Wyniki – 1-2 kwietnia 2017

Wyniki – 1-2 kwietnia 2017

REKLAMA
Maratony Kresowe wystartowały w Białymstoku
Plan na weekend 42/2018
Maciej Jeziorski (Romet Racing Team) – PP XCO, Białystok
Stanisław Nowak (Creon Racing Team) – PP XCO, Białystok
Puchar Polski CX w najbliższy weekend w Białymstoku

#sezonSTART czyli kilka tysięcy osobostartów w miniony weekend jasno dowodzą tego, że sezon wystartował. Ponad tysiąc na Mazovii w Józefowie, blisko tysiąc na Kaczmarku w Rydzynie, spora frekwencja także na Solid MTB Maraton, który w tym roku wprowadził dystans Giga. Jak co roku świetną frekwencję odnotował wyścig Kujawia XC, gdzie na starcie stanęło około 250 osób! Prawdopodobnie zaraz po MP XCO to najlepiej i najliczniej obsadzony wyścig cross country w kraju.

Za granicą były dwa liczące się w Europie wyścigi XCO – we Włoszech HC i C1 w Chorwacji. Niestety tym razem pecha, a w zasadzie “szczęście w nieszczęściu” miała Maja Włoszczowska, która zaliczyła poważny upadek i musiała zejść z trasy. Na szczęście skończyło się na stłuczeniach. Bartłomiej Wawak po ostatnim sukcesie w Austrii teraz w super obstawionym wyścigu w Montichiari musiał zadowolić się “tylko” 15 miejscem. W Chorwacji Marek Konwa dwukrotnie stanął na podium – raz w XCO, raz w XCM. Z kolei tylko na start w XCO zdecydowała się Katarzyna Solus Miśkowicz, która ostatecznie zajęła drugie miejsce ustępując tylko Słowence Tanji Zakelj.

Podsumowując weekend nie sposób nie wspomnieć o Ronde van Vlaanderen czyli Dookoła Flandrii, gdzie po samotnej ucieczce w pięknym stylu wygrał Philippe Gilbert. Wyścig zostanie jednak zapamiętany także z powodu upadku, który na kilkanaście km przed metą zaliczył Peter Sagan. Upadku, który był efektem jego nieuwagi i braku koncentracji, a który pozbawił go możliwości walki o czołowe lokaty.

A mówili, żeby nie zjeżdżać z bruku…


ŚWIAT

Internazionali d'Italia Series - Trofeo Delcar - Montichiari, Włochy (UCI HC)

Elita


  1. Lars Forster – BMC MTB Racing Team
  2. Maxime Marotte – Cannondale Factory Racing
  3. Marco Aurelio Fontana – Bianchi Countervail
  4. David Valero Serrano – MMR Factory Racing Team
  5. Jordan Sarrou – BH SR Suntour KMC
  • Anton Sintsov (JBG-2 Professional MTB Team) – miejsce 7 / +1:49
  • Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) – miejsce 15 / +3:09
  • Fabian Giger (Kross Racing Team) – miejsce 19 / +3:47

  1. Linda Indergand – Focus XC Team
  2. Alessandra Keller – Radon Factory XC Team
  3. Gunn Rita Dahle Flesja – Team Merida
  • Joland Neff (Kross Racing Team) – miejsce 8 / +6:24
  • Magdalena Sałdecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) – miejsce 19 / +10:34
  • Paula Gorycka (Struby BiXS Team) – miejsce 29 / +12:56

XCO Premantura Rocky Trails - Pramentura, Chorwacja (UCI C1)

Elita


  1. Matous Ulman – Czechy
  2. Jiri Nowak – DMT Racing
  3. Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  • Adrian Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team) – miejsce 9 / +2:44
  • Jakub Zamroźniak (Volkwagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 13 / +4:07
  • Marceli Bogusławski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 23 / +7:49
  • Wojciech Halejak (JBG-2 Professional MTB Team) – miejsce 29 / +9:29
  • Mariusz Kozak (JBG-2 Professional MTB Team) – miejce 35 / +11:01
  • Mariusz Michałek (JBG-2 Professional MTB Team) – miejsce 87 / +1 okr
  • Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – DNF

  1. Tanja Zakelj – Unior Tools Team
  2. Katarzyna Solus Miśkowicz – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Jitka Skarnitzlova – Czechy
  • Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 8 / +9:55

