Plan na weekend 12/2017

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 12/2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Michał Kwiatkowski w miniony weekend mocno rozkręcił nasz apetyt na triumfy Polaków na międzynarodowych wyścigach kolarskich. W najbliższy nie będzie raczej okazji do świętowania, bo w składzie Sky na Gandawa Wevelgem „tylko” Łukasz Wiśniowski. Emocji mogą nam za to dostarczyć Panie – Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) oraz Małgorzata Jasińska (Cylance Pro Cycling), które tego samego dnia wezmą udział w kobiecej wersji wyścigu.

Wcześniej jednak czyli w piątek E3 Harelbeke z udziałem Maciej Bodnara (BORA Hansgrohe), a także Łukasza Wiśniowskiego (Team Sky).

W obu wyścigach wystartować ma Peter Sagan, choć nie tylko on jest faworytem tych wyścigów. W niedzielę także rozstrzygnięcie Volta Ciclista a Catalunya, gdzie po trzecim etapie Rafał Majka na 21 miejscu ze stratą 2:35 sekund, ale najbardziej górzyste etapy jeszcze przed nami. Wszystkie te wyścigi do obejrzenia w Eurosport.

Mimo, że bez transmisji to w środowisku cross country na pewno wiele emocji budzi Kamptal Klassik Trophy, który od wielu lat na starcie gości wielu zawodników z całej Europy i jest symbolicznym otwarciem sezonu. Zapowiada się super ściganie, bo zapisy zostały zamknięte przed czasem w związku z dużym zainteresowaniem – w sumie blisko 600 zawodników. Jeśli chodzi o Polaków to na liście blisko 50 zawodników z takimi nazwiskami na czele jak Marek Konwa, Bartłomiej Wawak, Maciej Jeziorski, Krzysztof Łukasik, Marceli Bogusławski, Jakub Zamroźniak, Stanisław Nowak, Wojciech Ceniuch, a także Panie – Katarzyna Solus Miśkowicz, Magdalena Sadłecka, Paula Gorycka, Rita Malinkiewicz, Ola Podgórska czy Gabriela Wojtyła. Na liście także debiutujące w kategorii juniorskiej m.in. Anna Gdańska czy Natalia Jeruzalska.

Niedziela to także rozstrzygnięcie etapówki ABSA Cape Epic, gdzie cały czas w generalce straty są w zasadzie w sekundach i chyba do końca nie będzie wiadomo komu przypadnie zwycięstwo – ekipy Scott SRAM, Cannondale i Specialized cały czas w grze. Relacje z poszczególnych etapów do poczytania tu.

Szybki rzut okiem do naszego kalendarza krajowych zawodów i już wiemy, że w ten weekend:

Sobota – 25 marca 2017:

  • Duathlon na wydmach – Gdańsk – wiosenna edycja – link

Niedziela – 26 marca 2017:

  • LOTTO Poland Bike Marathon – Otwock – link
  • Zachodnia Liga MTB – Moryń – link
  • Leszczyńska Liga Rowerowa – Trzebania – link
  • Górznieński Maraton MTB – Górzno – link

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0