Raport z Cape Epic 2017 #4 – Etap 3

HomeRelacje

Raport z Cape Epic 2017 #4 – Etap 3

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Trzeci etap – nominalnie najkrótszy, 78 km i ok 1600 m w pionie. Wyścig już prawie na półmetku, a różnice między głównymi faworytami nadal małe. Dziś ekipie Specialized wyraźnie zależało na odrabianiu strat. O tym jak równy jest poziom w czołówce niech świadczy to, że dziś wypracowali na etapie 1 min i 20 sek przewagi nad teamem Cannondale. Jednak nie wystarczyło to by założyć koszulki liderów, które nadal należą do Cannondale. Do rywalizacji na dzisiejszym etapie włączył się team Centurion Vaude 2 w składzie Nicola Rohrbach i Daniel Geismayr. W efekcie dzięki dzisiejszemu dobremu występowi awansowali na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki etapu:

Klasyfikacja generalne po trzech etapach:

W rywalizacji kobiet nie było dziś zbyt wiele emocji. Dwa najmocniejsze teamy pojechały znów trochę remisowo i panie rozstrzygnęły losu etapu na finiszu. Sabine Spitz jesli chce powalczyć o zwycięstwo to na kolejnych etapach wraz z partnerką muszą zabrać się do solidnej roboty. Do nadrobienia jest około 9 minut.

W ekipie El Kapitano po wczorajszych przygodach dziś nastroje lepsze. Panowie odrobili straty i dziś zajęli 145 miejsce open i 81 miejsce w kategorii masters. W klasyfikacji generalnej zajmują 161 miejsce open, a wśród mastersów są na 86 pozycji. Emil Wydarty tak relacjonuje dzisiejszy etap:

Z kolei Michał Bogdziewicz pozwolił sobie na kilka słów w trakcie trwania rywalizacji na trasie:

No i na koniec tak jak codziennie prezentujemy materiały wideo:

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0