Pierwsza edycja MTB Pomerania Maraton już 8 kwietnia

HomeINFORMACJE PRASOWE

Pierwsza edycja MTB Pomerania Maraton już 8 kwietnia

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Ekipa organizatora na czele ze sportowcem Markiem Wróblem od tego sezonu zamierza wprowadzić na Pomorze nową jakość imprez sportowych, zaczynając od zawodów dla pasjonatów kolarstwa.

Advertisement

W ramach współpracy ze sponsorami wydarzenia, w tym Decathlon Polska, który zyskał tytuł sponsora generalnego, zawodnicy będą mogli uczestniczyć w zdrowej sportowej rywalizacji i wygrać atrakcyjne nagrody. Celem organizatora jest również zadowolenie każdego indywidualnego uczestnika, co powinna zapewnić również współpraca m.in. z najbardziej znanym w Trójmieście foodtruckiem – Trójmiejski Folklor czy też współpraca z cateringiem dietetycznym dla sportowców Dream Body. Pierwszy etap imprezy odbędzie się już 8 kwietnia w Luzinie, a bazą wypadową zawodów będzie kompleksowa i nowoczesna hala sportowa GOSRiT przy ulicy Adama Mickiewicza 22 w Luzinie. Dzięki skorzystaniu z elektronicznego systemu pomiaru czasu każdy z zawodników zostanie dodatkowo powiadomiony o swoim wyniku w formie sms.

W Luzinie dla uczestników będą dostępne trzy rodzaje dystansów. Dystans Speed to łącznie 26 km z szybką pętlą i kilkoma podjazdami, czyli trasa idealna dla sprinterów jak i początkujących. Dystans Mega to łącznie 42 km, a więc dłuższa i bardziej wymagająca pętla z większą ilością podjazdów, łącznie 740 m przewyższenia, które da się odczuć. Dystans Ultra łącznie 84 km i dwie pętle przewidziane dla dystansu Mega, z dwukrotnym pokonaniem podjazdu pod Jelenią Górę. Dodatkową atrakcja będą zawody dla dzieci i młodzieży MTB Pomerania Junior, w których będą mogli wystartować najmłodsi w wieku od 3 do 15 lat. Dzieci w wieku do lat 10 będą pokonywać trasę wspólnie z opiekunem, a dystanse dla najmłodszych będą miały długość od 1 km do 5 km. Sposobem zachęty do aktywnego spędzania wolnego czasu będzie również Kids Party, przygotowane z myślą o najmłodszych we współpracy z Omega Fitness Gym. Po pierwszej edycji w Luzinie, czekają nas zawody 20 maja w Kolbudach i trzecia finałowa impreza pod nazwą „Decathlon MTB Pomerania” 17 czerwca we Władysławowie, w czasie długiego weekendu, kiedy to nastąpi również dekoracja zawodników w ramach klasyfikacji generalnej. Do 29 marca obowiązuje niższa opłata startowa, a organizator przewiduje również zniżki dla zorganizowanych grup i klubów kolarskich, a także dla osób, które chcą wziąć udział w więcej niż jednej edycji. Zapraszamy do udziału i trzymamy kciuki za zawodników.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie organizatora i w mediach społecznościowych na profilach MTB Pomerania, gdzie znajdziecie konkursy, w których będzie można wygrać m.in. darmowe wejściówki. Zapisy znajdziecie na stronie: http://mtbpomerania.pl/zapisy/

Informacje o wyścigu – MTB Pomerania Maraton

  • Miejscowość: Luzino
  • Data: 8 kwietnia 2017 r. sobota
  • Start: Junior 10:30, Speed/Mega/Ultra 11:30
  • Dystans: Junior do 5 km, Speed 26 km, Mega 42 km, Ultra 84 km
  • Przewyższenia: Speed 385 m., Mega 740 m., Ultra 1480 m
  • Najwyższy punkt: Jelenia Góra 221 m n.p.m.
  • Bufet: Speed – 11.5 km, Mega – 27.5 km, Ultra – 27.5/55 km
  • Lokalizacja biura zawodów: Hala Sportowa GOSRiT Luzino – ul. Adama Mickiewicza 22, 84-242 Luzino
  • Godziny pracy biura zawodów: Piątek 07.04.2017 r. 18:00 – 20:00, Sobota 8:30 – 10:00

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0