Wyniki – 8-9 kwietnia 2017

Wyniki – 8-9 kwietnia 2017

REKLAMA
Plan na weekend 14/2017
Wyniki – 9-10 kwietnia 2016
Katarzyna Solus Miśkowicz (VW Samochody Użytkowe MTB) – MTB Bundesliga, Bad Säckingen
Mateusz Nieboras (JBG-2 MTB Professional Team) – UCI Junior Series, Bad Sackingen, Niemcy
Anna Gdańska (Warszawski Klub Kolarski) – UCI Junior Series, Bad Sackingen, Niemcy

O rozstrzygnięciu na Paris Roubaix napiszę tylko, że jest takie przysłowie “gdzie dwóch się bije..”. Wszyscy uważnie przyglądali się poczynaniom Toma Boonena oraz Petera Sagana, a tu, po wielu defektach, wyskoczył Greg van Avermaet, który – warto przypomnieć – jest złotym medalistą z Rio. Na finiszu ograł Zdenka Stybara i Sebastiana Langevelda.

W międzynarodowym peletonie cross country europejska stawka zawodników rozbita została na trzy wyścigi. Nas oczywiście najbardziej interesują nasi zawodnicy, a dziś Maja Włoszczowska nie zawiodła, pewnie przede wszystkim samej siebie. Przez cały wyścig jechała koło w koło z Ukrainką Yaną Belomoiną, by na ostatnim okrążeniu stracić niespełna pół minuty i zająć drugie miejsce. W Szwajcarii doszło do pierwszego w tym sezonie pojedynku Schurter – Absalon, o pół minuty na rzecz Szwajcara. W Szwajcarii królowali Nino Schurter i Jenny Rissveds. Z kolei we Włoszech na najwyższym stopniu podium stanęli Marco Aurelio Fontana i Gunn Rita Dahle Flesja.

W kraju, a dokładniej w Białymstoku jako prolog niedzielnego XCO rozegrane zostały mieszane sztafety, które open wygrał duet Filip Helta i Aleksandra Podgórksa (SGR Specialized):

W niedzielę przyszedł czas na poważne ściganie czyli pierwszą eliminację Pucharu Polski XCO, który w najważniejszych kategoriach czyli elity padł łupem Kuby Zamroźniaka (VSUMTB) oraz Aleksandry Podgórskiej (SGR Specialized).

Kolejny sezon Bike Maraton i kolejne rekordowe otwarcie. Na starcie stanęło blisko 2 tysiące osób. Czerwony pociąg nie zawiódł, obyło się bez niespodzianek i JBG-2 z Wojtkiem Halejakiem na czele zgarnęło całe podium.

Druga edycja Mazovii mimo słabej pogody to też świetny wynik z ponad tysiącem startujących. Prawie tysiąc w Dolsku na otwarciu sezonu Bike Cross Maraton. Powoli rozpędzają się Mazury MTB, które wystartowały w Giżycku. Frekwencja może nie powala, bo raptem 200 osób, ale za to poziom sportowy wysoki, a trasa poprowadzona prawie tylko po singlach zbiera same najlepsze komentarze.

Na krajowej mapie zadebiutowały także Pomerania MTB w Luzino oraz Cyklu Żukliński MTB w Gdyni. Frekwencja dopisała, trasa też wydaje się, że była dobra. Wkrótce dowiemy się jak to wyglądało z punktu widzenia zawodników – komentarze postartowe nadchodzą :)


ŚWIAT

Bundesliga MTB - Bad Sackigen, Niemcy (UCI HC)

Elita


  1. Mathias Fluckiger – Radon Factory XC Team
  2. Maxime Marrote – Cannondale Factory Racing XC
  3. Jordan Sarrou – BH-SRSUNTOUR-KMC
  • Anton Sintsov (JBG-2 Professional MTB Pro Team) – miejsce 6 / +1:16,4
  • Fabian Giger (Kross Racing Team) – miejsce 9 / +7:27,6
  • Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) – miejsce 18 / +7:27,6

  1. Yana Belomoina – CST Sands American Eagle Mountainbike Racing Team
  2. Maja Włoszczowska – Kross Racing Team
  3. Corina Gantenbein – Mobel Marki MTB Pro Team
  • Jolanda Neff (Kross Racing Team) – miejsce 10 / +3:33,6
  • Gabriela Wojtyła (Kadra MTB) – DNF

Junior


  1. Victor Lab – VTT Passion Beacourt
  2. Tobias Jonhanssen – Norwegia
  3. Dawid List – Niemcy
  • Stanisław Nowak (Kadra MTB) – miejsce 25 / +4:58,4
  •  Mateusz Nieboras (Kadra MTB) – miejsce 60 / +10:24,9

