Karolina Cierluk (Mitutoyo AZS Wratislavia) – Otwarte Mistrzostwa Orzesze, Orzesze

HomeKomentarze

Karolina Cierluk (Mitutoyo AZS Wratislavia) – Otwarte Mistrzostwa Orzesze, Orzesze

W minioną niedzielę wystartowałam w Otwartych Mistrzostwach Orzesza. Start na tym wyścigu traktowałam treningowo, tym bardziej, że dystans ustalony dla Elity kobiety to były 3 rundy. Runda prosta technicznie i bez katorżniczych podjazdów – idealna na początek sezonu. Start na łące, kilka serpentyn i zjazd do pobliskiego lasku – kawałek podjazdu i dłuższy zjazd, następnie kilka serpentyn, fragment po błocie i powrót do mety szutrową drogą, a następnie ścieżką.

Na starcie stanęło sporo dziewczyn ponieważ podczas tej konkurencji były rozgrywane Akademickie Mistrzostwa Śląska. Zaraz po starcie udało się wyjść na prowadzenie, a tuż za mną jechała Adriana Stępniewska. Popełniając błąd na jednej z serpentyn i na błotnym odcinku musiałam dogonić rywalkę. Po nadrobieniu strat mogłam spokojnie odpocząć chowając się za plecami konkurentki. Dopiero w połowie trzeciej rundy zdecydowałam się pojechać swoje na podjeździe. Ada jednak nie dała się tak łatwo zgubić, odrabiając stratę na zjeździe i krętych odcinkach. Aczkolwiek już do samej mety udało mi się utrzymać prowadzenie.

Mała ilość rund spowodowała narzucenie mocnego tempa od początku do końca – nie było na co czekać, skoro wyścig trwał jedynie 30 minut. Zaskoczona byłam frekwencją na tym wyścigu, mimo wszystko bardzo fajnie, że było z kim się pościgać i porządnie przepalić płuca.

COMMENTS

DISQUS: 0