Kolarstwo wraca na Jurę Krakowsko-Częstochowską

HomeINFORMACJE PRASOWE

Kolarstwo wraca na Jurę Krakowsko-Częstochowską

Dzięki współpracy Fundacji “Rowerowa Jura”, miasta Częstochowa, producenta rowerów TREK oraz sklepu rowerowego FabrykaRowerow.com ta malownicza kraina będzie gościć cztery imprezy dla entuzjastów rowerowego ścigania. Trzy z nich organizowane ramach Rowerowego Pucharu MTB Prezydenta Miasta Częstochowy (20 maja, 1 lipca i 3 września) to gratka dla entuzjastów jazdy w terenie. I to w jakim terenie! Jura jako jeden z najbardziej zróżnicowanych rejonów naszego kraju to gratka nie tylko dla oka i destynacja wielu rowerowych wypraw. Tereny przez które będą biegły trasy wyścigów, to legendarne w świecie MTB miejscówki – jak choćby okolice Zamku Olsztyn, które gościły zawody z cyklu Pucharu Polski. Będzie więc nie tylko pięknie, ale i wymagająco! Oczywiście trasy przygotowanych dystansów będą dostosowane do różnych poziomów kolarskiego wyszkolenia, więc każdy od ambitnego ściganta po rodziców z dziećmi znajdzie dla siebie miejsce.

Nie lada gratka czeka też na miłośników ścigania po asfalcie. 2 lipca, dzień po drugich zawodach cyklu Pucharu MTB, wystartuje wyścig szosowy VELO TREK Częstochowa. To również znakomita pożywka dla ducha i ciała – oprócz cieszących oko widoków na zawodników czeka wymagająca trasa: na najdłuższym dystansie do pokonania będzie ponad 1500 m w pionie!

Ale same wyścigi to nie wszystko. 1 i 2 lipca w miasteczku zawodów TREK zorganizuje swój Demo Day, podczas którego będzie okazja przetestowania rowerów tego amerykańskiego producenta. A będzie z czego wybierać – gotowych do jazdy będzie prawie 100 rowerów górskich i szosowych!

Zapraszamy wszystkich do udziału w zawodach i testowania rowerów TREK! Śledźcie
strony wydarzeń na facebook’u aby być na bieżąco!
VELO TREK Częstochowa: https://www.facebook.com/events/591734804369751/
TREK Demo Day: https://www.facebook.com/events/101549053716118/
Puchar MTB: https://www.facebook.com/events/268138506946801/
Miejsce startów oraz TREK Demo Day: Częstochowa, polana przy ul. Mstowskiej za Stadniną Koni TKKF Pegaz pod Przeprośną Górką

COMMENTS

DISQUS: 0