Juniorka


  1. Caroline Bohe – (Dania)
  2. Loana Lecomte – Look-Beaumes De Venise
  3. Franziska Koch – (Niemcy)
  • Patrycja Świerszczyńska (Kadra MTB) – miejsce 11 / +7:36,7
  • Anna Gdańska (Kadra MTB) – miejsce 25 / +14:53,0

Swiss Bike Cup - Monte Tamaro, Szwajcaria (UCI C1)

  1. Nino Schurter – Scott SRAM MTB Racing
  2. Julien Absalon – BMC MTB Racing Team
  3. Titouan Carod – BMC MTB Racing Team

  1. Jenny Rissveds – Scott SRAM MTB Racing
  2. Pauline Ferrand Prevot – Canyon SRAM
  3. Sina Frei – jb Brunex Felt Team
  • Paula Gorycka (Struby BiXS Team) – miejsce 9 / +10:51

Internazionali d'Italia Series - Nalles, Włochy (UCI C1)

 

  1. Marco Aurelio Fontana – Bianchi Countervail
  2. Stephane Tempier – Bianchi Countervail
  3. Florian Vogel – Focus XC Team

  1. Gunn Rita Dahle Flesja – Team Merida
  2. Linda Indergand – Focus XC Team
  3. Elisabeth Osl – Ghost Factory Racing

UCI Marathon Series - Laissacc, Francja (UCI C3)

  1. Tiago Ferreira – DMT Racing Team
  2. Peeter Pruus – Rietumu Banka
  3. Frans Claes – Loving HUT MTB

  1. Sandra Santanyes – Team Olympia
  2. Alice Pirard – Merida Wallone
  3. Bettina Janas – Sportograf.com


POLSKA

Rusza Peleton / Puchar Polski XCO / Puchar Polski Masters - Białystok

Elita


  1. Jakub Zamroźniak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Filip Helta – SGR Specialized
  3. Marceli Bogusławski – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  4. Michał Topór – Superior Zator
  5. Krzysztof Łukasik – Mitutoyo AZS Wratislavia

  1. Aleksandra Podgórska – SGR Specialized
  2. Magdalen Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric
  3. Silvija Latozaite – Sprint SBR Bank

Junior


  1. Wojciech Ceniuch – GK Piast Szczecin
  2. Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike
  3. Kamil Tarnawski – KKW Superior Wałbrzych

Juniorka


  1. Agnieszka Szpocińska – Hurom LKK LUKS Sławno
  2. Kinga Kalembkiewicz – KLKS Azalia Brzóza Królewska
  3. Wiktoria Kierat – MKS Polkowice

Masters I


  1. Michał Gołębiewski – UKS Dream Bike Bielawa
  2. Krystian Piróg – Nowotarski Klub Kolarski Thule JMP
  3. Michał Kostrzewa – Niezrzeszony

Masters II


  1. Arkadiusz Jusiński – Renault Team
  2. Piotr Żebrowski – PTR Dojlidy
  3. Jakub Wolcendorf – Jakoobcycles.com

Mała Liga XC - Otwock / Karczew

Elita


  1. Mateusz Rejch – SST Lubcza
  2. Szymon Skrzypczak – INŻYNIERIA ROWEROWA
  3. Błażej Jakóbowski – WGR Team

  1. Justyna Małek – KK CYKLON WARSZAWA
  2. Kasia Skura –  ABSOLUTE BIKES REDINGO TEAM
  3. Zofia Czyż – IBOX MAŁA LIGA CYCLING TEAM

Junior


  1. Kacper Winiarski – ABSOLUTE BIKES REDINGO TEAM

Masters I


  1. Piotr Łuszczński –  KOMOBIKE Scott Team
  2. Adrian Jusiński – TRW Cloudware Team
  3. Jacek Rządca – Trezado BikeTires.pl

Masters II


  1. Adam Ostrowski – Adiostry Team
  2. Piotr Małek – KK CYKLON WARSZAWA
  3. Daniel Wójcik – Niezrzeszony

Masters III


  1. Jerzy Stękiel – Goggle Pro Active Eywear
  2. Rafał Chojnacki – Crazy Racing Team
  3. Valeriy Burlay – OnBikes Sport Team

Masters IV


  1. Sławomir Wysocki – Patnet Team
  2. Zbigniew Komorowski – Crazy Racing Team
  3. Jacek Kowalski – Niezrzeszony

Bike Maraton - Miękinia

Giga


  1. Wojciech Halejak – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Mariusz Kozak – JBG-2 Professional MTB Team
  3. Mariusz Michałek – JBG-2 Professional MTB Team
  4. Karol Rożek – JBG-2 Professional MTB Team
  5. Grzegorz Grabarek – Real 64-sto

  1. Michalina Ziółkowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Anna Urban – TRW MTB Racing
  3. Karolina Cierluk – Mitutoyo AZS Wratislavia

Mega


  1. Rafał Alchimowicz – Interferie Optyk Okular Team
  2. Marcin Kawalec – Immotion Specialized Skoda Gall-icm Team
  3. Rafał Herbisz – Kellys Oshee Racing