Junior


  1. Mateusz Nieboras – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Alberto Brancati – UC Caprivesi
  3. Hugo Weiss – Team Pivot EX Anduze

XCM Kamenjak Rocky Trails - Premantura, Chorwacja (UCI C3)

  1. Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Tiago Ferreira
  3. Matous Ulman – Czechy
  • Mariusz Michałek (JBG-2 Professional MTB Team) – miejsce 13
  • Wojciech Halejak (JBG-2 Professional MTB Team) – miejsce 16
  • Mariusz Kozak (JBG-2 Professional MTB Team) – miejsce 17
  • Jakub Zamroźniak (Volkwagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 20
  • Bogdan Czarnota (Volkwagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 22
  • Marceli Bogusławski (Volkwagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 29

  1. Tanja Zakelj – Unior Tools Team
  2. Barbora Prudkova – Czechy
  3. Karla Stepanowa – Czechy
  • Michalina Ziółkowska (Volkwagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 6
  • Anna Urban (TRW Cloudware) – miejsce 9


POLSKA

Kujawia XC - Bydgoszcz

Elita


  1. Paweł Kowalkowski – Centrum Rowerowe Olsztyn
  2. Tomasz Repiński – Trek Gdynia
  3. Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini

  1. Adrianna Stępniewska – Skan Bike Team Opoczno
  2. Kasia Łysek – Vozmax.pl
  3. Weronika Lorkowska – Team Verge Polska

Junior


  1. Radosław Rocławski – MLKS Baszta Bytów
  2. Bartosz Sierżant – Klub Kolarski Stomil Poznań
  3. Dominik Lewek – KS Stomil Poznań

Masters I


  1. Rafał Szturo – SISU-OWB Team
  2. Sławomir Pituch – Euro Bike Kaczmarek Eletric Team
  3. Tomasz Kaczorowski – Niezrzeszony

Masters II


  1. Piotr Żebrowski – PTR Dojlidy
  2. Norbert Łysiak – KS N-Bike Academy
  3. Rafał Łukawski – Northtec Bikke Team

Masters III


  1. Sławomir Wawrzyniak – Nawigator
  2. Jacek Głowacki – Lewa Wolna
  3. Janusz Dajek – Flash Team

Masters IV


  1. Jan Zozuliński – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Piotr Przybysz – Niezrzeszony

Puchar Mazowsza MTB XC - Kobyłka

Elita


  1. Krzysztof Łukasik – Mitutoyo AZS Wratislavia
  2. Arkadiusz Jusiński – Renault Team
  3. Mateusz Goszczyński – Politechnika Warszawska

  1. Barbara Borowiecka – KS Niewidomych Omega
  2. Marta Bazańska – VO2max.pl

U23


  1. Karol Rumsicki – Warszawski Klub Kolarski
  2. Jakub Michnowski – Warszawski Klub Kolarski
  3. Michał Glanz – AZS Uniwersytet Warszawski

Junior


  1. Filip Matyjaszczyk – ETI LKKG Lublin
  2. Damian Nowakowski – LKK LUKS Sławno
  3. Julian Szeremeta – Warszawski Klub Kolarski

Juniorka


  1. Anna Gdańska – Warszawski Klub Kolarski
  2. Maria Szczurek – Warszawski Klub Kolarski
  3. Weronika Zagórska – Warszawski Klub Kolarski

Masters I


  1. Adrian Jusiński – TRW Racing
  2. Michał Kostrzewa – PRB Kombud
  3. Łukasz Giziński – TRW Racing

Masters II


  1. Daniel Pepla – Trezado BikeTires.pl
  2. Bartosz Struzik – ProCycling.pl
  3. Daniel Wójcik – Niezrzeszony

Masters III


  1. Jarosław Mitas – Klinika Rowerów
  2. Andrzej Rytel – Niezrzeszony

Kaczmarek Electric MTB - Rydzyna

Giga


  1. Adam Adamkiewicz – Real 64sto
  2. Maciej Kasprzak – Real 64sto
  3. Andrzej Kaiser – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

  1. Paulina Bielińska – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link
  2. Małogrzata Zellner – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Magdalena Wojtyła – IMmotion Specialized Skoda

Mega


  1. Marcin Wider – Sogest
  2. Piotr Kramczyk – Real 64sto
  3. Rafał Balawajder – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

