Plan na weekend 15/2017

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 15/2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Święta Wielkanocne, które są tak zwanymi ruchomymi świętami nie są prawie nigdy uwzględnione w kalendarzu kolarskim. To jest w zasadzie też dobra linia podziału między kolarzem amatorem, a zawodowcem.

Właśnie teraz w Hongkongu trwają Mistrzostwa Świata w kolarstwie torowym, gdzie w czwartek triumfował Adrian Tekliński w scratchu i przez najbliższy rok będzie nosił tęczową koszulkę :) MŚ trwają do niedzieli, a najważniejsze informacje można śledzić na odświeżonej stronie PZKol. Transmisje zarówno w TVP Sport, jak i w Eurosporcie.

W środę rozegrana została Brabancka Strzała, która jest pierwszym z trzech wyścigów zaliczanych do tryptyku. Wyścig dość niespodziewanie wygrał Sonny Colrbelli (Bahrain Merida) na co szczególną uwagę zwraca Marek Tyniec w kontekście zbliżającego się Amstel Gold Race (niedziela) oraz Strzały Walońskiej (środa). Warto podkreślić, że niedzielny Amstel Gold Race to także wyścig kobiet, gdzie na starcie w zasadzie tradycyjnie trzy Polki – Eugenia Bujak, Małgosia Jasińska i Kasia Niewiadoma. W wyścigu mężczyzn będziemy mogli zobaczyć m.in. Michała Kwiatkowskiego i Tomasza Marczyńskiego. Wystartuje także ekipa CCC Sprandi Polkowice z Maciej Paterskim na czele.

Kolarze górscy, także nasi krajowi albo pauzują albo mają na wyciągnięcie ręki pierwszą eliminację Pucharu Czech w Kutnej Horze (UCI C2). Ale na przykład Maja Włoszczowska świąteczny weekend spędzi w gronie najbliższych. Jak sama mówi to jest dla niej samej wyjątkowa sytuacja, która często się nie zdarza:

A amatorzy? W sobotę chyba tak naprawdę pierwsze w tym sezonie zawody ocierające się o góry czyli Puchar Strefy MTB Sudety w Bardzie (dokładnie w połowie drogi między Srebrną Górą i Złotym Stokiem). Mamy dla Was informację prasową na temat tego wyścigu, a najświeższe informacje znajdziecie na pewno w wydarzeniu na FB. Magnesem dla niektórych będą na pewno nagrody finansowe.

W niedzielę wszyscy zasiadamy do wielkanocnego stołu, ale w Lany Poniedziałek trzeba już się ruszyć. dre rowery oraz Trek Gdynia zapraszają na ustawkę o przyjemnej nazwie „Lany Poniedziałek Race„.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0