZS Wratislavia
  3. Jana Adamkowa – Apache Loko Trutnov

Zdrowerowe & Run - Buczek

Giga


  1. Mariusz Marszałek – Trybik Northwave Team
  2. Tomasz Budziński – LKK Luks Sławno
  3. Mariusz Hajzler – 4MTB Imergas Łódź

Mega


  1. Mateusz Kowalczyk – Cyclo Trener Team
  2. Michał Glanz – Warszawski Klub Kolarski
  3. Jakub Szałapski – Niezrzeszony

  1. Małgorzata Lutecka – iFON Kolarz Klub
  2. Marta Sokołowska – PTC Alpina Pabianice
  3. Ewa Demczuk – New Age Fitness

Lany Poniedziałek Race 2017 - Gdynia

  1. Krzysztof Krzywy – Nexus Team
  2. Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini
  3. Przemysław Ebertowski – King Oscar Gniewino Hotel Mistral

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0