Stanisław Nowak (Superior Zator) – UCI Junior Series, Bad Sackingnen, Niemcy

Stanisław Nowak (Superior Zator) – UCI Junior Series, Bad Sackingnen, Niemcy

Plan na weekend 14/2017
Wyniki – 11-12 lipca 2015
BMC Racing Cup i Bundesliga MTB – zapowiedź
Moritz Milatz wygrywa na otwarcie Bundesligi
Bundesliga po raz trzeci – Heubach

Na wyścig do Bad Säckingen wraz z Reprezentacją Polski wyjechaliśmy już w czwartek. Piątek i sobota to czas na zapoznanie z trasą. Ta, którą zastałem na miejscu, na pewno należała do tych które lubię – mnóstwo zakrętów, szybka nawierzchnia, w każdym fragmencie naszpikowana kamieniami i korzeniami.

Po wstępnym rekonesansie i spersonalizowaniu pod kątem jej charakterystyki i zastosowanych przeszkód, padł wybór na SUP XF. Tym razem HT dostał chwilowy urlop, a SUP w wersji full okazał się mocno pomocnym sprzętem.
Do wyścigu podszedłem bardzo spokojnie. Po rozjazdówce nie jechało mi się jeszcze najlepiej. Swoje tempo uzyskałem po drugim okrążeniu. Zanotowałem wówczas 19 czas rundy. Na ostatniej nawet 16 czas wyprzedzając pięciu zawodników i zaliczając groźnie wyglądający upadek.

Szkoda defektu, jaki przytrafił się Mateuszowi, rywalizacja na pewno byłaby ciekawsza i zapewne punktowało by dwóch Polaków. Start w Austrii i Niemczech dał kolejną wiedzę nad czym mam aktualnie pracować. Mechanik naprawia mnie po zeszłorocznej przygodzie bardzo mądrze, krok po kroku regulując nieład w całości. Z wyścigu na wyścig czuję ciągły progres i mocno wierzę, że za miesiąc, dwa – będę jeszcze szybszy. Za dwa tygodnie Haiming.

Tymczasem gratuluję mojemu teamowemu koledze Michałowi Toporowi, którego progres wręcz zachwyca, a naprawiany jest przez tego samego mechanika … Mając ograniczone możliwości i brak zagranicznych zgrupowań, podczas PP w Białymstoku nawiązał równorzędną walkę z kadrowiczami, zawodnikami grup zawodowych.

COMMENTS

DISQUS: 0