Krzysztof Łukasik (Mitutoyo AZS Wratislavia) – Puchar Mazowsza MTB XC, Kobyłka

Krzysztof Łukasik (Mitutoyo AZS Wratislavia) – Puchar Mazowsza MTB XC, Kobyłka

Akademickie Mistrzostwa Polski MTB 2017: Piotr Konwa i Paula Gorycka zwyciężają
Michał Topór (Superior Zator) – Akademickie Mistrzostwa Świata, Braga
Kolarska aklimatyzacja na Filipinach [PR]
Maciej Jeziorski (Uniwersytet Warszawski / Romet Factory Team) – Akademickie Mistrzostwa Polski XCO, Chorzów
Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim 2017 w Parku Śląskim

W ostatni weekend w Kobyłce odbyła się pierwsza, inauguracyjna edycja Pucharu Mazowsza. Wolny weekend oraz fakt, że impreza ta odbywała się tak blisko mojego domu sprawiły, że nie sposób było odmówić sobie wzięcia udziału w całym wydarzeniu. Dodatkową zachętą była tak długo wyczekiwana przeze mnie dobra pogoda, która wprowadzała dodatkową, piknikową aurę.

Sam wyścig natomiast, z mojej perspektywy, nie był szczególnie pasjonujący – od razu po starcie odjechałem od reszty stawki i samotnie podążałem do mety starając się utrzymać możliwie najwyższe tempo na każdej kolejnej rundzie. Z drugiej strony jednak, aż tak bardzo się nie nudziłem :). Moim zdaniem trasa w Kobyłce to jedna z fajniejszych rund na Mazowszu. Sporo zakrętów, krótkich podjazdów i kilka dropów sprawiają, że można się na niej dobrze bawić. Zresztą bardzo często pojawiam się tu na swoim rowerze MTB podczas treningów.

Ogólnie Puchary Mazowsza to fajne imprezy – kameralna, rodzinna atmosfera i obecność znajomych sprawiają, że lubię na nich pojawiać… no i dobrze jest czasem zaliczyć wyścig, na którym po zagranicznym laniu, można podbudować swoje morale :)

Zdjęcie: RAWA MTB

COMMENTS

DISQUS: 0