Poznajmy się – Baran Cycling Team

HomeDrużyny

Poznajmy się – Baran Cycling Team

Baran Cycling Team to amatorska drużyna kolarska. Naszą ambicją jest stałe podnoszenie poziomu sportowego zawodników startujących w naszych barwach, a naszą dewizą jest powiedzenie „im trudniej tym lepiej”. W sezonie 2016 skupiliśmy się na kilku celach głównych, które udało się osiągnąć. Wytężona praca, zgrany zespół, poświęcenie indywidualne dla celu drużyny oraz wsparcie naszych sponsorów sprawiło, że sezon 2016 można podsumować w kilku prostych słowach: najlepszy sezon w historii drużyny.

Nasz skład to 31 osób w różnych kategoriach wiekowych od Juniora młodszego do Mastersa. Priorytety to cross country, maratony mtb, wyścigi przełajowe, szosowe, indywidualna jazda na czas oraz ultramaratony. Dodatkowo startujemy także w zawodach triathlonowych, duathlonowych i biegowych.

Sezon 2016 Baran Cycling Team w liczbach

  • 368 startów
  • 16 406 km wyścigowych
  • OPEN stawaliśmy na podium 35 razy ( 11 x I miejsce, 9 x II miejsce, 15 x III miejsce )
  • w kategoriach wiekowych stawaliśmy na podium łącznie 110 razy

Naszym największym sukcesem w sezonie 2016 jest bez wątpienia zajęcie I Miejsca w klasyfikacji drużynowej cyklu Mtb Cross Maraton, zdobycie III Miejsca na MP Amatorów w jeździe drużynowej na czas w kategorii Masters, IV miejsca w kategorii Elita w Otwocku oraz zdobycie II miejsca na MP w jeździe parami w kategoriach Elita i Masters w Stężycy.

Naszą obecność można było zauważyć także w innych wyścigach w kolarstwie górskim (Cyklokarpaty, Poland Bike Maraton, XC Puławy, Bike Fest Lublin oraz wielu lokalnych wyścigach mtb, cx )

W sezonie 2016 powoli zaznaczamy swoją obecność na szosie oraz w zawodach jazdy indywidualnej na czas. Można nas było spotkać w cyklu Kross Road Tour, ŻTC, TdP Amatarów, Lubelska Vuelta, Road Maraton, Ultramaraton BB Tour 1008, GP Hrubiszowa w jeździe indywidualnej na czas oraz licznych lokalnych wyścigach: Wyścig po Ziemi Biłgorajskiej, Na Sportowo z Cisowianką, Memoriał Kloca w Wilkołazie, Memoriał Eryka Solarza oraz wielu innych.

W całym sezonie mogliśmy liczyć na naszych Sponsorów, którzy wspierali naszą ekipę. Serdecznie dziękujemy: Bike Room Sklep Rowerowy – Krzysztof Kosarski, Inżynieria Rowerowa – Andrzej Miszczuk, Wydolność.pl – Tomasz Bala, Atak Sport – Magdalena Marciniak, Free Dots Design – Maciej Machulak, Eko Apteka – Artur Antoniuk, CDS Projekt – Mariusz Goliński, Metro Bikes – Jacek Winkler, OTU Kraśnik oraz Nutrend.

Mamy nadzieję, że sezon 2017 będzie równie udany.

Nasze cele to walka w maratonach mtb – Mtb Cross Maraton oraz Cyklokarpaty, a także na wyścigach szosowych – Cisowianka Road Tour, ŻTC, TdP Amatarów, Lubelska Vuelta, Road Maraton, Ultramaraton Piękny Wschód.

Zapraszamy na naszę stronię internetową www.team.barancycling.pl

COMMENTS

DISQUS: 0