  1. Joanna Adamska – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Martyna Paszkowska – Superior Bike Team
  3. Małgorzata Kaczmarek – Kibolski KS

Solid MTB Maraton - Krzywiń

Giga


  1. Mikołaj Jurkowlaniec – IMmotion Specialized Skoad
  2. Przemysław Rozwałka – Strefasportu.pl MW Invest
  3. Paweł Wasiński – Strefasportu.pl MW Invest

  1. Marta Rozwalka – Strefasportu.pl MW Invest
  2. Małgorzata Witek – Strefasportu.pl MW Invest
  3. Magdalena Musielak – Strefasportu.pl WM Invest

Mega


  1. Mariusz Chyła – Real 64sto
  2. Łukasz Reiter – IMmotion Specialized Skoda
  3. Dominik Lewek – KS Stomil Poznań

  1. Marta Gogolewska – Merx Team Wągrowiec
  2. Sandra Samolewska – Kross Euro-rower.pl
  3. Lidia Bzdenga-Antoniewicz – AF Mosina Team

METROBIKES.pl MtbCross Maraton - Chęciny

MASTER


  1. Piotr Truszczyński – KOMOBIKE Scott
  2. Mateusz Rejch – SST Lubcza
  3. Marcin Jabłoński – Metrobikes.pl

  1. Krystyna Żyżyńska Galeńska – MyBike.pl
  2. Zofia Czyż – iBOX Mała Liga XC Cycling Team
  3. Ania Wajzer – Sengam Sport Racing Team

FAN


  1. Mateusz Kowalczyk – Cyclo Trener Team
  2. Maciej Stępień – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  3. Piotr Sajdak – Niezrzeszony

  1. Agnieszka Zych – Absolute Bikes Redingo Team
  2. Klaudia Cichacka – HPE ESKOM Whistle
  3. Justyna Małek – KK Cyklo Warszawa

Cisowianka Mazovia MTB Marathon - Józefów

Giga


  1. Bartosz Grędziński – Kross Staff Team
  2. Damian Perkowski – PT Mazury Team Ełk
  3. Michał Wyżlic – Komobike Scott

Mega


  1. Paweł Baranek – Kellys
  2. Mariusz Pałyga – TRW Racing
  3. Jacek Rządca – Trezado BikeTires.pl

  1. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl
  2. Izabela Macutkiewicz – APS Polska Cozmobike
  3. Joanna Gumienniak – MayerSport BokserskAutoserwis

Maratony Kresowe - Białystok

Maraton


  1. Sarunas Pacevicius – Sprint SBR Bank
  2. Arturas Remeika – Jokers Santa Monika Networks
  3. Marcin Baczek – Mistral Team

  1. Silvija Latozaite – Spring SBR Bank
  2. Tatjana Skurat – Velopark
  3. Ksenia Kasabutskaya – Bike’n’roll

Legia MTB Maraton - Forty Bema, Warszawa

Giga


  1. Paweł Pięta – Rafako Orbea MTB Team
  2. Rafał Więckiewicz – Wero Rowery Sochaczew
  3. Jan Nowak

Mega


  1. Robert Zalewski – Mayersport BokserskAutoserwis
  2. Damian Traczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki
  3. Paweł Kościelny – KK Legia 1928 Sunrace

  1. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki
  2. Izabela Kamińska – Patnet Team
  3. Marta Sarabińska Kłos – Rozpędzeni

Zachodnia Liga MTB - Barlinek

  1. Filip Hasse – Merx Team Wągrowiec
  2. Jarosław Panejko – Cubica Racing Team
  3. Karol Wojtczak – FSD Sport

  1. Milena Bogucka – Bike Team roletki.home.pl
  2. Joanna Ziemak-Lis – Ridersclub Kijewo Szczecin
  3. Anna Kłos – Cubica Racing Team

Force Maraton MTB - Orzesze

  1. Dariusz Batek – CST Riders
  2. Ondrej Fojtik – Team Force
  3. Jan Fojtik – Team Force

  1. Marta Turoboś – Hurom LKK LUKS Sławno Kellys
  2. Aleksandra Malinowska – Prema Cycling Team
  3. Agnieszka Feć – XC 80 Kraków

COMMENTS

DISQUS: 0