HomeZapowiedzi

ABSA Cape Epic 2017 – najmocniejsza obsada w historii

Kilka dni temu w Cape Town odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca startujące 19 marca 2017 ABSA Cape Epic. Wygląda na to, że na starcie stanie najmocniejsza w historii stawka zawodników obejmujących najlepszych maratończyków oraz specjalistów od cross country.

Poniżej kilka cytatów z konferencji:

Jeremiah Bishop – Topeak Ergon

Najlepsi maratończycy na świecie przyjeżdżają na tę etapówkę.

Alban Lakata (startujący w parze z Kristanem Hynkiem) – Topeak Ergon:

Jaro i Susi są niesamowicie mocni. Zawodnicy Bulls wiedzą jak wygrywać, a ekipa Scott’a jest świetna na zjazdach, do tego Nino ma ogromne doświadczenie. Zwycięstwo w takim gronie smakuje najlepiej.

Kristian Hynek – Topeak Ergon:

Lubię ten wyścig, a obecność Christopha Sausera sprawi, że będzie jeszcze bardziej dynamicznie. Będziemy musieli być silniejsi niż kiedykolwiek.

Sauser, który wraca z „emerytury” pięciokrotnie już stawał na podium a w 2017 pojedzie w parze z Jaroslavem Kulhavym w barwach Investec Songo Specialized był mocno odpytywany podczas konferencji:

Naprawdę cieszę się ze swojego powrotu … jestem zaskoczony tym jak dobrze jestem przygotowany oraz jak silną mam motywację.

Wyznacznikiem wysokiego poziomu i stawki wyścigu niech będzie fakt, że każda z siedmiu czołowych ekip przywiozła ze sobą swoje własne zaplecze techniczne i personalne, które będzie ich wspierać nie tylko na padoku ale także na trasie:

  • Sauser / Kulhavy – Investec Songo Specialized
  • Platt / Huber – Team Bulls
  • Lakata / Hynek – Topeak Ergon
  • Schurter / Stirnemann – Scott SRAM
  • Ferraro / Porro – Trek Selle San Marco
  • Kaess / Kaufmann – Centurion Vaude
  • Knox / Paez – Kansai Plascon

Oprócz w/w ekip na starcie zobaczymy także następujące pary:

  • Fumic / Avancini – Cannondale Factory Racing XC
  • Van der Heijden / Frischknecht -Scott SRAM Young Guns
  • Hermida / Rodriguez – Merida Factory Racing

Hynek zapytany o to jak ważne jest na zaplecze stwierdził, że przy takiej stawce może to być element decydujący o ostatecznym rozstrzygnięciu.

Na podobne wsparcie zdecydowały się także damskie zespoły – Ariane Luthi / Adelheid Morath – Team Spur będą liczyć na pomoc Sabriny Enaux oraz Alice Pirard.

Szwajcarka Luthi będzie walczyć o czwarte zwycięstwo z rzędu, z tą różnicą, że do tej pory jeździła z aktualną Mistrzynią Świata Anniką Langvad. Głównymi rywalkami będzie duet Spitz / Groot jadący w barwach Ascendis Health.

ABSA Cape Epic 2017 (UCI HC) potrwa od 19 do 26 marca a rozpocznie się prologiem w Meerendal Wine Estate by w kolejnych dniach przejechać przez Hermanus, Greyton, Elgin z metą ostatniego etapu w Val de Vie Estate w Franschhoek. Zawodnicy w sumie pokonają 691 km i 15 400 metrów w pionie. Do wyścigu zgłoszonych jest prawie 1300 kolarzy.

Polskę reprezentować będzie para Michał Bogdziewicz / Emil Wydarty w barwach Elkapitano MTB. Na liście startowej jeszcze jeden Polak Rafał Bryla, który jedzie w parze z Irlandczykiem Des Nangle jako Paddy & the Pole.

COMMENTS

DISQUS: 0