Poznajmy się – AMSports Bydgoszcz MTB Team

HomePrzed sezonem

Poznajmy się – AMSports Bydgoszcz MTB Team

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

AMSports Bydgoszcz MTB Team powstał na początku 2015 roku. Obecnie tworzą go Jacek Torzewski, jego żona Małgorzata, ich syn Sebastian, a także Bartosz Witoński, który wcześniej jeździł w barwach Corratec Team i Rowertour.com.

Startowaliśmy w zawodach już od kilku lat, ale uznaliśmy, że warto zaangażować się jeszcze bardziej. Z pomocą przyszedł bydgoski sklep All Mount Sports – wspomina Jacek Torzewski, który pełni także funkcję trenera zespołu.

Układane przez niego plany treningowe okazują się całkiem skuteczne, bo po dwóch latach funkcjonowania zespół ma na swoim koncie ok. 40 miejsc w pierwszej trójce, z czego zdecydowaną większość zanotował w ubiegłym sezonie. Do największych sukcesów można zaliczyć miejsca na podium w cyklach Northec MTB Zimą czy Skandia Maraton LangTeam. W ostatnich dwóch latach AMSports udanie występował też w austriackim Salzkammergut Trophy.

Do Austrii na pewno jeszcze wrócimy za kilka lat, ale już na najsłynniejszy dystans 213 km – zapowiada Jacek Torzewski.

Do najbliższego sezonu zespół przygotowywał się m.in. podczas tygodniowego zgrupowania w Chorwacji.

Przez siedem dni treningowych przejechaliśmy ponad 700 km w górzystym terenie. Każdy z nas przepracował zimę jeszcze intensywniej niż w ubiegłych latach. Zwracamy zdecydowanie większą uwagę niż wcześniej na trening szosowy, pojawiło się trochę nowego sprzętu, więc liczymy, że przełoży się to na dobre wyniki – mówi Torzewski.

AMSports rozpocznie sezon podczas niedzielnego maratonu w Górznie. Przed świętami pojedzie jeszcze w wyścigu Kujawia XC, a także na inauguracji Bike Maratonu w Miękini.

Głównym celem pozostanie cykl Czesława Langa, na którym będziemy chcieliśmy porównać się do ubiegłego roku. Powoli jednak będziemy przenosić się na Bike Maraton, stąd plany wyjazdów do Miękini, Jeleniej Góry, Obiszowa i Świeradowa – wylicza Torzewski. W dalszej części sezonu zespół wystartuje też m.in. we Włocławku i Obornikach. Jacek i Bartek podobnie jak w zeszłym roku najczęściej będą jeździć na dystansie mega. Coraz częściej pojawiać będzie się na nim Sebastian, a okazjonalnie także Gosia.

Zapowiedzi, zdjęcia i relacje z wszystkich zawodów, a także testy sprzętu oraz relacje ze zgrupowań można znaleźć na stronie www.amsports-bydgoszcz.blogspot.com, a także na facebookowym profilu zespołu.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0