MTB wraca do Słubic

HomeINFORMACJE PRASOWE

MTB wraca do Słubic

Od roku 2010 kiedy to w Słubicach odbył się Hanza Maraton MTB takiej imprezy nie było w naszym mieście. Dzięki pozytywnej reakcji środowiska sportowego i władz samorządu gminnego impreza wraca.

Historia właśnie zatacza koło i już wiadomo, że maraton MTB po sześciu latach pobytu w gminie Cybinka odbędzie się ponownie w Słubicach. Od początku głównym organizatorem imprezy jest stowarzyszenie FSL – Aktywni dla Powiatu, które ma już bardzo bogate doświadczenie. Zapraszamy zatem do Słubic zarówno dorosłych jak i dzieci, bo oczywiście tradycyjnie już obok wyścigów mega i mini odbędzie się wielki festyn rowerowy dla dzieci.

Do maratonu już coraz mniej czasu, bo ponownie chcielibyśmy dać możliwość kolarzom rozpocząć sezon podczas naszej imprezy. 8 kwietnia liczymy na udział zarówno dorosłych jak i dzieci w sile ponad 500 osób- zachęca Krzysztof Murdza, dyrektor sportowy maratonu.

Zawody dla dorosłych w tym roku odbędą się na dwóch dystansach: Mega- 39 km i Mini- 13 km. Jak zwykle w ramach imprezy przewiduje się kilka dodatkowych, takich jak VIII Mistrzostwa Polski w maratonie MTB Branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka), VI Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Służb Mundurowych.

Przy imprezie głównej przygotowano cieszący się wielkim powodzeniem Mini Festyn Rowerowy dla najmłodszych od 2 do 12 roku życia (6 kategorii wiekowych z podziałem na dziewczynki i chłopców plus kategoria rowerki biegowe dla najmłodszych). Start dzieci jest bezpłatny, wszyscy dostaną medale i dyplomy uczestnictwa, najlepsze trójki dodatkowo puchary i nagrody, a na koniec wśród uczestników, rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Warto zatem wybrać się całymi rodzinami i wziąć udział w zmaganiach rowerowych, także amatorsko, tym bardziej, że organizatorzy wraz ze sponsorami zadbali o cenne nagrody rzeczowe oraz bardzo bogaty pakiet startowy, zawierający m.in. okolicznościową koszulkę, wyjątkowy medal uczestnictwa, baton, napój izotoniczny, ubezpieczenie NW, posiłek regeneracyjny po wyścigu, bufet na trasie i na mecie wyścigu, pamiątkowy numer startowy, pełne zabezpieczenie medyczne, chipowy pomiar czasu oraz możliwość wzięcia udziału w losowaniu niezwykle atrakcyjnych nagród dodatkowych (2 x rower, TV 40’ LED oraz 2 tablety).

Już dziś zapraszamy na stronę: www.fslaktywni.pl do zapoznania się z regulaminem i rejestracji on-line do zawodów. Jesteśmy także na Facebooku, gdzie prezentujemy najświeższe i najnowsze informacje dotyczące tegorocznych zawodów.

COMMENTS

DISQUS: 0