Twierdza Boyen zdobyta, wystartował cykl Mazury MTB 2017

HomeINFORMACJE PRASOWE

Twierdza Boyen zdobyta, wystartował cykl Mazury MTB 2017

Tegoroczna edycja to połączenie sił samorządów Giżycka, Mrągowa, Węgorzewa i Mikołajek, które w myśl idei „Rowerowe Mazury” wspólnie promują region jako przyjazny i atrakcyjny wszystkim rowerzystom. Korzystając m.in. z aplikacji „Mazuria” promują atrakcje i wydarzenia rowerowe, dostępne trasy i szlaki rowerowe na Mazurach, szczególnie w regionie Wielkich Jezior Mazurskich. Bitwę o Twierdzę Boyen poprzedziła piątkowa konferencja prasowa. O planach związanych z projektem Mazury MTB, ideą „Rowerowych Mazur” oraz trasą Bitwy, opowiadali Burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, Arkadiusz Cała (organizator), Arkadiusz Jusiński, Grzegorz Maleszka (Renault Team), Paweł Kowalkowski (Centrum Rowerowe Olsztyn), Krzysztof Krzywy (Nexus Team) oraz Andrzej Kaiser (Eurobike Kaczmarek Electric Team, ikona polskiego MTB).

Start i metę „Bitwy o Twierdzę Boyen” zlokalizowano na terenie hotelu St. Bruno, tuż nad Kanałem Giżyckim, w okolicy zabytkowego mostu obrotowego. Przygotowana przez organizatorów trasa była bardzo dynamiczna, mocno zróżnicowana, ze sporą ilością krętych duktów leśnych prowadzących po Wzgórzu św. Brunona. Na kolarzy czekały ciekawe i niespotykane nigdzie indziej „single” poprowadzone wzdłuż wysadzonych schronów obserwatora artylerii, schronu amunicji i piechoty nr 3. Dzięki bliskości murów obronnych XIX-wiecznej Twierdzy Boyen, ci którzy dotarli do mety, mogli głośno powiedzieć – Twierdza zdobyta! W zawodach mógł wziąć udział każdy, kto jeździ na rowerze. Uczestnicy mieli do wyboru dystanse maraton, półmaraton, hobby oraz… mini race. Ten ostatni był dedykowany najmłodszym uczestnikom Mazury MTB. Na wyznaczonym torze w strefie kibica, dzieci i młodzież, w zależności od wieku miały do pokonania od 1. do 10. okrążeń. W strefie kibica można było skorzystać z terapii manualnych oraz porad specjalistów kliniki rehabilitacyjnej AngitiaMed, partnera projektu. Kto nie dotarł na wyścig do Giżycka, ten mógł na żywo obejrzeć imprezę w internecie. Relację przeprowadzono na stronie mazurymtb.pl.

Kategorię open koronnego dystansu maraton wygrał Paweł Kowalkowski z drużyny Centrum Rowerowe Olsztyn. Zawodnik ten otwarcie przyznał na konferencji, że nie interesuje go inne miejsce jak pierwsze podczas sobotniego wyścigu i słowa dotrzymał Drugi linię mety minął Krzysztof Krzywy z Nexus Team, a jako trzeci dojechał Andrzej Kaiser z Eurobike Kaczmarek Electric Team. Czwarte miejsce zajął Artur Korc z Centrum Rowerowego Olsztyn, olimpijczyk z Pekinu, Londynu i Rio! W kategorii open dystansu półmaraton kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Citko (Bliska Team) przed Klaudią Ostrowską (MTB Suwałki) oraz Izabelą Podpirko (Agiz Team). Kategorię open półmaratonu panów wygrał Radosław Zysk z Grupetto Mrągowo przed Rafałem Wróblewskim (Monteria Team CWTSZ) oraz Piotrem Bienendą z Centrum Rowerowego Olsztyn. Dystans hobby kobiet w kategorii open wygrała Barbara Paszkowska (Sklep Rowerowy Góra Rowerka) przed Natalią Zysk (Grupetto Mrągowo) i Elżbietą Świątek (Rant Bartoszyce). W kategorii panów najlepszy okazał się Paweł Rawdanowicz (MTB Ostróda) przed Stanisławem Zaborowskim oraz Zenonem Dobrzynem (Sklep Rowerowy Giżycko Zenon Dobrzyn).

Mazury MTB przenoszą się teraz do Mrągowa, gdzie w dniach 29-30 kwietnia 2017 roku na uczestników czekać będą dwie wymagające trasy – Eliminator XC w centrum Mrągowa oraz Bike Park Potęby XC – trasa na profesjonalnie przygotowanym torze do uprawiania kolarstwa górskiego. Wyścig w Porębach wpisany jest do kalendarza Pucharu Polski Masters!

Zapraszamy do Mrągowa!

fot. RoobiShot Photography

COMMENTS

DISQUS: 0