  1. Karolina Sowa – 72d Windsport Powered By Oshee
  2. Paula Hinczewska – 7r Logistic Politechnika Gdańska
  3. Agnieszka Uroda – Hampelska – Rafako Orbea MTB Team

Mazury MTB - Giżycko

Maraton


  1. Paweł Kowalkowski – Centrum Rowerowe Olsztyn
  2. Krzysztof Krzywy – Nexus Team
  3. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electrick
  4. Artur Korc – Centrum Rowerowe Olsztyn
  5. Arkadiusz Jusiński – Renault Team

Półmaraton


  1. Radek Zysk – Grupetto Mrągowo
  2. Rafał Wróblewski – Monteria Team CWTSZ
  3. Piotr Bienenda – Centrum Rowerowe Olsztyn Team

  1. Katarzyna Citko – Bliska Team
  2. Klaudia Ostrowska – MTB Suwałki
  3. Izabela Podpirko – Agiz Team

MTB Pomerania Maraton - Luzino

Ultra


  1. Łukasz Derheld – EDF Trek Gdynia
  2. Daniel Majkowski – FTI Racing Team
  3. Przemysław Blokus – TA KO Team

  1. Ania Świrkowicz – team.ase.com.pl
  2. Anna Kaczmarek – Babskie kręcenie / Saltus.pl

Mega


  1. Michał  Przybytek – Niezrzeszony
  2. Michał Różański – Trigar MTB Team
  3. Sławomir Pituch – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

  1. Agnieszka Patoka
  2. Katarzyna Kuczorska
  3. Joanna Bejm

Cisowianka Mazovia MTB Marathon - Legionowo

Giga


  1. Bartosz Grędziński – Kross Staff Team
  2. Damian Perkowski – PT Mazury Team Ełk
  3. Piotr Truszczyński – Komobike Scott

  1. Joanna Gumieniak – Myer SportBoksers Autoserwis
  2. Joanna Sobczuk – Klinika Rowerów
  3. Magdalena Szczęsna – Go Sport AK-Sped Team

Mega


  1. Artur Staniec – Warszawski Klub Kolarski
  2. Łukasz Bielecki – Absolute Bikes Redingo Team
  3. Paweł Trzciński – TRW MTB Racing

  1. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl
  2. Izabela Macutkiewicz – APS Polska Cozmobike
  3. Magdalena Kuszmider – Ifon KolarzKlub

Legia MTB Maraton - Warszawa (Bielany)

  1. Paweł Baranek – Kellys
  2. Darosław Mitas – Klinika Rowerów
  3. Tomasz Murdzia – Loyalty Point Racing Team

  1. Joanna Sobczuk – Klinika Rowerów

Verus AOK Maraton - Słubice

Mega


  1. Maciej Kasprzak – Real 64-sto
  2. Michał Górniak –  RYBCZYŃSKI-BIKES Remmers TP-Link Team / Euro-Solution
  3. Marcin Wider – Sogest

  1. Katarzyna Hendrzyk – Majewska – Real 64-sto
  2. Marta Balcerzak –  Mistrzowskie Rowery Lech Piasecki
  3. Lucyna Szkobel – Botrans MTB TEAM

Bike Cross Maraton - Dolsk

  1. Michał Górniak – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link
  2. Filip Jeleniewski – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link
  3. Piotr Marciniak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

  1. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Marta Gogolewska – MERX Team Wągrowiec
  3. Klaudia Janik –  Bieniasz Rowerownia Team

Cyklo Żukliński MTB - Gdynia

  1. Tomasz Repiński – EDF Trek Gdynia
  2. Andrzej Kaiser – Eurobike Kaczmarek Electric Team
  3. MIchał Bogdziewicz – Apteka Gemini

  1. Joanna Bejm – Pellowski
  2. Elżbieta Wydrowska -Diverse Extreme Team
  3. Aleksandra Jakubek -VO2MAXMTB Team

Puchar Smoka - Brzyska

Elita


  1. Jakub Cierniak – JCB Wiedeń
  2. Adrian Rzeszutko – Cannondale Pro Rider Dobosz Sport
  3. Sławomir Dziwisz – Ustrzyki Dolne

Junior


  1. Krystian Rynkar – MTB MOSiR Dukla
  2. Michał Cichoń – MTB MOSiR Dukla
  3. Huber Dudzik – MTB MOSiR Dukla

Masters I


  1. Jakub Gryzło – JSC Jasło
  2. Sebastian Piecha – Czechowice Dziedzice
  3. Artur Gorczyca – JSC Jasło

Masters II


  1. Andrzej Miłek – SST Lubcza
  2. Marek Gorczyca – JSC Jasło
  3. Jarosław Szybowicz – Axel Sport Racing Team Rzeszów

COMMENTS

DISQUS: 0