Sidi Tiger SRS Carbon – czas na tygrysa!

HomeCZĘŚCI i AKCESORIA

Sidi Tiger SRS Carbon – czas na tygrysa!

Był już orzeł, smok, w butach zimowych jest nawet sam diabeł, a teraz przyszedł czas na tygrysa. Sidi Tiger – tak nazywa się obecnie flagowy model butów MTB w kolekcji Sidi, a dokładnie: Tiger SRS Carbon. W tych butach nie ma miejsca na kompromis, Włosi do zaprojektowania tych butów użyli swoich wszystkich najlepszych i najnowszych technologii. Nie zapomniano też o modnym fluo kolorze, a gdyby tego było mało, to świecą w ciemności.

Nowe technologie

Jedną z ciekawszych nowości jest umieszczenie zacisków systemu zapięcia buta na grzbiecie języka, zamiast standardowo z boku buta. Ta niepozorna zmiana może wpłynąć bardzo dobrze na żywotność buta. Przy nawet małym i niegroźnym upadku najczęściej to właśnie zewnętrzna cześć buta jest narażona na pierwszy kontakt z podłożem, co może spowodować zniszczenie właśnie klamry, lub zapięć systemu tecno. Zapięcia umiejscowione na szczycie języka będą na pewno dużo bezpieczniejsze. To rozwiązanie to główna różnica między modelem Tiger, a poprzednikiem Drako. Trzeba też zaznaczyć, że zrezygnowano z klamry, która była w poprzednim modelu i zastosowano podwójny system zapięcia Tecno 3 Push. Dzięki niemu buta można dopasować jeszcze lepiej, a także znacznie ułatwia on zakładania i ściąganie buta.

Nie zapomniano o wzmocnionym czubku buta oraz pięcie, a także jak to Sidi ma w zwyczaju zapiętek można regulować tak by był jak najlepiej dopasowany do kształtu stopy użytkownika. To także bardzo poprawia trzymanie się buta na stopie.

Dlaczego Tiger?

W tym akapicie nie odpowiemy na pytanie dlaczego kupić te buty, bardziej rozwiążemy zagadkę nazwy. Otóż Sidi użyło lakieru, który w ciemności zaczyna świecić, zupełnie jak oczy drapieżnego kota. Zastanawiałem się po co miałbym mieć świecące się w ciemności buty… Wpadłem na to, że jeżeli miałbym kupić sobie buty z najwyższej półki to fajnie by było żeby wszyscy o tym wiedzieli. Również po zmroku :) Tak bardziej poważnie to po prostu zabieg designerski i nie ma się w tym co doszukiwać podtekstu bezpieczeństwa. W tym modelu butów raczej nikt po zmroku nie wraca rowerem z pracy do domu. Buty Sidi oprócz zastosowania najwyższej jakości materiałów i nowoczesnych technologii od zawsze wyróżniały się na tle konkurencji i to jest właśnie element wyróżniania się. Po więcej informacji, o tym modelu odsyłamy na stronę polskiego dystrybutora.

Jeżeli w temacie wyróżnienia się z tłumu świecące w ciemności buty to dla Ciebie za mało, zachowaj spokój – Sidi pomyślało też o Tobie. Sidi pozwala na wymianę wybranych elementów butów na preferowany kolor. W zależności od modelu obuwia może być to od 2 do 4 elementów dostępnych 6 różnych kolorach. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

 Buty Tiger to oczywiście nie jedyna nowość w kolekcji Sidi 2017. Pojawiły się także nowe wersje znanych już modeli MTB, a są też nowe buty szosowe. wszystkie nowe modele możecie obejrzeć tu –> Sidi nowości 2017

COMMENTS

DISQUS: 0